Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl.

Postprzez mistercap » 1/8/2013, 18:25

Witam, nadszedł czas, podjąłem decyzje, po 3 latach kłotni z dziewczyną, rodzicami zdecydowałem że chce spełnić swoje marzenie i kupić moto, prawko już skończyłem. Od zawsze jarałem się plastikiem i docelowo wiem ze chcę jeżdzić na R6, pytanie jest , od czego powinienem zacząć ? Interesuje mnie nowy motocykl, cena do 30 tyś. Nie chce kupować czegoś na sezon, tylko motocykl który jakoś mnie przygotuje do supersporta. Czy Kawaski ER-6f jest za mocny ? Wzrost 184.
Avatar użytkownika
mistercap
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/8/2013, 18:17
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Brekekeks » 1/8/2013, 20:40

ER6 jest ok, ale polecałbym Ci bardziej Suzuki SV650S. Ma bardziej sportową pozycję za kierownicą niż ER6 i będziesz mógł doświadczyć bólu użytkowania sporta na codzień:)
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez jasnoksieznik » 1/8/2013, 21:55

z nowych moto w tym zakresie cenowym obejzalbym sie za nowa XJ6. Niezly dla poczatkujacego, jest wersja z owiewkami, bardzo przyjemny podczas jazdy - cztery cylindry robia roznice.


Standardowo powinienes wypelnic formularz, zebysmy wiedzieli, czy np. masz osobno 2k PLN na ciuchy. No i czy masz A, A1, czy A2?

Polecam moj stary temat - obszedlem kilka miesiecy temu typowe maszyny dla poczatkujacych (ER-6 i XJ6 wystepuja z owiewkami i bez): viewtopic.php?t=86779
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Harakiri 7 » 1/8/2013, 22:43

Brekekeks napisał(a):...polecałbym Ci bardziej Suzuki SV650S.


Klania sie czytanie ze zrozumieniem, kolega chce nowego a nie jakiegos ......

SV nie jest juz produkowana od kilku lat, wiec nowej nie dostaniesz

Od siebie polece XJ6


:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez mistercap » 2/8/2013, 11:44

Dzięki wszystkim za pomoc:) Mam A, i tak, spokojnie starczy na ciuchy na to mam osobny budżet. Ktoś jeszcze coś ciekawego doradzi oprócz XJ6 ? Z owiewkami jakoś wizualnie w ogóle mi się nie podoba;)
Avatar użytkownika
mistercap
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/8/2013, 18:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwszy motocykl.

Postprzez RSSSS » 2/8/2013, 12:32

mistercap napisał(a):Witam, nadszedł czas, podjąłem decyzje, po 3 latach kłotni z dziewczyną, rodzicami zdecydowałem że chce spełnić swoje marzenie i kupić moto, prawko już skończyłem. Od zawsze jarałem się plastikiem i docelowo wiem ze chcę jeżdzić na R6, pytanie jest , od czego powinienem zacząć ? Interesuje mnie nowy motocykl, cena do 30 tyś. Nie chce kupować czegoś na sezon, tylko motocykl który jakoś mnie przygotuje do supersporta. Czy Kawaski ER-6f jest za mocny ? Wzrost 184.


Hehe, skÄ…d ja to znam... 8)

Na początku czerwca tego roku coś mnie w końcu strzeliło i z dnia na dzień w wieku 32 lat postanowiłem spełnić marzenie jazdy na motocyklu choć poza przejażdżkami na sprzętach kolegów trzymałem się od motocykli zawsze z daleka. Jeszcze podczas kursu kupiłem R6 bo trafiła się okazja życia i mogę śmiało powiedzieć, że jak masz dużo oleju w głowie to kupuj od razu wymarzony sprzęt.

Zaraz zacznie się zapewne jechanka po mnie forumowych dżihadżistów, że doradzam ci supersporta na początek ale myślę, że powinieneś poznać opinie z obu stron "barykady".

Pozdr i szerokości.

P.S. Rodzinie nic nie mówiłem, dowiedzieli się po fakcie :twisted:
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mistercap » 2/8/2013, 12:44

Niestety nie mam 30 lat , tylko o wiele mniej więc muszę brać poprawkę na siebie i wiem ze jeśli wsiądę od razu na r6 będę ją odkręcał bo ona aż się prosi, a z tego co czytalem to R6 to dość zdradliwa maszyna:))) Na prawdę chciałbym od razu kupić wymarzone moto ale czytając to forum i rozmawiając z bardziej doświadczonymi ludzmi ode mnie wiekszosc zdecydowanie odradza mi ten pomysł więc raczej ich posłucham. Warto dodać do tego argument że zarówno moja rodzina jak i dziewczyna opanowali zdolność operowania google i też rozkminili że R6 to nie jest turystyczna maszyna, a jeśli kupię coś bardziej stonowanego pewnie będą spokojniejsi a na tym też mi zależy, warto docenić że w końcu jakoś uszanowali moją decyzję. :))
Pzdr
Avatar użytkownika
mistercap
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/8/2013, 18:17
Lokalizacja: Poznań

Postprzez RSSSS » 2/8/2013, 12:51

Bardzo dobrze, że znasz swoje ograniczenia i nie do końca ufasz swojej silnej woli!

R6 nie zajÄ…c ,nie ucieknie, jeszcze przyjdzie na niÄ… czas.

Pozdr.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jasnoksieznik » 2/8/2013, 13:34

Oj tam, ze nie ucieknie. Jak "dorsniesz", to beda lepsze na rynku ;)

Sprawdz jeszcze Ninje300, chociaz obawiam sie, ze moze Ci sie wydac za mala/za slaba.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez mistercap » 2/8/2013, 13:39

Sprawdzałem, wydaję się być fajna ale faktycznie ta moc trochę mała, boję się że po 2 miesiącach będę chciał więcej jednak ;)
Avatar użytkownika
mistercap
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/8/2013, 18:17
Lokalizacja: Poznań

Postprzez leff » 2/8/2013, 14:41

jezdziles wczesniej? jesli nie to kupowanie nowego moto to marnowanie kasy ........
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez mistercap » 2/8/2013, 14:50

Nie:) Chcę zacząć. Faktycznie może lepiej będzie kupić coś używanego, ale na pewno nie chce nic starego, max 2009-10. Polecisz coś ? I może to jest głupie pytanie ale czy kupno nowej r6 i zadławienie jej jest strasznym grzechem i debilnym pomysłem ? Nie mogę przestać oglądać tego cuda..
Avatar użytkownika
mistercap
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1/8/2013, 18:17
Lokalizacja: Poznań

Postprzez RSSSS » 2/8/2013, 17:00

Z tego co mi próbowano wytłumaczyć to nie chodzi nawet tylko o moc pierwszego sprzętu ale pozycję podczas jazdy.

Ta na ścigaczu jest ponoć najgorsza do nauki bo cały czas wspieramy ciężar ciała na rękach, szybko się męczymy i przez to w podbramkowych sytuacjach możemy nie zareagować optymalnie.

Coś w tym jest bo w moim przypadku kilka dni wewnętrzne części dłoni przyzwyczajały się do wspierania się na kierownicy ale poza tym na nic nie narzekam. 8)
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leff » 2/8/2013, 20:14

RSSSS badz laskaw powstrzymac sie ze swoimi wypowiedziami na temat R6 na pierwsze moto do czasu az przekulasz kilka tysiecy km
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez RSSSS » 2/8/2013, 20:27

leff napisał(a):RSSSS badz laskaw powstrzymac sie ze swoimi wypowiedziami na temat R6 na pierwsze moto do czasu az przekulasz kilka tysiecy km


Kilka lat mam czekać? ;-)
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Harakiri 7 » 2/8/2013, 20:37

mistercap napisał(a): Ktoś jeszcze coś ciekawego doradzi oprócz XJ6 ? Z owiewkami jakoś wizualnie w ogóle mi się nie podoba;)


XJ6 masz w trzech wersjach.



:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez leff » 2/8/2013, 21:20

RSSSS napisał(a):
leff napisał(a):RSSSS badz laskaw powstrzymac sie ze swoimi wypowiedziami na temat R6 na pierwsze moto do czasu az przekulasz kilka tysiecy km


Kilka lat mam czekać? ;-)


a przejechanie kilkuset km na R6 juz czyni z Ciebie specjaliste i znawce?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez RSSSS » 2/8/2013, 21:35

leff napisał(a):
RSSSS napisał(a):
leff napisał(a):RSSSS badz laskaw powstrzymac sie ze swoimi wypowiedziami na temat R6 na pierwsze moto do czasu az przekulasz kilka tysiecy km


Kilka lat mam czekać? ;-)


a przejechanie kilkuset km na R6 juz czyni z Ciebie specjaliste i znawce?


Czekanie na sytuację ekstremalną na drodze to nie jest akurat zbyt sensowne bo taka sytuacja może być kiepska w skutkach bez względu na rodzaj motocykla i ponieważ każde zdarzenie jest inne to nie można jednoznacznie stwierdzić, że to zły motocykl był przyczyną wypadku.

Kolejne kilka tysięcy km mogę przejechać tak jak pierwsze 300!

Nigdzie nie nazwałem się znawcą ale jako osoba, która ma r6 na pierwsze moto mogę z autopsji opisać swoje doświadczenia.
Ostatnio edytowano 2/8/2013, 21:47 przez RSSSS, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leff » 2/8/2013, 21:46

z calym szacunkiem, Twoje ego przerasta juz wszelkie akceptowalne granice .... kiedy w koncu zrozumiesz, ze nic nie wiesz na temat jazdy motocyklem? skup sie na dobieraniu kolorystycznym ciuchow bo to chyba dla Ciebie najwazniejsze ...
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez RSSSS » 3/8/2013, 07:56

Znowu zaczynasz zabawy w psychologię na odległość...

Nie masz pojęcia jak jeżdżę, co potrafię, w życiu na oczy mnie nie widziałeś, a ciągle piszesz te same farmazony, odnosząc się do rzeczy, których nigdy nie wypowiedziałem...

Powtórzę jeszcze raz, bardzo precyzyjnie, w moich odczuciach normalna jazda na r6 w warunkach miejskich nie różni się niczym od jazdy na XJ6, nie da się przypadkowo odwinąć bo to nie jest V8 z momentem w całym zakresie obrotów, pozycja w moim przypadku nie stanowi żadnego problemu bo ćwiczę na siłowni od zawsze. Może pozycja nie jest optymalna ale dla mnie nie stanowi żadnego problemu.

Zatem skończ chrzanić o jakimś ego bo od zawsze wypowiadam się tylko ze swojej perspektywy i tylko o swoich odczuciach, zaznaczając przy tym wszystkie okoliczności i nigdy nie oceniłem swoich umiejętności poza stwierdzeniem, że są wystarczające do bezpiecznego jeżdżenia na r6.

Natomiast ty jesteś pierwszy cwaniak Rzeczypospolitej bo poza uzurpowaniem sobie prawa do posiadania jedynego słusznego zdania to jeszcze wmawiasz innym czego nigdy nie powiedzieli i dokonujesz ocen psychologicznych na odległość.

Już dawno powinienem napisać jak oceniam twój poziom lamerstwa ale ponieważ jesteś dla mnie nikim i nie znam cię to potrafię sobie darować wycieczki osobiste!

Odczep się w końcu i pozwól innym mieć swoje zdanie i odczucia tym bardziej,że w tym temacie opisałem na początku tylko swoją sytuację, a później pozytywnie odniosłem się do tego,że autor wątku chce uczyć się na czymś słabszym. Do niczego nie namawiałem.

Wystaczy napisac grzecznie jesli sie z czyms nie zgadzasz, za obrazanie uzytkownikow grozi lizak. Tym razem ostrzezenie
[Moderator]
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê