Zobacz wątek - cross/endurak do 10 tys zł dla średnio zaawansowanego ridera
NAS Analytics TAG

cross/endurak do 10 tys zł dla średnio zaawansowanego ridera

Enduro, Cross
_________

cross/endurak do 10 tys zł dla średnio zaawansowanego ridera

Postprzez Łukasz Listwan » 10/8/2013, 23:14

Witam
szukam motocykla dla siebie, oczytalem sie istniejących tematów, ile ludzi tyle opinii...
ogólnie jeszcze moment i dostane gorączki czy cos w tym stylu dla tego tworze ten temat.
Do żeczy, mam 20 lat, 185cm wzrostu, 66 wagi... poszukuje motocykla do "świrowania" oblatałem już dt 125, crm 125 ,kx 250(troszke dojechany egzemplaż) pora na coś mocniejszego...
miałem okazje się przejechac hondą crf 250, niestety nie przepaliłem jej na asfalcie by "wyczuć' ile ma mocy... Chciałem sobie kupić honde CRF 450 bo stwierdziłem, że na pewno nie bd nażekał na brak mocy ale czytalem opinie,że kogos z taką wagą jak moja to "porwie" i wgl... crf 250 fajnie juz jechala ale mialem wrazenie ze troszke bedzie mi brakowac mocy do jazdy na gumie. ogolnie chciałbym 4t, podoba mi sie harakterystyka takiego silnika... no jednak też obawiam sie, ze po zakupie fullcrossa w 4t utone w wydatkach na części, niemam jeszcze takowego wyobrazenia co ile sie co wymienia, jezeli chciał bym pojeździć sobie codziennie to niewiem czy nie brakło by mi wypłaty na same części... ogolnie masakra, zakup motocykla jest dla mnie jak przyjscie na świat nowego dziecka wiec przeżywam jak mrówka okres... myslałem nad yamaha wr 400/450, homologacja fajna sprawa, silnik chyba mniej wyżyłowany więc chyba dłużej by polatał bez kapitalki no ale znowu jakies opinie, że sprzęt już cieższy... kiedyś chciałem honde xr 600 bo tania w zakupie i jak była dbana to nie do zajechania ale to raczej taki traktorek który wszedzie wjedzie a nie maszyna do swirowania... mając powiedzmy te 9 tys zł w ręce (bo tysiak na uzupełnienie stroju) i mozliwość przeznaczenia na motocykl max z 800zł miesięcznie jakiego mam szukać sprzęta?
Niechaj na tłokach ogień się pali
Niechaj rozgrzeje serca skostniałe
By na zegarach zabrałko skali
Byśmy poczuli to co wspaniałe!
Avatar użytkownika
Łukasz Listwan
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13/11/2007, 15:02


Postprzez henio12323 » 11/8/2013, 13:44

po 1) czy to 2T czy 4T koszta są podobne.
po 2) napisz gdzie chcesz tym jeździc
po 3) informacja chyba ważna 125 w 2T i 250 w 4T maja taka sama moc, tak samo jak 250 w 2T i 450 w 4T.
po 4) odnosnie pkt 2. jak chcesz latać 90% po torze, szukaj crossówek, jak wiecej w terenie nawet nie patrz w ich strone :D na tor, z kolei nie kupuj nic powyzej 125 w 2T/250 w 4T. po prostu bedą za mocne nie bedziesz potrafił wykorzystać mocy, i bedziesz jeździł bardzo wolno, a nie o to tu chodzi. jak w teren to szukaj hard enduro za 9 tysi, pomału mozna celowac w ktma exc, albo yamahe WR tutaj zalezy jaki masz teren, jak baaardzo ekstremalny to mozna nawet i 2T szukać, jak na nizinach czyli pola kasy wszystko jazda po prostej to 450tke mozna spoko brać, jak góry itp gdzie bardziej liczy sie technika 250tka w 4T spoko wystarczy.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Postprzez Łukasz Listwan » 11/8/2013, 20:17

jeździć chcę tym po polnych drogach, lesie, po asfalcie też latam(brak homologacji na wsi nie jest jakąś barierą bo jest gzie uciec) jezdze tak, ze jade sobie w teren "wytrzepać się po dziurach" potem jade na asfalt polatać na gumie, potem troszke poskakać na "rampie" na łące, lubie powarjacić na każdy mozliwy sposób :D potrzebuje więc motocykla poręcznego z wystarczająco dużą mocą by gumy ładnie szły, ponadto nie tak daleko ode mnie jest tor MX więc jak bym już miał jakiegoś wariata to pewnie bym chciał i tam polatać...
Cięzko pewnie tu znaleźć jakis złoty srodek ^^ zastanawiam się czy nie zostawić sobie hondy crm 125 do jazdy po ulicy(kola SM juz kupilem) ^^ i kupić sobie dodatkowo powiedzmy crf 250... fajnie jak bym znalazł coś jak crf 250(jej waga,moc) z homologacją, a tak poza tym kx 250 (przed 2000r.) nie bedzie wagowo odpowiadał crf 250? ktm'a bym raczej nie chciał bo części droższe z tego co słyszałem... tak mnie ta WR zastanawia ciagle 400 lub 450ccm... jak by to jeździło... czy było by wystarczająco kopytne, czy nie za ciężkie... czy kupujac używke czy to crf czy wr mam sobie z góry juz zakladac ze po zakupie musze wymienic zawory ssące, rozrząd i tłok, by wtedy wiedzieć,że na tym zestawie pojeżdże bezawaryjnie dany okres, pilnując regulacje zaworów i wymiany olei ... bo tak myśle, że moze byc tak ze kupie, zaczne jeźdizć i urwie sie zawór, wtedy jeszcze głowica dojdzie i nowy nicasil...
Niechaj na tłokach ogień się pali
Niechaj rozgrzeje serca skostniałe
By na zegarach zabrałko skali
Byśmy poczuli to co wspaniałe!
Avatar użytkownika
Łukasz Listwan
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13/11/2007, 15:02

Postprzez henio12323 » 11/8/2013, 20:45

omg do ktma częsci nie sądroższe, często są nawet tansze. no ja tobie nie doradze, bo chcesz wszystko naraz. ja bym kupił jakies hard enduro bedzie najbardziej uniwersalne. ktm EXC-f 250 i masz spokój, jak sie nauczysz to mozesz nim gumowac do upadłego, da rade i na torze i asfalcie i w miare tanie w eksplo
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Łukasz Listwan » 11/8/2013, 21:18

no, odpowiedź dość konkretna, ciezko będzie jednak wynaleźć takiego exc-f'a. łatwiej WR, więcej propozycji i niższe ceny... są droższe w ekspoloatacji, cięższe czy cos?
Niechaj na tłokach ogień się pali
Niechaj rozgrzeje serca skostniałe
By na zegarach zabrałko skali
Byśmy poczuli to co wspaniałe!
Avatar użytkownika
Łukasz Listwan
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13/11/2007, 15:02

Postprzez henio12323 » 11/8/2013, 21:51

czy exc czy WR to dla mnie jedno i to samo, wybrałem ktma bo mi akurat bardziej pojemnosc pasowała no i wygląd. czy łatwiej WR znaleść, to bym sie kłócił, tego i tego jest pełno na alledrogo koszta bedą zbliżone
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Łukasz Listwan » 11/8/2013, 22:14

na allegrogo exc 250f jest jeden za 9800,z papierami pojawia sie dopiero za 14 tysi jakis WR'ek do 10 kola jest 7 za 6700 juz jest jakas zarejestrowana, no więc wychodzi tak jak napisałem wcześniej, nie grzebałem po niemieckich stronach itp. to niewiem dokladnie... no ale przy wr'ce natknalem sie o notce ze ma 140 kilo, w danych technicznych i ktm i wr ma niby około 107... wiec jak to z tymi masami? ktm mi sie wydaje bardziej kopytny, lżejszy,mocniejszy. (nie pytaj z kąd to wnioskuje :D)
Niechaj na tłokach ogień się pali
Niechaj rozgrzeje serca skostniałe
By na zegarach zabrałko skali
Byśmy poczuli to co wspaniałe!
Avatar użytkownika
Łukasz Listwan
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13/11/2007, 15:02

Postprzez henio12323 » 12/8/2013, 17:52

no nie pyta, bo wnioskujesz źle ;P może dorwałeś dane yamahy WR R, która jest dual sportem, nie wyczynówką i moze tyle ważyc, my mówimy chyba o wyczynówkach czyli WR F
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Bostorn » 13/8/2013, 06:36

ja na twoim miejscu wybrał bym DRZ wersję E mocniejsza, jeździsz ile chcesz, jak chcesz i gdzie chcesz, nie za mocna, nie za słaba a silnik jak dbany to nie do zajeżdzenia, idealna na asfalt, poskakac się da i pozapierniczaxc po polach również
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez Łukasz Listwan » 16/8/2013, 22:07

no no, całkiem ciekawa propozycja ;) mowa o 400ccm tak?
Niechaj na tłokach ogień się pali
Niechaj rozgrzeje serca skostniałe
By na zegarach zabrałko skali
Byśmy poczuli to co wspaniałe!
Avatar użytkownika
Łukasz Listwan
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13/11/2007, 15:02

Postprzez henio12323 » 17/8/2013, 18:24

a sąinne DRZ ? :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na gr