Zobacz wątek - <i>[Odzież BMW]</i> BMW Cool Down - sposób na upał!
NAS Analytics TAG

[Odzież BMW] BMW Cool Down - sposób na upał!

Komentarze użytkowników
_________

[Odzież BMW] BMW Cool Down - sposób na upał!

Postprzez Ścigacz » 6/8/2013, 13:06

Dyskusja na temat: BMW Cool Down - sposób na upał!
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
BMW Cool Down - sposób na upał!
Ścigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 6/8/2013, 13:06

Fajny pazur ;)<br><hr>osiolek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 6/8/2013, 13:34

Konkurencja dla REVIT:
<a href="http://www.##############/kamizelka-chlodzaca-revit-hyperkewl-kuehl,p,62450" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.##############/kamizelka-chlodzaca-revit-hyperkewl-kuehl,p,62450</a><br><hr>Jerry_R
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/8/2013, 15:56

fajna niunia
<br><hr>gambiter
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/8/2013, 08:18

Komentatorzy napisał(a):fajna niunia
<br><hr>gambiter<br>
może i fajna, ale strasznie niebezpieczna<br><hr>ds
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/8/2013, 10:54

Mam wrażenie że wynalazek BMW opiera się o jedno założenie - temperatura otoczenia musi być niższa od temperatury ciała czyli przy temperaturze powyżej 36,6 C przepływ energii następuje w drugą stronę i nie jest ważne czy mamy na sobie kurtkę, t-shirt, zbroję czy też tą wspaniałą kamizelkę wodną - przy temp. np. 40 C nie ma możliwości odprowadzenia ciepła na zewnątrz a sposób ubrania się wpływa jedynie na szybkość przepływu energii. W takich warunkach jedynym sposobem jest odizolowanie się od wysokiej temperatury i spowolnienie przepływu energii z otoczenia do ciała. Namoczona kamizelka powinna w tym pomóc, gdyż woda przejmie część energii, która próbuje przedostać się z otoczenia do ciała (choć wydaje mi się że namoczony polar będzie działał bardzo podobnie). Po doświadczeniach z zeszłego tygodnia uważam, że brak izolacji (t-shirt) to najgorszy wybór.<br><hr>piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/9/2013, 12:56

Komentatorzy napisał(a):Mam wrażenie że wynalazek BMW opiera się o jedno założenie - temperatura otoczenia musi być niższa od temperatury ciała czyli przy temperaturze powyżej 36,6 C przepływ energii następuje w drugą stronę i nie jest ważne czy mamy na sobie kurtkę, t-shirt, zbroję czy też tą wspaniałą kamizelkę wodną - przy temp. np. 40 C nie ma możliwości odprowadzenia ciepła na zewnątrz a sposób ubrania się wpływa jedynie na szybkość przepływu energii. W takich warunkach jedynym sposobem jest odizolowanie się od wysokiej temperatury i spowolnienie przepływu energii z otoczenia do ciała. Namoczona kamizelka powinna w tym pomóc, gdyż woda przejmie część energii, która próbuje przedostać się z otoczenia do ciała (choć wydaje mi się że namoczony polar będzie działał bardzo podobnie). Po doświadczeniach z zeszłego tygodnia uważam, że brak izolacji (t-shirt) to najgorszy wybór.<br><hr>piotr<br>
Troch po fakcie ale muszę skorygować swoją wypowiedź. Otóż 08.08.2013r w W-wie temperatura sięgnęła 40 C (a na drodze i tuż nad nią jeszcze więcej) i chcąc zweryfikować opisaną wyżej teorię namoczonej bluzy polarowej ubrałem się w mokry sweterek i na to kurtkę skórzaną z ochraniaczami i podpinką. Muszę przyznać że kopara opadła mi do samej gleby! Przy temperaturze, w której białko zaczyna się ścinać - zmarzłem!! To nie możliwe (mówiłem do siebie całą drogę do domu) - a jednak ktoś włączył klimatyzację w mojej kapocie! Jak się okazuje woda, którą nasączony jest sweterek, odparowując pochłania z najbliższego otoczenia sporą ilość energii (zachodzi tzw. przemiana fazowa). Dokładnie takie samo zjawisko wykorzystywane jest we wszystkich klimatyzatorach, lodówkach itp. tylko tam używany jest zamiast wody ciekły sprężony freon, który odparowując pochłania energię. Wiem, że upały już nam w tym roku raczej nie grożą ale jakby ktoś kiedyś szukał sposobu na schłodzenie organizmu przy dużej temp. zewnętrznej to polecam mokry sweterek (lub kamizelkę z Bawarii jak komuś sałata zalega w kieszeni). TO DZIAŁA!!!!!!<br><hr>piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/7/2014, 21:01

Najlepsza metoda to po założeniu kombi i odzież termo zanurzenie sie w basenie przyjmie chłodno jest wtedy :D<br><hr>zanu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr