Zobacz wątek - GSXR SRAD 600. Strata mocy i dziwny dźwięk.
NAS Analytics TAG

GSXR SRAD 600. Strata mocy i dziwny dźwięk.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

GSXR SRAD 600. Strata mocy i dziwny dźwięk.

Postprzez stonas » 22/7/2013, 22:34

Witam. W moim sradzie spadła moc i przy rozpędzaniu słychać dziwny świst z silnika, a przy odpuszczeniu manetki bardziej niż zwykle hamuję silnikiem. Na wolnych niby nie słychać nic aż tak lecz przy dodaniu gazu od 2-3tys już słychać jakieś stuki wydaje mi się jakby z głowicy ale ręki uciąć nie daje. Z ciekawości spuściłem olej z silnika i na nakrętce ujrzałem dość dużą ilość opiłków metalu. Czy to już po panewkach czy może coś z głowicą związanego skoro wydaję mi się że stamtąd dochodzi stuk?
stonas
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/7/2013, 22:24


Postprzez ChaoticBiker » 23/7/2013, 22:31

Prawie na bank panewki. Wszystko, co napisales na to wskazuje.
Z glowicy raczej by sie nic nie utarlo do oleju.
A co do tego, ze "slyszysz" z glowicy.... to jest bardzo zludne, potrzeba takiego lekarskiego stetoskopu, czy jak sie to nazywa, by ocenic, skad to brzmi.

Bardzo czesto golym uchem slychac stukanie panewki wlasnie jakby z glowicy...

Nic tam, szukaj nowego silnika.
Jak Cie bardzo gryzie, to wykrec wszystkie swiece, wsadz np. dlugi srubokret tak, by dotknac tloka i odkrec dekiel by moc kluczem krecic powoli silnikiem. W gornym polozeniu tloka gdy zmienia sie kierunek podrozy, jesli wyczujesz na KTORYMKOLWIEK tloku nawet delikatny przeskok zamiast plynnego ruchu - masz dowod, ze panewki odeszly na emeryture.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê