Zobacz wątek - Użytkowy motocykl z ikrą
NAS Analytics TAG

Użytkowy motocykl z ikrą

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Użytkowy motocykl z ikrą

Postprzez Figrobster » 5/8/2013, 11:15

Witam wszystkich :-)

To mój pierwszy post :-) Chciałbym Was prosić o radę w sprawie kupna motocykla.

Na pierwszy ogień moje dane:
26 lat/178cm wzrostu/65 kg wagi

Doświadczenie:
Pochodzę ze wsi (małej miejscowości jak kto woli) od gimnazjum wałkowane były z kolegami pony, na własnosć JAWA50, póżniej jeden sezon z kolegą na pół WSK, a później na własność 2 sezony ETZ251 (drogi szutrowe i bezdroża oprócz etzetki któa w całości byłą eksploatowana na asfalcie). Zdażyło mi się zrobić parę kilometrów na ZX6R...

To wszystko przed ukończeniem 20 roku życia. Później nastąpił przestój i tak rok temu zrobiłem prawo jazdy na A. Zdałem za pierwszym razem, tym bardziej ze od kilku lat posiadam posiadam B, i przejechane około 70kkm.
Z motocyklem radzę sobie bez problemów, choć wiadomo że sporo musiałbym sobie przypomnieć.

Teraz do sedna, czego oczekujÄ… od motoru:
Chciałbym go wykorzystywać do dojazdów do pracy więc ważna jest dla mnie ekonomia, również trwałość pieca, wyjazdy z kobietą za miasto (niezbyt dalekie 100km w jedna stronę to optimum myślę). Poruszał się będę raczej wiejskimi drogami, po mieście (to też ważne żeby można było swobodnie kluczyć w korkach) więc owiewka nie jest konieczna, nieśmiało liczę na odrobinę ikry w takim motocyklu ;-)

Spodobały mi się dwa pojazdy: Honda CB 600 ze względu na prawdziwą uniwersalność, wygodę również dla pasażera, niezawodność no i wygląd :-)

Drugi to Suzuki SV650 ze względu na cenę (to dość ważne kryterium dla mnie, teraz wesele, wyjazd urlopowy i inne takie :-D), trwałość silnika, ciekawy charakter itp.

Co polecacie? Na czym skupić się przed zakupem? Nie mam na bardzo możliwości żeby przejechać się któryms z nich wcześniej, czy chociażby posiedzieć... :-)
Figrobster
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/8/2013, 10:55


Postprzez Harakiri 7 » 5/8/2013, 22:20

Bierz Honde.

Bedzie sie bardziej nadawac.
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies


Postprzez jasnoksieznik » 5/8/2013, 22:53

Nie podales budzetu, wiec... mamy licencje na trollowanie?

Nie bardzo rozumiem zdanie:
oruszał się będę raczej wiejskimi drogami, po mieście


Moze BMW 650 GS? Albo CS? Ale to jesli do pracy masz wiecej niz 15km..
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Figrobster » 6/8/2013, 05:54

No tak, nie podałem, ale wspomniałem o wydatkach ;-P

Powiedzmy że górna granica to 6 tys zł bez ubrania (liczę je osobno), choć chciałbym zjeść niżej jeżeli się uda w granicach rozsadku. Dystans do pracy to 25 km :-)

@jasnoksieznik spieszę wyjasnić, że chodzi mi po prostu o sprytny, manewrowy motor, do kluczenia między samochodami, i na drogi asfaltowe którymi nie jeździ się 160 km/h jak na autostradzie.

Przeglądałem forum, internet itp. i od razu napiszę że XJ600 nie podoba mi się ;-P i enduro raczej też odpadają :-)
Figrobster
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/8/2013, 10:55

Postprzez hefaistos » 6/8/2013, 08:11

Na horneta Cię teraz nie stać. Widać że czujesz się pewnie i bliżej Ci 100KM niż 50KM więc pewnie cb 500 odpada. Zostaje bandit 600 i starsze sporty po przeróbće na streeta ale w tej cenie sprzęty mogą być zajechane. Mimo wszystko kierowałbym się na bandita sport mimo wszystko będzie trochę innym motocyklem niż potrzebujesz.
Aprilia rx- remont
hefaistos
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 26/6/2007, 10:48

Postprzez Harakiri 7 » 6/8/2013, 08:17

Figrobster napisał(a):...chodzi mi po prostu o sprytny, manewrowy motor, do kluczenia między samochodami,


To rozgladaj sie za Enduro.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Figrobster » 6/8/2013, 17:17

@hefaistos
myślałem też wcześniej o ER5, uznałem jednak że mogę pozwolić sobie na mocniejsze moto aby jeździć nim już "lata" ;-) Bandit to całkiem fajny motor, i sporo pozytywnych opinii czytałem na jego temat. Będe szukał gdzieś tam okazji po aukcjach, ale jeśli nie trafię to zakup będzie musiał zaczekać jeszcze sezon :-(

@Harakiri 7
nigdy nie jeździłem enduro, ale korzystając z okazji w okolicy soboty przejdę się do komisu tutaj (krk) żeby chociaż posiedzieć w siodle. Wystawione mają NX 650, wygląda na solidnego reprezentanta swego gatunku ;-)
Figrobster
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/8/2013, 10:55

poosting coomments................

Postprzez Naveed123 » 7/8/2013, 10:18

Chciałbym go wykorzystywać do dojazdów do pracy więc ważna jest dla mnie ekonomia, również trwałość pieca, wyjazdy z kobietą za miasto :arrow: :arrow:






http://www.pass-4sure.info/braindumps/C_TSCM52_66.html
http://www.ism.ws/
http://www.colorado.edu/
http://en.wikipedia.org/wiki/Brigham_Yo ... ity_Hawaii
Ostatnio edytowano 16/8/2014, 06:00 przez Naveed123, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Naveed123
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7/8/2013, 10:12
Lokalizacja: nodge

Postprzez jasnoksieznik » 7/8/2013, 10:45

Troche za duzo wymagan jak na 6k PLN. Cudow nie ma.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez MroziuFSO » 7/8/2013, 10:57

za 6k bez problemu można kupić jeżdzącego bandita. Czytając Twoje wypowiedzi postawiłbym właśnie na tą maszynę.
MroziuFSO
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16/7/2013, 12:43
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Figrobster » 7/8/2013, 13:19

Będę trzymał rękę na pulsie aby znaleźć jakąś ciekawą aukcję :-) Dziękuję za odpowiedzi ;-)

EDIT 08.08.2013r

A co sądzicie o kawasaki ZR7? Jak wypada na tle bandita? I jak z awaryjnośćią? Bo wygląd muszę przyznać jest całkiem atrakcyjny :-)
Figrobster
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/8/2013, 10:55



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê