Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Upały wracają - jak się schłodzić na...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Upały wracają - jak się schłodzić na...

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] Upały wracają - jak się schłodzić na...

Postprzez Åšcigacz » 1/8/2013, 09:12

Dyskusja na temat: Upały wracają - jak się schłodzić na motocyklu?
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Upały wracają - jak się schłodzić na motocyklu?
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 1/8/2013, 09:12

Filmik z kategorii raczej śmiesznych ale sam problem upałów jest jak najbardziej poważny i nie wolno go lekceważyć. W ostatni poniedziałek 29.07.2013 wracając jak co dzień do domu o mały włos nie ugotowałem się na twardo. Temperatura w Warszawie sięgała 40 C a temperatura asfaltu i powietrza tuż nad nim sięgała 60 C. Już po 20km jazdy mój organizm zaczął dawać pierwsze sygnały przegrzania i odwodnienia organizmu. Przy takiej temperaturze otoczenia nie ma co liczyć że przy 100km/h organizm się schłodzi, wręcz przeciwnie - pęd powietrza może poprawić wymianę cieplną na naszą niekorzyść. Po poniedziałkowych doświadczeniach uważam, że zdjęcie kurtki (pomijając już kwestie bezpieczeństwa) bardziej zaszkodzi niż pomoże tzn. organizm szybciej się nagrzeje i odwodni. Co o tym myślicie? Może Redakcja wzbogaci ten artykuł własnymi spostrzeżeniami?<br><hr>piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/8/2013, 09:26

Komentatorzy napisał(a):Filmik z kategorii raczej śmiesznych ale sam problem upałów jest jak najbardziej poważny i nie wolno go lekceważyć. W ostatni poniedziałek 29.07.2013 wracając jak co dzień do domu o mały włos nie ugotowałem się na twardo. Temperatura w Warszawie sięgała 40 C a temperatura asfaltu i powietrza tuż nad nim sięgała 60 C. Już po 20km jazdy mój organizm zaczął dawać pierwsze sygnały przegrzania i odwodnienia organizmu. Przy takiej temperaturze otoczenia nie ma co liczyć że przy 100km/h organizm się schłodzi, wręcz przeciwnie - pęd powietrza może poprawić wymianę cieplną na naszą niekorzyść. Po poniedziałkowych doświadczeniach uważam, że zdjęcie kurtki (pomijając już kwestie bezpieczeństwa) bardziej zaszkodzi niż pomoże tzn. organizm szybciej się nagrzeje i odwodni. Co o tym myślicie? Może Redakcja wzbogaci ten artykuł własnymi spostrzeżeniami?<br><hr>piotr<br>
Też jeździłem w poniedziałek po Warszawie i okolicach. Pierwszy objaw jaki miałem to obniżenie refleksu. Chłodzenie od wewnątrz - chłodne płyny. Dodatkowo spociłem się, i po krótkim postoju pot w kurtce zadziałał jak chłodziwo, zwłaszcza podczas jazdy.
Otwarcie szybki nie ma większego znaczenia, a nawet pogarsza sytuację, bo w taką pogodę jest więcej pyłów i piasku, który wpada w oczy. Jedyne co pozostaje to zatrzymywanie się jak najczęściej i podrywanie dziewczyn;)<br><hr>michałaaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/8/2013, 09:48

Komentatorzy napisał(a):Filmik z kategorii raczej śmiesznych ale sam problem upałów jest jak najbardziej poważny i nie wolno go lekceważyć. W ostatni poniedziałek 29.07.2013 wracając jak co dzień do domu o mały włos nie ugotowałem się na twardo. Temperatura w Warszawie sięgała 40 C a temperatura asfaltu i powietrza tuż nad nim sięgała 60 C. Już po 20km jazdy mój organizm zaczął dawać pierwsze sygnały przegrzania i odwodnienia organizmu. Przy takiej temperaturze otoczenia nie ma co liczyć że przy 100km/h organizm się schłodzi, wręcz przeciwnie - pęd powietrza może poprawić wymianę cieplną na naszą niekorzyść. Po poniedziałkowych doświadczeniach uważam, że zdjęcie kurtki (pomijając już kwestie bezpieczeństwa) bardziej zaszkodzi niż pomoże tzn. organizm szybciej się nagrzeje i odwodni. Co o tym myślicie? Może Redakcja wzbogaci ten artykuł własnymi spostrzeżeniami?<br><hr>piotr<br>
Ja też jeździłem w poniedziałek tyle że w Piotrkowie. Było też blisko 40, a ja jeździłem w przewiewnej zbroi. Teraz nie wiem już czy wolę być mokry od potu czy mieć przysmażane ramiona i przedramiona od pędu gorącego powietrza. Mimo wszystko zostanę przy jeździe w zbroi w taką pogodę, bo przynajmniej nie muszę wozić ze sobą kilku koszulek. :D<br><hr>pawel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/8/2013, 09:50

Komentatorzy napisał(a):Filmik z kategorii raczej śmiesznych ale sam problem upałów jest jak najbardziej poważny i nie wolno go lekceważyć. W ostatni poniedziałek 29.07.2013 wracając jak co dzień do domu o mały włos nie ugotowałem się na twardo. Temperatura w Warszawie sięgała 40 C a temperatura asfaltu i powietrza tuż nad nim sięgała 60 C. Już po 20km jazdy mój organizm zaczął dawać pierwsze sygnały przegrzania i odwodnienia organizmu. Przy takiej temperaturze otoczenia nie ma co liczyć że przy 100km/h organizm się schłodzi, wręcz przeciwnie - pęd powietrza może poprawić wymianę cieplną na naszą niekorzyść. Po poniedziałkowych doświadczeniach uważam, że zdjęcie kurtki (pomijając już kwestie bezpieczeństwa) bardziej zaszkodzi niż pomoże tzn. organizm szybciej się nagrzeje i odwodni. Co o tym myślicie? Może Redakcja wzbogaci ten artykuł własnymi spostrzeżeniami?<br><hr>piotr<br>
Komentatorzy napisał(a):Też jeździłem w poniedziałek po Warszawie i okolicach. Pierwszy objaw jaki miałem to obniżenie refleksu. Chłodzenie od wewnątrz - chłodne płyny. Dodatkowo spociłem się, i po krótkim postoju pot w kurtce zadziałał jak chłodziwo, zwłaszcza podczas jazdy.
Otwarcie szybki nie ma większego znaczenia, a nawet pogarsza sytuację, bo w taką pogodę jest więcej pyłów i piasku, który wpada w oczy. Jedyne co pozostaje to zatrzymywanie się jak najczęściej i podrywanie dziewczyn;)<br><hr>michałaaa<br>
Jakbym słyszał mojego instruktora ;) Lewa :D<br><hr>pawel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/8/2013, 10:20

Ja zwykle zjeżdżam na stację, kupuję 0,5l mineralnej i wlewam sobie za kołnierz. Odczucia na plecach bezcenne, na klacie takie sobie, więc lepiej dobrze celować ;-)<br><hr>Max
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/8/2013, 20:39

Komentatorzy napisał(a):Filmik z kategorii raczej śmiesznych ale sam problem upałów jest jak najbardziej poważny i nie wolno go lekceważyć. W ostatni poniedziałek 29.07.2013 wracając jak co dzień do domu o mały włos nie ugotowałem się na twardo. Temperatura w Warszawie sięgała 40 C a temperatura asfaltu i powietrza tuż nad nim sięgała 60 C. Już po 20km jazdy mój organizm zaczął dawać pierwsze sygnały przegrzania i odwodnienia organizmu. Przy takiej temperaturze otoczenia nie ma co liczyć że przy 100km/h organizm się schłodzi, wręcz przeciwnie - pęd powietrza może poprawić wymianę cieplną na naszą niekorzyść. Po poniedziałkowych doświadczeniach uważam, że zdjęcie kurtki (pomijając już kwestie bezpieczeństwa) bardziej zaszkodzi niż pomoże tzn. organizm szybciej się nagrzeje i odwodni. Co o tym myślicie? Może Redakcja wzbogaci ten artykuł własnymi spostrzeżeniami?<br><hr>piotr<br>
Komentatorzy napisał(a):Też jeździłem w poniedziałek po Warszawie i okolicach. Pierwszy objaw jaki miałem to obniżenie refleksu. Chłodzenie od wewnątrz - chłodne płyny. Dodatkowo spociłem się, i po krótkim postoju pot w kurtce zadziałał jak chłodziwo, zwłaszcza podczas jazdy.
Otwarcie szybki nie ma większego znaczenia, a nawet pogarsza sytuację, bo w taką pogodę jest więcej pyłów i piasku, który wpada w oczy. Jedyne co pozostaje to zatrzymywanie się jak najczęściej i podrywanie dziewczyn;)<br><hr>michałaaa<br>
...podryw... na... "mokrÄ… pachÄ™" - czad...<br><hr>Skuterowiec
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê