Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl dla 18letniej dziewczyny na A2.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl dla 18letniej dziewczyny na A2.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl dla 18letniej dziewczyny na A2.

Postprzez Olaa12 » 29/7/2013, 12:59

Witam. Mam na imię Ola i mam 18 lat, od dłuższego czasu poważnie myślę nad zrobieniem prawka kat. A2 i kupnie motocykla. Po zmianie przepisów z tego co się orientuję mogę robić prawko jedynie A2. Czytałam dużo na ten temat i rozglądam się nad jakimś fajnym "motorkiem" na którym będę umiała panować. Podoba mi się strasznie kawasaki ninja 300R z tym że mój tata stwierdził że 250 by była na moje początki lepsza. Za swojego życia wyjeździłam sie zaczynając od motorynek, qładów, skuterów i na razie skończyło się na crossie 250, ale czuje że to nie to i szukam czegoś sportowego. Zamiłowanie do motocykli mam od małego w sumie może z winy mojego ojca i brata którzy mnie tym zarazili i jakoś nie przechodzi i czuje że nie przejdzie. Kiedy wspomniałam tacie o tym że chcę zrobić A2 i pojeździć na czymś lepszym nawet bardzo się nie zdziwił bo wiedział że prędzej czy później do tego dojdzie, i jeżeli na prawdę tego chce kupi mi motor jaki sobie tylko wymarzę. A po rozmowie z bratem na ten temat powiedział że dołoży mi jeszcze do tego i nauczy jeździć. Co mi radzicie w tej sprawie? jaki motocykl wybrać który sie ze mną zgra? Moje "wymiary" to 170 wzrostu i 60kg wagi.
Olaa12
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29/7/2013, 12:17


Postprzez Boshi » 29/7/2013, 14:43

Najpierw zrób prawko potem myśl.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21


Postprzez jasnoksieznik » 29/7/2013, 22:58

Jak zrobisz prawko, to akurat Ninja300 stanieje ;)

Wybor na A2 jest jakis - sa starsze piecsetki, jesli budzet jest umiarkowany, a nowych, drozszych moto w tej klasie jest sporo
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Sykopson » 30/7/2013, 10:18

jasnoksieznik napisał(a): jesli budzet jest umiarkowany, a nowych, drozszych moto w tej klasie jest sporo


Olaa12 napisał(a):kupi mi motor jaki sobie tylko wymarzę


Jak widać nie jest umiarkowany, albo koleżanka jeszcze nie wie że jest :D
Skoro tak to bierz BMW HP4!!! Bo tata może Ci już nie kupić "wymarzonego" moto za 3,4 lata jak już zaczniesz jakoś jeździć i będziesz chciała coś pod lytra, lepiej dmuchać na zimne. A teraz za własną kasę do nauki kup jakiegos GSa za 4k (HP4 postaw w pokoju, fajna ozdoba, wiem z doświadczenia :P ). Jak nie masz 4k to poproś tatę od razu o kase na akcesoryjny wydech do BMki i kup za nią GSa (na wydech BMki przylepisz wlepkę srakrapowicza i będzie że kupiłaś :wink: )

Doobra nie będę tego ciągnął, teraz na poważnie:
Ninja 300 jest lepszym wyborem niz 250, bo nie jest to taki potwór, różnica w mocy jest, ale nie taka żeby miała sprawić jakieś problemy z opanowaniem moto w stosunku do mniejszej siostry. Jeśli mogę zasugerować jakieś moto to z tych nowych mniejszych pojemności, najfajniejszy jest KTM Duke 390 bodajże, ale kwestia gustu. Oprócz Kawy ze "sportów" jest jeszcze fajna CBRka 250.

Pierwsze co zrób, jak kupisz moto to crashpady zamontuj koniecznie, bo gleby będą, jak nie poważniejsze to parkingowe, a zawsze żal świeżutkich (zakładam że jadowito zielonych) owiewek.

Zasugeruję też mimo wszystko kupno starszego moto typu GS, mniejsza inwestycja na początku (moto i tak za chwilę bedziesz chciała zmieniać pewnie), mniej żal przy glebonach, łatwiej sprzedać i świetne motocykle do nauki. No ale pewnie zaraz poleci "jestem kobietą, musi wyglądać, chcę nowe, lans, supersport, bla bla bla..." :D Więc tak tylko delikatnie zasugerowałem :wink:

Pozdro


Po co ten jad w twoim poście i głupie docinki? Przeproś koleżankę

Black-Ghost
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Harakiri 7 » 30/7/2013, 10:44

Nie majac PJ to taka gadka jak ze slepym o kolorach.

Idz na kurs, wyjezdzij, zdaj egzamin a wybor motocykla sam sie rozwiaze, sporo pomoze Ci w tym wlasna intuicja.

Jezeli finansowo nie bedzie gralo roli, to bierz cos z ABSem, przydaje sie i oszczedza sporo kosztow oraz zdrowia.


:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê