Zobacz wÄ…tek - Zakup motocykla w Holandii i prawo dotyczÄ…ce prawa jazdy.
NAS Analytics TAG

Zakup motocykla w Holandii i prawo dotyczÄ…ce prawa jazdy.

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Zakup motocykla w Holandii i prawo dotyczÄ…ce prawa jazdy.

Postprzez Bitson » 6/8/2013, 20:12

Hej Wam, chciałem się dowiedzieć, czy w świetle Holenderskiego prawa, mógłbym kupić motocykl typu hayabusa itd (mimo że nie mam zamiaru wsiadać na takie sprzęty, to tylko dla przykładu), mając obecnie 21 lat i Polskie prawo jazdy kategorii A - bez żadnych ograniczeń itd. Z tego co wiem, to w Holandii prawo jazdy jest praktycznie takie samo jak to obecne w Polsce (podział na A2, A1, oraz A). Myślałem nad zakupem Hondy CB500 lub GSX600F, tylko zastanawia mnie właśnie to, czy będę mógł na tym jeździć, rejestrując w Holandii i jeździć na pełnym prawku z Polski kategorii A.

Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy


Postprzez darekleg » 8/9/2013, 18:56

Witam
Możesz normalnie jezdzic na polskim prawku
darekleg
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/9/2013, 18:53


Postprzez Bitson » 8/9/2013, 19:18

dzięki za odpowiedź. Skoro wiesz jakie tutaj są przepisy, to zapewne mieszkasz w Holandii i wiesz coś na temat rejestracji motocykla, stąd moje pytanie darekleg, czy wiesz może jak tutaj wygląda z opłatami za motocykl?

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez Black-Ghost » 9/9/2013, 16:25

Mieszkałem kilka lat w NL i opłaty za motocykl są małe. Znajomy płacił coś 160e na rok z jakimś tam rozszerzonym ubezpieczeniem.

Tak BTW w Holandii nie ma czegoÅ› takiego jak przeglÄ…d motocykla :) APK robi siÄ™ tylko na samochody...
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Bitson » 9/9/2013, 18:10

dzięki za odpowiedź Black-Ghost, na chwile obecną to tyle co bym chciał na ten temat wiedzieć :) tak przy okazji, jakbym miał jakiś problem, pytanie itd, to mógłbym się z tym zwrócić do Ciebie?
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez Black-Ghost » 10/9/2013, 16:47

Pewnie ;) Jak ino będę w stanie ci pomóc to pytaj...
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê