Zobacz wątek - Rejestracja-opłaty-LPG (nowy, używany samochód)
NAS Analytics TAG

Rejestracja-opłaty-LPG (nowy, używany samochód)

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja-opłaty-LPG (nowy, używany samochód)

Postprzez power_bit » 5/7/2013, 03:41

Cześć załoga,
Zakupiłem właśnie nowy samochód (używany) i mam kilka pytań odnośnie przerejestrowania i opłat. Wiem, że jestem zmuszony opłacić 2% podatku w urzędzie skarbowym, ale czy muszę przerejestrowywać auto na siebie? Wiem, że jest na to 30 dni, ale żaden przepis tego nie reguluje nie mniej jednak mam zamiar w przyszłym miesiącu zagazować brykę w związku z tym będę potrzebował stempel w dowodzie rejestracyjnym. Jest możliwość wbicia gazu w dowód rejestracyjny starego właściciela, czy to nie przejdzie? Chciałem się również dowiedzieć, jakie są następstwa związane z nieprzerejestrowaniem auta w przypadku kontroli policji, bądź w czasie odsprzedaży samochodu?
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września


Postprzez Karol20 » 5/7/2013, 09:56

Nie masz 30 dni na przerejestrowanie tylko na "zgłoszenie kupna" czy coś w tym stylu co to dokładnie jest to faktycznie przepisy nie regulują.

Robiłem przegląd nieprzerejestrowanym motocyklem wszystko było ok (jakieś pół roku po kupnie). Teraz miałem kontrole policyjną prawie rok, zero komentarza.

Sprzedać też możesz bez problemu tylko musi być ciągłość umów.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez rosiboj » 5/7/2013, 10:18

Tak z ciekawosci bom nie w temacie. Na czym polega problem przerejstrowywania na siebie pojazdów , ze ludzie maja z tym nagminnie problem? Koszta? Jeśli tak to jakie? Czy zwyczajne lenistwo? A może jest trzecie dno o którym niewiem.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez madcap » 5/7/2013, 22:35

1. wymóg jest, tylko nie pociąga za sobą jakichklwiek sankcji karno-skarbowych.
2. możliwość jest, ponieważ instalacja i papierowe potwierdzenie homologacji (koniecznie niezbedne, inaczej nie podbiją BT) jest przypisana do katamaranu.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê