Zobacz wątek - Pierwsze poważne moto.
NAS Analytics TAG

Pierwsze poważne moto.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze poważne moto.

Postprzez malomi » 30/7/2013, 12:05

Witam,

W zimę planuję zakup pierwszego poważnego motocykla generalnie rozważam dwa modele GSX-R 600 i Kawe Z750.
W ramach wstępu napiszę coś o sobie:
Mam obecnie 23 lata. 180cm i około 85kg (chodzę na siły więc trochę siły mam)
Swoją przygodę z moto zacząłem od motorynki była jakaś chińszczyzna po drodze obecnie mam Aprilkę RS 125 36KM. Od początku sezonu przygotowuję się do przesiadki na prawdziwe moto ostro trenuję winkle, awaryjne hamowanie itd. przeczytałem tysiące stron poradników...
Moto w ciągu tygodnia będę jeździł po wa-wie w weekendy wypady po za miasto.
Mój styl jazdy hmm nie będę pisał że zawszę jeżdżę z godnie z przepisami nie będę pisał że nie lubię czasami pojechać szybciej... Bo robi mi się szkoda ludzi którzy piszą że oni na litrowych moto jeżdżą do "50km/h" co do mojej osoby wydaje mi się że jeżdżę z głową nie wyprzedzam na podwójnych ciągłych ani w miejscach do tego się nie nadających nie jeżdżę z prędkością światła między samochodami generalnie kocham motocyklem kocham jazdę na nich i cieszę się z jazdy nie rajcuję mnie jazda po 200 paczki w teranie zabudowanym. Myślę że moje wypociny w jakimś stopniu pozwolą zobrazować moją osobę i pomoże to w udzieleniu odpowiedzi czy podołam temu wyzwaniu?
Napalony jestem na kawe lubie takie streetfightery ;]
Ostatnio edytowano 30/7/2013, 12:15 przez malomi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47


Postprzez Black-Ghost » 30/7/2013, 12:12

Zaprzeczasz sam sobie w tym co piszesz, w dodatku nie znasz regulaminu i bluzgasz. Wpada pierwszy lizak i jesteÅ› na monitorowanym :evil:
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez malomi » 30/7/2013, 12:16

Faktycznie przepraszam za niecenzuralne słowo poprawiłem. Hmm to ciekawe w którym miejscu zaprzeczam sam sobie ??
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Re: Pierwsze poważne moto.

Postprzez Black-Ghost » 30/7/2013, 12:22

malomi napisał(a):

-Od początku sezonu przygotowuję się do przesiadki na prawdziwe moto ostro trenuję winkle, awaryjne hamowanie itd. przeczytałem tysiące stron poradników...

-Mój styl jazdy hmm nie będę pisał że zawszę jeżdżę z godnie z przepisami nie będę pisał że nie lubię czasami pojechać szybciej... Bo robi mi się szkoda ludzi którzy piszą że oni na litrowych moto jeżdżą do "50km/h"

-co do mojej osoby wydaje mi się że jeżdżę z głową nie wyprzedzam na podwójnych ciągłych ani w miejscach do tego się nie nadających nie jeżdżę z prędkością światła między samochodami generalnie kocham motocyklem kocham jazdę na nich i cieszę się z jazdy nie rajcuję mnie jazda po 200 paczki w teranie zabudowanym.


Przeczytaj proszę raz jeszcze te bzdury które wypisałeś i zastanów się czy przy takim toku wypowiedzi ktoś będzie chciał ci pomóc.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez malomi » 30/7/2013, 12:28

Bzdury no może dla ciebie widzę kolego że masz negatywne nastawienie nie wiem czy do mojej osoby czy też może do ogółu... Aczkolwiek nie wiem gdzie tkwi problem ??? może mi wyjaśnisz ???
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Black-Ghost » 30/7/2013, 12:33

Jeśli dalej nie widzisz nic w tym co ci zacytowałem to moja dalsza rozmowa z tobą nie ma sensu. ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez malomi » 30/7/2013, 12:55

Ok to jeżeli masz problemy z interpretacją to może wyjaśnię.

-Od początku sezonu przygotowuję się do przesiadki na prawdziwe moto ostro trenuję winkle, awaryjne hamowanie itd. przeczytałem tysiące stron poradników...

Co do treningu nie wiem może jesteś innego zdania... ja osobiście lubię doskonalić swoje umiejętności i zamiast tylko bezsensownie jeździć ja robię sobie raz w tego dzień tego typu zajęć żeby wrazi zagrożenia moje odruchy bezwarunkowe były takie jakie być powinny. Ale to jest moja subiektywna opinia ja tak robię tak uważam za słuszne i już kropka.
Co do poradnikach itd mowie oczywiście o książka które czytałem od początku swojej przygody z motocyklami.

-Mój styl jazdy hmm nie będę pisał że zawszę jeżdżę z godnie z przepisami nie będę pisał że nie lubię czasami pojechać szybciej... Bo robi mi się szkoda ludzi którzy piszą że oni na litrowych moto jeżdżą do "50km/h"

Fakt może źle ubrane w słowa generalnie nie wnikam w styl jazdy innych motocyklistów nie moja sprawa ale bawią mnie posty jak ktoś che litra i pisze że będzie jeździł przepisowo. Każdy wie jak bez sensownie ustawiane są znaki na polskich drogach (oczywiście nie mówię o wszystkich)

-co do mojej osoby wydaje mi się że jeżdżę z głową nie wyprzedzam na podwójnych ciągłych ani w miejscach do tego się nie nadających nie jeżdżę z prędkością światła między samochodami generalnie kocham motocyklem kocham jazdę na nich i cieszę się z jazdy nie rajcuję mnie jazda po 200 paczki w teranie zabudowanym.

Teren zabudowany może źle mnie zrozumiałeś może masz inne zdanie podam przykład jest miejscowość domy w po jednej i po drugiej stronie jezdni wyjazdy z posesji na ulicę. Wracałem ze szkoły kilka lat temu wyprzedził mnie gość 50 m dalej wyjechał mu samochód z bramy nie miał szans wyhamować teraz jak widzę takich fragment drogi odruchowo zwalniam... szybka jazda w takich miejscach to dla mnie samobójstwo...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Black-Ghost » 30/7/2013, 12:59

Nie dało się tak napisać w pierwszym poście? :roll:
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez malomi » 30/7/2013, 13:00

Można ale nie chciałem pisać wypocin na 2 strony etap po etapie tylko w miarę krótko zobrazować moją osobę ;]

Ok. To może teraz uda nam się wrócić do sedna tematu i uda mi się uzyskać odpowiedź na moje pytanie ;] Bardzo chętnie też poczytam opinie na temat awaryjności itd. osób które miały takie moto w swoich stajniach:D

Chciałem ci dać szanse ale ty nadal nie znasz "Regulaminu" korzystania z forum, po raz kolejny go łamiesz nie używając opcji edytuj. Drugi lizak i ponownie proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem bo przy trzecim warnie dostaniesz przymusowy urlop

Black-Ghost

he jak tak dalej pójdzie to zanim się czegoś dowiem to dostane bana xd.
Ps. tak po za tematem jaki jest rekord lizaczków w jednym temacie? ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Boshi » 30/7/2013, 15:26

Nie ma rekordu. Wróćcie do sedna tematu.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez malomi » 30/7/2013, 16:01

Ok. Sory Black-Ghost za moje nieogarnięcie. Zapoznałem się z regulaminem.
Ponawiam pytanie czy z moim doświadczeniem ogarnę Z750 ?

LwG
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez jasnoksieznik » 30/7/2013, 16:46

No to teraz zapoznaj sie z podklejonym tematem w tym dziale, bo poki co, to mozemy wrozyc z fusow.

Pytanie bonusowe - jakie masz kat. prawa jazdy?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez qadrat » 30/7/2013, 16:48

Bez problemu ogarniesz, to nie jest znowu jakiś potwór, który na każdym biegu podnosi koło z gazu :) Jeśli ogarnąłeś RS125 to z Z750 poradzisz sobie. Nie ma sensu kupować czegoś pokroju GS500 czy XJ600 bo po tygodniu będziesz odczuwał niedosyt mocy. Taki Kawas to już maszyna "na dłużej", nie znudzi się zbyt szybko.
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez malomi » 30/7/2013, 19:05

Oczywiście prawo jazdy kat. A i B.
To mnie pocieszyłeś bo za...scie podoba mi sie ta kawa zrywa na koło z samego gazu czy trzeba strzelać z klamki ?
GSX-r też niczego sobie na pewno postaram się chociaż posiedzieć na obydwóch przed zakupem ;] Właśnie taki mam zamiar chciałbym tym co teraz kupie tak ze 3 sezony pośmigać bo nie ma co naprawdę fajnie się śmiga w momencie kiedy naprawdę dobrze poznasz swoje moto. :P 8)
Ostatnio edytowano 30/7/2013, 19:10 przez malomi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez SkoQ » 30/7/2013, 19:07

qadrat ma rację w tym momencie, po RS 125 nie ma sensu kupować GS 500 :) dobry wstęp, ogarniesz :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez malomi » 30/7/2013, 19:22

Kolega ma GS600 i jechałem tym parę razy jasne jest spora różnica w porównaniu z 125 ale bez szału w sumie te Apki też ładnie się kręcą :D Zastanawiam się jak bardzo uciążliwy będzie wiatr na szerszeniu w trasie tak przy prędkości przelotowej 120-160 km/h
? Jest jakiś szczęśliwy posiadacz na forum ? ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Boshi » 30/7/2013, 19:45

GS600? a Cóż to za wynalazek?
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez malomi » 30/7/2013, 19:59

GSF600 Bandit sory literówka.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez qadrat » 30/7/2013, 20:38

W nakedach przy 160km/h jeszcze jest jako tako znośnie. Ale już tak przy 200km/h zaczyna się katapultowanie z siedzenia i trzeba się naprawdę mocno trzymać :) Nie miałem Zetki, żeby się o niej wypowiedzieć, ale jeździłem Banditem 600 (w wersji N) i przy dłuższych trasach, takich powyżej 100km, to jednak wiatr dokuczał. Teraz mam moto z owiewkami i zdarzało mi się trzaskać nawet 400km w jeden dzień, wiatr nie przeszkadzał.

Jak myślisz o GSX-R 600 to tam może Ci się nie spodobać pozycja za kierownicą :) Też mam 180cm wzrostu i mi bardzo nie odpowiadała pozycja za kierownicą w R6, a to sprzęt podobny rozmiarowo do GSX-R 600.
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez malomi » 30/7/2013, 20:47

Właśnie dlatego chciałbym posiedzieć na jednym i na drugim... a do Z750 można zamontować owiewkę ? wiem że są Z750s ale te mi sie nie podobają.

Qadrat r6 za krótka czy co było nie tak ?
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê