Zobacz wątek - Fotoradar, robienie zdjęcia w tył.
NAS Analytics TAG

Fotoradar, robienie zdjęcia w tył.

O wszystkim
_________

Fotoradar, robienie zdjęcia w tył.

Postprzez czip18 » 29/7/2013, 17:55

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, więc z góry proszę o wybaczenie, jeżeli źle umieściłem temat. Moje sprawa wygląda następująco. Ostatnio, byłem w mieście Kałuszyn, w którym stoją 2 fotoradary (na wlocie od strony Warszawy i Siedlec). Każdy skierowany jest w kierunku odwrotnym do miasta (tj. robią zdjęcia drodze przed miastem). Przed każdym stoi znak informujący o obecności urządzenia kontrolującego prędkość. Jednak podjeżdżając do fotoradaru "od tyłu" nie ma żadnego znaku informującego o pomiarze prędkości. W tym momencie chciałbym zadać pytanie. Czy przejeżdżając motocyklem obok fotoradaru, który był nieoznakowany (podjeżdżając do niego od tyłu), i w rezultacie go mijając, mogę uznać, że fotoradar robi zdjęcia tylko jednemu z dwóch pasów ruchu? Czy mógł mi zrobić zdjęcie "od tyłu"?
czip18
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29/7/2013, 17:44


Postprzez Glenroy » 29/7/2013, 21:14

Jak najbardziej, FR strzelają od tyłu, na zdjęciu masz dokładnie zaznaczone na którym pasie poruszał się pojazd i czy zdjęcie było robione z przodu czy z tyłu.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez czip18 » 29/7/2013, 22:15

Dziękuję, za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, mianowicie, czy w opisanym powyżej przypadku i jednoczesnym brakiem znaku oznajmującego obecność radaru (z wyjątkiem znaku na wlocie do miejscowości, który myślę, że obejmuje tylko pierwszy fotoradar) zgodne jest z prawem dokonanie pomiaru prędkości?
czip18
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29/7/2013, 17:44

Postprzez Glenroy » 29/7/2013, 22:38

Ustawa jasno reguluje, że miejsce pomiaru prędkości musi być poprzedzone znakiem D-51 ,o ile dobrze jeszcze oznaczenia pamiętam, ustawionym w odpowiedniej odległości od miejsca pomiaru uwzględniając rodzaj drogi :).

100 do 200 metrów na drogach o dopuszczalnej prędkości do 60 km/godz. W miejscach, gdzie można jechać ponad 60 km/godz., odległość znaku od urządzenia rejestrującego powinna wynosić od 200 do 500 metrów. Na drogach ekspresowych i autostradach musi być ustawiony w odległości od 500 do 700 merów od fotoradaru.


Ciężko mi powiedzieć jak to tam wygląda, ale jeżeli na prawdę w jednym kierunku nie ma oznakowania FR to pomiar odbył się niezgodnie z tym, co zawarte jest w ustawie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez czip18 » 29/7/2013, 23:06

Fotoradar znajduje się około 1000m od oznakowania w terenie zabudowanym, czyli przekracza limit. Jak przyjdzie mandat to będę się odwoływał. Dzięki za pomoc.
czip18
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29/7/2013, 17:44



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê