Zobacz wÄ…tek - Kupno motocykla, kategoria a2
NAS Analytics TAG

Kupno motocykla, kategoria a2

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Kupno motocykla, kategoria a2

Postprzez R4FAL^ » 6/8/2013, 12:36

Jest to mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich użytkowników tego forum bardzo serdecznie!

Mam 17 lat, powoli zbliżam się do 18-stki czyli możliwość zrobienia prawa jazdy - kategoria A2.
Ciężko znaleźć mi jakoś odpowiednie moto na którym mógłbym zacząć ze względu na mój wzrost. (167cm)
Większość poleca motocykle typu GS500 & ER5 jednak mi osobiście niezbyt się podobają i znalazłem coś pięknego mianowicie Hondzia CBF500, jednak jest problem ma ona około 55koni czyli przekracza delikatnie wymogi na kat. a2, wiem że można zablokować motocykl ale jest to koszt około 1000zł czyli dla mnie nie bardzo za względu na ograniczenia finansowe.
Jakie mogą byc konsekwencje jazdy motocyklem o te 8 koni mocniejszym niż mozna? Mandat za brak kategorii ?
Czy możecie polecić jakieś inne motocykle typu naked bike/sport do kwoty 7tys złotych ?

EDIT :
zacząć - chodzi mi o jakieś większe,mocniejsze motocykle, do tej pory miałem stycznosć tylko z 50cc i 125 4t
R4FAL^
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6/8/2013, 12:23


Postprzez jasnoksieznik » 6/8/2013, 12:59

zrob prawko, to pogadamy dalej. Najpierw uprawnienia, potem motocykl. zrobienie papieru zajmie Ci spokojnie 2 m-ce, moze dluzej. Zupelnie inaczej sie kupuje moto po sezonie, niz teraz.

Jesli moto nie pasuje do kategorii prawa jazdy, to jest to "binarne". Wszystko jedno, czy to 52km, czy 152km - nie wolno i juz.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Screamer » 6/8/2013, 13:21

jasnoksieznik napisał(a):Jesli moto nie pasuje do kategorii prawa jazdy, to jest to "binarne". Wszystko jedno, czy to 52km, czy 152km - nie wolno i juz.


Jak moc nie przekracza 70kW to może go zdławić i wtedy może legalnie jeździć

jak dla mnie o gs jednak będzie najlepszy, a najbrzydszy też nie jest ;) tylko najpierw zrób prawko, a później kupuj
Avatar użytkownika
Screamer
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26/8/2010, 18:05

Postprzez R4FAL^ » 6/8/2013, 15:13

Włąśnie chciałbym zrobić odwrotnie, czyli kuoić motocykl po tym sezonie, a prawko zrobić na początku/w środku przyszłego.
R4FAL^
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6/8/2013, 12:23

Postprzez jasnoksieznik » 6/8/2013, 18:16

Taaa.. a przez zime bedziesz siedzial w garazu i modlil sie do nowego moto? albo postawisz przy lozku i bedziesz go czule obejmowal?

Jak kupisz moto, to raczej bedziesz probowal na nim jezdzic - a to sprobowac, a to wyczuc, a to uzupelnic doswiadczenia z kursu... Jeszcze jak zaczniesz w zimie - ryzykujesz ekstra. Nie polecam jazdy bez prawka.

Zrob jak nalezy, czyli najpierw prawko, potem moto. Jesli trafisz do dobrej szkoly jazdy, to dadza ci sie przejechac roznymi moto - moze wtedy Ci sie zmieni poglad i preferencje.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Black-Ghost » 6/8/2013, 23:49

Chłopaki dobrze gadają.. Nie jeździj bez prawka.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 7/8/2013, 20:55

Jazda bez prawka jest dla ciot które są na tyle tępe że nie potrafią dorosnąć do moto, i zdać banalnego kursu ;) no i idiotów którzy nie boją się więzienia xD
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez R4FAL^ » 8/8/2013, 09:46

A gdzie ja powiedziałem że chcę jeździć bez prawka? Napisałem że chcę kupić motocykl po sezonie, kiedy są tańsze, jako że mam mocno ograniczony budżet to nawet 200zł to dużo..
Motocykl nie będzie tylko dla mnie. Więc kiedy ja nie będę miał jesazcze prawa jazdy będzie użytkował go ktoś inny.
Problem mam tylko z wyborem, bo włąśnie ta CBF500 jest super tylko ma 8 koni za dużo.. GS500 i ER5 nie podchodzą mi jakos..
R4FAL^
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6/8/2013, 12:23

Postprzez rosiboj » 8/8/2013, 10:38

Nie masz prawa poruszac sie pojazdem ktory chcesz kupic = nikt tobie tu nie pomoze. Sorry, a gadanie co bedzie za pol roku odlozmy na za pol roku jak bedziesz mial i wiecej kasy i prawko wtedy tez beda konkretne oferty na rynku i bedzie mozna cos proponowac.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê