Zobacz wątek - Pierwszy poważny motocykl- CBR 600 RR czy R6?
NAS Analytics TAG

Pierwszy poważny motocykl- CBR 600 RR czy R6?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy poważny motocykl- CBR 600 RR czy R6?

Postprzez pryndki » 7/7/2013, 20:18

Witam, jestem świeży na scigacz.pl założyłem konto żeby poradzić się Was na forum. Chcę kupić sobie pierwszy motocykl upatrzyłem sobie R6 i Cbr 600 RR. Od małego latam na motorkach miałem ich trochę ale ostatni taki to Aprilka rs 125. Nie uznaję się za super kierowcę ale pojęcie jest i olej w głowie też. Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy dwoma typami motocykli, nie chce słuchac tego żę sie zabije albo jestem swiezak. Chce zeby ktos sie wypowiedzial na temat r6 i cbr 600 rr(osobiscie slyszalem ze r6 potrafi niemile zaskoczyc a cbr jest łatwiejsza do okiełznania.) Dzieki za pomoc !
pryndki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7/7/2013, 20:13
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Vergon » 8/7/2013, 15:08

Zabijesz się, bo jesteś świeżak ;)
Ale na 600rr ciężej Ci będzie to zrobić, więc na razie R6 omijaj z daleka i z tych 2 powinieneś jak już brać 600rr.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez GhastRider90 » 8/7/2013, 16:11

a nie możesz wsiasc np. na SV 650 polatac ze 2 sezony i dopiero patelnie kupic?
Suzuki Bandit 600S 2001r still rolling...
Avatar użytkownika
GhastRider90
Świeżak
 
Posty: 271
Dołączył(a): 23/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Czarnoziem:)

Postprzez bober3 » 8/7/2013, 16:38

Znam osoby, co po 125 w 2t wsiadały na 600 w sporcie i żyją, mają się dobrze. Kwestia czy się latało co najmniej sezon solidnie na tym pizdryku, czy miało się go na miesiąc.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez pryndki » 8/7/2013, 16:58

no aprilke rs 125 miałem cały sezon była odblokowana, dzień w dzień jazda nawet i bez celu , miałem też okazję pojeździć na kawie er5 i yama xj600 - nie sprawiała mi żadnego problemu jazda. Dodam że również przejechałem się cbr 900 rr wujka no i jakoś nie było strasznie :) mam duzy respekt do tej mocy wiem ze to nie są zarty. Specjalnie zarobiłem pieniądze na typowego sporta i takiego chce kupić od dawna, no chyba że polecicie mi coś innego do 15 tys a bardzo fajnego :) ? Czekam na waszą pomoc .
pryndki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7/7/2013, 20:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Harakiri 7 » 8/7/2013, 18:05

pryndki napisał(a):nie chce słuchac tego żę sie zabije albo jestem swiezak.


Ale wlasnie to uslyszysz !

bober3 napisał(a):Znam osoby, co po 125 w 2t wsiadały na 600 w sporcie i żyją, mają się dobrze.


Kazdy palacy zna 95 dziadka ktory pali od 14 roku zycia dwie paczki fajek dziennie i niema raka pluc.

pryndki napisał(a):...przejechałem się również cbr 900 rr wujka no i jakoś nie było strasznie


wokol smietnika ? Jak sie jedzie na jalowych obrotach, to nic nie jest straszne.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez pryndki » 8/7/2013, 18:09

właśnie takich komentarzy jak ostani post nie potrzebuje , nie wiem czy jeździłeś Ty wokół smietnika czy wokół paru śmietników dalszą trase he he pytam tylko o pomoc w doborze motoru, a że podobają mi sie tylko sportowe to takich szukam. Sprawa jest moja czy pojeżdze nią miesiąc czy nie bede miał szczescia i się wywine do góry kopytami. Każdy z tym musi się liczyc ja też się z tym licze, wiadoma sprawa ze to zalezy od oleju w głowie.
pryndki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7/7/2013, 20:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez GhastRider90 » 8/7/2013, 18:53

nie od oleju kolego sympatyczny a od umiejetnosci, doświadczenia, i godzin spedzonych na nawijaniu km a w przypadku sporta godzin na torze, a że facet z natury nie przyzna się iż jest gorszy od innego mniej doświadczony i poprostu jescze nie jest gotów na coś co jest w jego zasięgu ręki więc rozumiem że duma nie pozwala wsiąsc Ci na tą SV650 z silnikiem v-ki pozycja pół sportajak nie sporta i przelatac na torze 2 sezony po czym z miekkim hu....m ogarnąc takiego gixa czy tez cbr-ke. Ale nie, nie wazne kupie R6 , albo najlepiej RR i przy....le na prostej spale gume kumple będa zazdrosci laski na miescie sikac a ja tez będe zadowolony że jezdze R6 i nie wykorzystuje jej potencjału w 100%.

Zamknij opony na bandicie, wystartuj w gymkhanie wtedy bedziesz mógł powiedziec że jestes gotowy na R6 i niczym wielkim Cie nie zaskoczy w przeciwnym wypadku nie mamy o czym rozmawiac. Zrobisz jak zechcesz ale miej tą swiadomosc ze w sytuacjach krytycznych wymagających obycia i doswiadczenia z motocyklem jesteś na przegranej pozycji chobys jedzził dzien w dzien po 24h.
Suzuki Bandit 600S 2001r still rolling...
Avatar użytkownika
GhastRider90
Świeżak
 
Posty: 271
Dołączył(a): 23/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Czarnoziem:)

Postprzez Harakiri 7 » 8/7/2013, 20:17

pryndki napisał(a):właśnie takich komentarzy jak ostani post nie potrzebuje



On tez z pewnoscia byl zdana, ze nie potrzebuje, bo taki dorosly sie czol.


viewtopic.php?t=90297

pryndki napisał(a):nie wiem czy jeździłeś Ty wokół smietnika czy wokół paru śmietników dalszą trase he he


Jezeli nie wiesz, to moze sie nie wypowiadaj. Przesmigales na 125 - ce sezon i miszczo jestes. :mrgreen:

pryndki napisał(a):...czy pojeżdze nią miesiąc czy nie bede miał szczescia i się wywine do góry kopytami. Każdy z tym musi się liczyc ja też się z tym licze, wiadoma sprawa ze to zalezy od oleju w głowie.


jedzie od Ciebie mlekiem na odleglosc az przed monitorem czuje :mrgreen:

Pojecia niestety niemasz, bo nie zalezy od oleju ( idz do Biedronki kup z 5 litrow i napelnij lepetyne ). Zalezy tylko i wylacznie od praktyki i doswiadczenia, zdolnosci przewidywania, poraz kilku innych wypadkowych, ktorych jak na razie nie ogarniasz i dlugo ogarniac nie bedziesz.

Juz samo postawienie pytania jest smiechu warte, bo jezeli chce kupic maszyne, to ide na jazde probna i intuicja mi podpowiada. Jak widac Tobie na jazde probna co najwyzej rower zapodano i zmuszony jestes pytac na Forum.

Kup wiec i jezdzij, i obys nie zabil osob postronnych, bo Ciebie napewno mi zal nie bedzie. Szkoda tylko, ze starzy plakac moga.

Dla mnie AMEN w tym temacie, z mlekopijami sie nie dyskutuje, bo sprowadzaja do swojego poziomu a pozniej zaklepuja doswiadczeniem.
:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Black-Ghost » 8/7/2013, 22:37

Panowie bez nie potrzebnych napięć gumek w majtach :evil: Harakiri 7 Do ciebie to pisze w szczególności. Jak przepychanka słowna w tym temacie się nie skończy wymaluje każdemu na czerwono i kłoda.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez pryndki » 9/7/2013, 04:18

Harakiri harakari czy sraka jesteś na tym forum taki obeznany i taki gość? Podejrzewam że pała z Ciebie jest miękka i tyle a też się wymądrzasz. Ja mogę z tego forum wyleciec za to co pisze ale nie podobaja mi sie tacy ludzie jak Ty. Elo
pryndki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7/7/2013, 20:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mateusz250 » 9/7/2013, 11:38

Wracając do dyskusji, nie trzeba kolegi traktować jak idioty który na pierwsze moto chce R1 ale polemizować z jego pomysłem oczywiście można :) . Koledzy wcześniej mieli racje, jeśli potrafisz w 100% wykorzystać rske to możesz brać 600 ale może niekoniecznie od razu typowego sporta, nie lepiej coś trochę spokojniejszego, np f4i? Chociaż musisz pamiętać że to wciąż bardzo duża moc. A co do oleju w głowie to ok może być pomocny, ale nie wydaje mi się żebyś cały czas jeździł równo z samochodami i nigdy sobie nie odwinął :wink: . W takich sytuacjach olej nic nie znaczy, tylko umiejętności :) . A tak poza tym to po Twoich wypowiedziach jak najbardziej można sądzić o Tobie to samo co koledzy wyżej pisali.
Mateusz250
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 25/1/2012, 21:19

Postprzez jasnoksieznik » 9/7/2013, 13:42

Szczerze mowiac, to Warszawa - tak jak jest rozkopana - nie jest dobrym miejscem dla sporta. Nie mowie, ze inne sa lepsze, ale ostatnio przejechalem sie kilkoma arteriami i juz na streecie bylo gorzej niz w trasie (drogi krajowe). Nie wiem, czy na sporcie bedzie wygodniej.

Piszesz, ze jestes swiezy, nie masz doswiadczenia na duzych maszynach, a ciagnie cie do tych najbardziej wymagajacych.
Zastanow sie - dlaczego tu prawie wszyscy glosno pukaja sie w glowe na twoj pomysl? Bo zazdroszcza? Sami nie maja, to i ciebie zniecheca? Bo sa leszcze i sie boja "prawdziwego motocykla"?

Troche to tak, jakbys zdal prawko na samochod i koniecznie szukal taniego, zuzytego 944 albo M3 na pierwszy samochod, bo Corsa pozyczana od rodzicow/brata/babci/tesciowej/chomika cie nie bawi.

Jesli nie jestes wyrosniety czlowiek - zerknij na Ninje 250 (jak Cie stac, to i na 300). A jak nie, to... ja nie wiem, bo to nie moj typ moto, ale koledzy przeciez daja tu rozne rady.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez bober3 » 9/7/2013, 14:24

Chłopak jeździł odblowaną 125 w 2t, a Ty mu radzisz ninje 250? Akurat w takim przypadku doradzałbym coś w okolicy 600, jak dla mnie na naukę najlepsze są nakedy i ogólnie motocykle bez owiewek, bo bardziej czuć prędkość. Ale jak chłopak chce sporta, a nie jest to jego pierwsze moto, to czemu nie?
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez jaroaro » 9/7/2013, 15:02

Ja bym zaproponowal SV. 250 to przegięcie jeżeli jeździl apka
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez pryndki » 9/7/2013, 16:38

Znam tyle osób co nigdy na niczym nie jeździło, sprawiali sobie za rodziców pieniądze odrazu sporty 600 i śmigają do tej pory a wiekowo nie mieli prawka, więc nie tłumaczcie mi że nie można na takim motorze się nauczyć jeździć tylko trzeba zaczynać po 125-tce od 250-tki. Koniec tych zbędnych wypowiedzi, proszę o konkretną radę- r6 czy cbr 600 rr i dlaczego ?
pryndki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7/7/2013, 20:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Futro » 9/7/2013, 17:07

Ja to nie moge pojac tych ludzi ktorzy chca 600cc a nie moga poswiecic chwili na poczytanie artykulow, testow zeby sobie wyrobic jakis przynajmniej pojecie od nosnie tych moto, kazdy chcialby miec wszystko podane na tacy. Niby taki madry i obeznany z Ciebie chlopak a jakos slabo idzie Ci czytanie ze zrozumieniem, wiec podrzuce ci odp. kolegi:
Vergon napisał(a):Zabijesz się, bo jesteś świeżak ;)
Ale na 600rr ciężej Ci będzie to zrobić, więc na razie R6 omijaj z daleka i z tych 2 powinieneś jak już brać 600rr.

Zaraz pewnie padnie pytanie:" no tak ale czemu RR a nie R6?" I tu znowu bede odsylal do juz wspomnianych testow, artykulow i tematow (bo to juz bylo walkowane na nie jednym forum)
Futro
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7/9/2012, 20:24
Lokalizacja: SMW

Postprzez zagi81 » 9/7/2013, 17:22

Kolego pryndki chyba jeszcze nie dorosłeś do tego forum. Strasznie porywczy jesteś i jeśli tak samo zachowujesz się za kierownicą to odpowiem Ci na Twoje pytanie {co lepsze 600RR czy R6 i dlaczego?} Dla Ciebie żaden z nich bo do motocykla trzeba podchodzić z szacunkiem i miłoscią a nie z nerwami na wierzchu!
zagi81
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13/1/2013, 19:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez Glenroy » 9/7/2013, 20:45

pryndki napisał(a):proszę o konkretną radę- r6 czy cbr 600 rr i dlaczego ?


R1 - bo po co się rozdrabniać, przecież ogarniasz, jesteś opanowany, masz olej w głowie, dasz sobie radę, a rady doświadczonych, na pewno bardziej od Ciebie, kolegów z forum nie są Ci potrzebne, bądź nie zgadzają się z Twoim obszarem rozumowania, więc po prostu je gnoisz i twierdzisz, że wszyscy to debile i nie doceniają Twoich nieziemskich umiejętności i doświadczenia :roll: :wink:

Poważnie, odnoszę takie samo wrażenie jak "zagi81", po prostu jeszcze nie dorosłeś.
Ale, żeby nie odbiegać od tematu: Z tych dwóch cebra, jest spokojniejsza a laski pod liceum nie będą zwracały uwagi czy to Yamaha czy Honda :lol:
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez t.kurzynski@telsa.pl » 10/7/2013, 23:39

polecam Ci cbr. W moim odczuciu jest w niej duzo lepsza skrzynia (ale na R6 jezdzilem b.malo)
Ogolnie motocykl jest bardzo dobry i jesli to ma jakies znaczenie, to jest takze ekonomiczny. Nie wiem jaki konkretnie chcesz rozpatrywac model ale mimo wszystko polecam Ci cos ze stajni Hondy.
t.kurzynski@telsa.pl
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 26/3/2013, 14:35
Lokalizacja: warszawa

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na górê