Zobacz wÄ…tek - Urwany gwint w bloku silnika
NAS Analytics TAG

Urwany gwint w bloku silnika

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Urwany gwint w bloku silnika

Postprzez Gioconda » 8/8/2013, 13:43

Witam, mam problem w moim Susuki GSX600F. Jakimś cudem urwał się gwint w bloku silnika (lub ktoś urwał). Jakies 3 miesiące temu spawdzalem świece i wszystko było suchutkie, dałem motocykl do mechanika, na wymiane świec, filtrów itd. i oststnio zauważyłem wyciek oleju z okolic świec. Myśle sobie, ładnie, koleś urwał gwint. Ale przed chwila sciągnąłem bak, wyjąlem fajki, a tam... sucho. Rozglądam się, patrze, a tu śruba mocująca głowicę jest poluzowana. W sumie to się nawet ucieszyłem, bo po problemie. A tu fail. chcę ją dokręcić, a ona pyk i przeskakuje... dokręcilem jak najmocniej, żeby jeszcze nie przeskoczyła, ale nie jest ok. Po śrubie widać, żę ktoś dokręcał na siłę imbusem, bo jest naderwana ksztaltka w łbie. Tylko mnie zastanawia bo jaką cholerę to było ruszane, skoro nie bylo takiej potrzeby. Da się cos z tym zrobić, bez sciągania głowicy? Myslałem o bandyckim numerze, tj, oczyścić to miejsce z oleju i objechać silikonem termotrwałym. Ale nie wiem czy to dobry pomysł. Proszę, pomóżcie jak możecie :) W linku fota jak to wygląda.


http://img109.imageshack.us/img109/3156/xdbv.jpg
Avatar użytkownika
Gioconda
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12/12/2012, 12:17
Lokalizacja: Radom


Postprzez henio12323 » 8/8/2013, 20:10

hmm wypadało by zdjąc pokrywe, i o ile jest mozliwosc nagwintowac na większą srube, i dobrze to skręcic.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez fasoliusz » 8/8/2013, 20:53

Ktoś zerwał gwint.
Ja proponuje tak jak kolega wyżej.
Jeśli jest opcja to rozwierć gwint, nagwintuj i wpakuj nową śrubę.
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê