Zobacz wÄ…tek - Luz na korbowodzie honda cr 125
NAS Analytics TAG

Luz na korbowodzie honda cr 125

Enduro, Cross
_________

Luz na korbowodzie honda cr 125

Postprzez renthal » 25/7/2013, 19:37

Witam wszystkich !! wysłałem ostatnio cylinder do szlifu i dobranie tłoka(honda cr 125)ogółem jestem swiezak w cross w mechanice także,ale dzięki kolegów z forum Ścigacz czyli WAS udało mi sie samemu zdemontować cylinder,ale no własnie ale na korbowodzie wyczułem minimalny (dosłownie minimalny) luz..powiedzcie prosze bo jeszcze mam trzy miesiace jezdżenia czy nic sie nie stanie jesli założę nowy tłok i cylinder po szlifie?(łozysko głowki korbowodu zamówiłem nowe) jezdzę amatorsko raz w tygodniu po 2 mth.Pozdrawiam!! :D
Avatar użytkownika
renthal
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 25/3/2011, 21:57
Lokalizacja: szczytno


Postprzez kris514 » 25/7/2013, 19:59

W tych sprzętach wymienia się korbowód zapobiegawczo co 2-3 tłoki, gdy się wyczuje chociaż minimalny luz to wymienia się go. Nie wiadomo ile to jeszcze posłuży i jeśli chcesz być pewien na czym jeździsz to wymień go wraz z łożyskami i uszczelniaczami wału. W jaki sposób wyczułeś ten luz?
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce


Postprzez renthal » 25/7/2013, 20:17

po zdjęciu tłoka chwyciłem palcami i delikatnie poruszałem no jest naprawde minimalny mam nadzieje ze przejezdze bo silnik dopiero na zime zamiezam wszystko powymieniac teras po prostu wiadomo brak funduszy..no na szlif i tłok musiało sie znalezc,ale silnik teras rozbierac...nie dam rady..powiedz Kris jesli moge tak pojezdzic to ok. jeśli nie to bedzie stał do zimy i bende nieszczesliwy..
Avatar użytkownika
renthal
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 25/3/2011, 21:57
Lokalizacja: szczytno

Postprzez kris514 » 25/7/2013, 20:37

luz sprawdza się opierając dłonie o kartery, wyciąga się możliwie wysoko korbowód łapie za jego główkę i wykonuje delikatne ruchy góra dół, Przy takim ruszaniu jak ty piszesz prędzej można wyczuć luz poprzeczny (bo ciężko nie ruszać na boki), lecz jeśli na prawdę wyczułeś w ten sposób luz to jest to tykająca bomba z końcówką czasu

a tak dla pocieszenia :
https://www.youtube.com/watch?v=GvQ-GPzuS_0
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Damianooo1998 » 25/7/2013, 21:02

Jeśli wyczujesz choć minimalny luz, góra-dół, to od razu wymieniaj, nie ma sensu tego składać, chwile pojeździsz i się rozsypie, widziałem już taki przypadek kiedy ktoś złożył z "minimalnym" luzem.
EXC 125
Damianooo1998
Świeżak
 
Posty: 278
Dołączył(a): 2/1/2011, 18:13
Lokalizacja: Poddębice

Postprzez renthal » 25/7/2013, 21:33

dzięki wielkie Kris poleciałem po ciemku hehe nie góra dół nawet nie drgnie! (sprawdziłem w garażu przed chwilką) czyli spokojnie moge włozyc tłok a w zime i tak chce zrobic porzadek jak pisałes łozyska na wale itd..troszke inny temat ale tak na zapas jak bende wkładał tłok to smarowac czyms cylinder czy tak na sucho sie wkłada,jeszcze raz dziekuje!!
Avatar użytkownika
renthal
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 25/3/2011, 21:57
Lokalizacja: szczytno

Postprzez henio12323 » 25/7/2013, 21:36

pisz po polsku. bende ? to prosze CiÄ™...

na boki moze miec, nie powinien miec skrętnych ani góra dół. wtedy mógłbys złozyc ale mogło by 3 miesiecy nie wytrzymac. jak składasz to i cylinder i tłok przesmaruj olejem do mieszanki odrobine.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez renthal » 25/7/2013, 22:01

sorki,pospiech.. tak własnie dedukowałem czym...i myślałem o oleju do mieszanki,mam nadzieję,że wytrzyma w końcu mało jeżdżę tylko w weekend brakuje czasu,ale znalazłem tor niedaleko mnie (niedługo spróbuje sił) słuchaj wiem,że trochę meczę,ale wiadomo uczę się i chłonę wiedzę bo kocham cross.Widzę że znasz się na wszystkim może podpowiesz mi (bo czytam na forum ,ale każdy inaczej radzi) jak po założeniu cylindra dotrzec motocykl? mieszankę to wiem ,że bogatrzą, bęndę mieszał teraz IPON SAMURAI.
Avatar użytkownika
renthal
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 25/3/2011, 21:57
Lokalizacja: szczytno

Postprzez henio12323 » 26/7/2013, 08:46

nie bęndziesz tylko będziesz!
zalezy czy nicasil czy żeliwo. jak nicasil to pół baku wyjeździsz wolniej, a potem praktycznie latasz normalnie przez 2-3 baki, tylko że nie przeciągasz na wysokich obrotach, i uwaznie kontrolujesz temperature zeby nie przegrzać w upał np. jak żeliwo to juz inna bajka. mozesz dotrzec w podobny czas a mozesz docierac 5 baków i po dodaniu mocniej gazu moze tłok spuchnąc, zalezy wszystko od żeliwa, od spasowania, mieszanki, temperatury itp itd. tutaj radze na wyczucie jeździc, czesciej robic postoje itp
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê