Zobacz wÄ…tek - GWARANCJE NA AKUMULATORY
NAS Analytics TAG

GWARANCJE NA AKUMULATORY

Przepisy, prawo
_________

GWARANCJE NA AKUMULATORY

Postprzez m13xxx » 22/6/2013, 14:08

W skrócie : 23.06.12r zakupiłem bezobsługowy żelowy akumulator -MCN YTX 12-BS 12A w sklepie ''Motor s.c. Sklep motoryzacyjny nowy sącz na długosza 29'' do swojej RSV-ki ,niestety od jakiegoś miesiąca musiałem go 'podładowywać' bo motocykl nie chciał kręcić ... Dzisiaj udałem się do owego sklepu by go oddać na gwarancję ,niestety sprzedawca poinformował mnie że na owy akumulator podlega tylko 6-cio m-c gwarancji,poirytowowany wróciłem do domu szperam po internecie i wszędzie gdzie tylko jest on wystawiony pisze - 12 m-c gwarancji- ... ustawa praw konsumenckich mówi że jeśli na przedmiot nie była wystawiona karta gwarancyjna to przedmiot podlega NA PODSTAWIE PARAGONU 12-mc gwarancji od dnia zakupu .................... I TU MOJE PYTANIE : czy aby SKLEP gra nie fer?
Ostatnio edytowano 22/6/2013, 16:34 przez m13xxx, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
m13xxx
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30/1/2012, 19:09
Lokalizacja: deblin


Postprzez madcap » 22/6/2013, 15:53

sam sobie odpowiedziałeś.
idź jeszcze raz a jak sprzedawca będzie się stawiał, to powiedz mu wówczas, ze kierujesz sprawę do najbliższego rzecznika.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez m13xxx » 22/6/2013, 16:32

przed pójściem czytałem na różnych forach że oddać coś na gwarancji jest bardzo ciężko dla tego też miałem przy sobie wydrukowany fragment ustawy art 577> dot. praw konsumenckich,niestety dałem sobie wmówić że akumulatory tego producenta są gorszej jakośći stąd mniejszy okres gwarancji...Tak to już jest że jak klijent przychodzi coś kupić to towar jest zachwalany,a jak przyjdzie co do czego to nie ma odpowiedzialnych za jego wady. Przejde się do rzecznika w poniedziałek,niestety gwarancja jest do 23-go (niedziela) więc chyba mam marne szanse żeby dochodzić swoich praw. NIemniej jednak chciałem poruszyć ten temat aby ktoś w podobnej sytuacji wiedział jak się zachować
m13xxx
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30/1/2012, 19:09
Lokalizacja: deblin

Postprzez madcap » 22/6/2013, 20:44

masz jeszcze okres rękojmii
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê