Zobacz wątek - Pierwszy motor +osprzęt do 9000zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motor +osprzęt do 9000zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motor +osprzęt do 9000zł

Postprzez Shai » 24/7/2013, 02:09

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie): 6000tyś km na pojemności 110.

- Wiek, waga, wzrost: 19 lat, 62 kg, 180 cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla:przejażdżki do 100km od czasu do czasu.Później do jazdy do pracy ale to dopiero za rok.
trasy około400km dwa razy w roku.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie: niestety nie wiem

- Ile gotówki masz na sam motocykl: do 9000 zł w cenie znajduje się motocykl + osprzęt wymieniony w temacie.(ewentualnie mogę pozbierać trochę dłużej)

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie: nie jestem w stanie stwierdzić

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ…: nakedy, street.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę:
Suzuki SV650.
Yamaha fazer600
Honda CB500

Na początku września planuje zakup motocykla prawdopodobnie będe miał na niego około 9000zł.Wraz z motocyklem chce zakupić osprzęt (Kask,kurtke/kombinezon,rekawice).
Oczywiście osprzęt chce kupić używany gdyż chce zaoszczędzić i wydać wiecej na motocykl.
Mile widzane są rady co jak gdzie kupić gdyż nie mam bladego pojęcia na temat kasków itd
Szczególnie zależało by mi aby motor mało palił.Jestem początkujący gdyż dotychczas jeździłem na 110 i kilkakrotnie na 250.Aktualnie przebywam w Anglii czy nie lepiej zakupić tutaj osprzęt ?

Z góry dziękuje za pomoc.
Shai
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23/7/2013, 14:10


Postprzez jasnoksieznik » 24/7/2013, 11:25

Kask kup nowy, a nie przechodzony, o ktorym nie wiesz, ile razy upadl.

Jakie masz prawo jazdy?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Shai » 24/7/2013, 11:45

Kat.A
Shai
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23/7/2013, 14:10

Postprzez Marsjanin » 25/7/2013, 10:14

Za około 7000zł wyrwiesz SVkę na gaźniku. Za 2000zł + ubierzesz się. Dozbieraj jeszcze troszkę na ewentualne "awarie" lub konieczności typu opony, napęd, wymiana oleju itd.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez therminator » 25/7/2013, 22:04

Marsjanin napisał(a):Za około 7000zł wyrwiesz SVkę na gaźniku.


Sam pierwotnie myślałem o SV-ce.
Odpadła z dwóch powodów:
1. Jedna z częściej kupowanych maszyn na pierwsze moto z uwagi na niskie ceny. Ponieważ podczas procesu nauki jazdy moto przeżywa z właścicielem wszystkie fazy "wzlotów i upadków" więc stan często bywa opłakany. Ponieważ moto dobrze idzie na koło często adepci gumują - co ma katastrofalny wpływ na silnik (pracę panewek wału bez smarowania) oraz na demolkę sprzęgła (koszty jak będzie poharatany kosz sprzęgłowy), zawieszenia z przodu i łożysk główki ramy.
2. Wielkość. SV-ka jest mała. Przy gabarycie 180 i słusznej posturze możesz wyglądać jak byś jechał na psie.

W tej cenie możesz dostać coś z kilkunastoletnich klasyków: SevenFifty, GSX750, czy wspomnianą przez Ciebie CB500.
Te moto są tanie, niezawodne, mało popularne u wioskowych napinaczy (przez co dostępna jest duża ilość nie skatowanych egzemplarzy) i jeszcze długo posłużą przy dobrym traktowaniu.

Kolega Marsjanin słusznie wspomniał o ciuchach.
Bez ciuchów nie siadaj na motor. Podczas nauki tylko one zadbają o Twoje bezpieczeństwo, a ich koszt i tak jest mały w stosunku do kosztów leczenia.

Angliki są tanie - ale to także przekłada się na ich stan.
Tam wszystkie pojazdy stoją pod chmurką a pada zdecydowanie więcej niż u nas.
Wszystkie które widziałem z importu z UK straszyły rdzą już jako 5-7 latki.
Do tego możesz mieć problemy z zarejestrowaniem anglika z uwagi na wymianę reflektora przed przeglądem (nie przejdzie przeglądu z "angielską" lub symetrycznie świecącą lampą).
Policz koszty: sprowadzenie, koszty wymiany lampy przed przeglądem, koszty rejestracji sprowadzonego sprzętu, koszty niezbędnych napraw (nie licz, że kupisz moto w którym nic nie trzeba pilnie zrobić na starcie).

Dla przykładu, Ja kupiłem sprowadzona z DE maszynę, już zarejestrowaną w PL, w super stanie (oryginalny przebieg i bez przygód), dużo poniżej jej ceny jaką musiałbym zapłacić za nią w DE. Trzeba tylko dobrze poszukać i w dobrym okresie (październik-Listopad).
Suzuki GSX 1200 Inazuma
http://inazuma.m4i.pl (otwórz link)
therminator
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 8/2/2013, 17:42
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Shai » 26/7/2013, 02:14

Niestety podane przez Ciebie przykłady motocyklów nie przypadły mi do gustów.
Ta że SV nie nadaje się na koło to wię gdyż czytałem o tym ale prawdodobnie jak by mi sie udało znaleźć jakiś egzeplarz pojedzie zemną mechanik motocyklowy więc powinno mu sie udać dość dobrze sprawdzić motocykl.
A jaki motocykl mógł byś mi jeszcze polecić nie będe ukrywał że zależ y mi na w miare nowoczesnym wyglądzie nawet myślałem nad R6/CBR lecz nie będe ukrywa że troszke bym sie bał brać taki motocykl na pierwszy.
Shai
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23/7/2013, 14:10

Postprzez Marsjanin » 26/7/2013, 11:35

Co do komentarza therminatora, to się mogę zgodzić z tym, że SV jest dość mała, ale wg mnie górna granica to 185cm wzrostu. Z tymi panewkami też prawda, ale wydaje mi się, że SV to i tak mimo wszystko rzadziej kupowany motocykl przez początkujących aniżeli CB500.

Shai, znajdź dobrą sztukę i jedź z mechanikiem tak jak mówisz. Ewentualnie na serwis za kilkadziesiąt złotych możecie podjechać sprawdzić moto. Ja sam teraz szukam SVki, ale straszna bieda na serwisach obecnie, a tym bardziej w zachodniopomorskiem i okolicach. R6 sobie odpuść, Suzi da Ci tyle radości, że na pewno nie będziesz żałował! Docelowy motocykl zdążysz jeszcze kupić.

Powodzonka! Daj znać, co wyrwałeś.
Pamiętaj jeszcze raz - odłóż na ciuchy przynajmniej 2000. Czy to upadek na CB, SV czy R6 - boli tak samo.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Shai » 26/7/2013, 14:01

Prawdopodobnie dozbieram sobie do 11000/12000tyÅ› i kupie Å‚adnÄ… SV(+2003r) lub Fazer600 (+2004r).
A co sądzicie o fazerce z tego co czytałem również dość ekonomiczny silnik troszkę spokojniejszy od SV.
Shai
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23/7/2013, 14:10



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na górê