Zobacz wÄ…tek - Cross, supermoto czy scigacz
NAS Analytics TAG

Cross, supermoto czy scigacz

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Cross, supermoto czy scigacz

Postprzez zitaly » 20/6/2013, 21:55

Otoz wazne by mi bylo wady i zalety tych trzech z tematu. Mam zamiar kupna czegos na A2. Nie mieszkam w Polsce, tudziez drogi (autostrady) to sama przyjemnosc, a i po polach smialo mozna posmigac. Dlatego przydalyby mi sie Wasze opinie co do tych moto :wink: z gory dzieki!
Kasku-bez Ciebie nie jadÄ™!
Avatar użytkownika
zitaly
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25/1/2013, 20:37
Lokalizacja: Italia


Postprzez Black-Ghost » 20/6/2013, 22:39

To tak jak byś zapytał co lepsze: ogórki , pomidor czy sałata.. Każdy lubi coś innego ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez zitaly » 21/6/2013, 01:06

Dlatego tez pytam o wady i zalety :)
Kasku-bez Ciebie nie jadÄ™!
Avatar użytkownika
zitaly
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25/1/2013, 20:37
Lokalizacja: Italia

Postprzez Grzesku » 21/6/2013, 03:30

człowieku w samej nazwie masz odpowiedz. Rusz resztką mózgu którego Ci zostało i pomyśl
560 SMR
Grzesku
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 23/11/2010, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Starski » 21/6/2013, 09:20

Ja wiem to siÄ™ wypowiem!
Cross:
+ Jeździ zajefajnie w terenie, możesz straszyć ludzi w lesie.
- Musisz uważać na żyłki w lasach, drogi w serwisie, będziesz cały brudny, nie poszpanujesz pod szkołą.
SM:
+ Fajna zabawka do jazdy po centrum i ogólnych wygłupów, możliwość jazdy również w terenie.
- By jeździć w terenie i po mieście musisz zmieniać opony :lol:, drogi w serwisie.
Åšcigacz:
+ Szybko jeździ, wygląda seksownie, zakręty, największy szpan pod szkołą, generalnie na jednego ścigacza przypadają dwie laski chcące się dymać.
- Nie wjedziesz w teren, drogi w serwisie, będziesz się czyścił z robali, jak nie kupisz do niego kombiaka to ludzie się będą z Ciebie śmiać, pozycja embrionalna którą trza lubić.
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez jaroaro » 21/6/2013, 09:29

Chyba nie warto pisać drogi w serwisie, bo na każdy motocykl trzeba wydać odpowiednią sumkę i tego nie przeskoczysz. Co do motocykla to chyba nie powinieneś kierować się tym co Ci inni powiedzą. Zazwyczaj jak ktoś chce kupić motocykl, mniej więcej wie czego chce.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez zitaly » 21/6/2013, 13:40

Starski napisał(a):Ja wiem to się wypowiem!
Cross:
+ Jeździ zajefajnie w terenie, możesz straszyć ludzi w lesie.
- Musisz uważać na żyłki w lasach, drogi w serwisie, będziesz cały brudny, nie poszpanujesz pod szkołą.
SM:
+ Fajna zabawka do jazdy po centrum i ogólnych wygłupów, możliwość jazdy również w terenie.
- By jeździć w terenie i po mieście musisz zmieniać opony :lol:, drogi w serwisie.
Åšcigacz:
+ Szybko jeździ, wygląda seksownie, zakręty, największy szpan pod szkołą, generalnie na jednego ścigacza przypadają dwie laski chcące się dymać.
- Nie wjedziesz w teren, drogi w serwisie, będziesz się czyścił z robali, jak nie kupisz do niego kombiaka to ludzie się będą z Ciebie śmiać, pozycja embrionalna którą trza lubić.


Mniej wiecej o takie porownanie mi chodzilo :D
Kasku-bez Ciebie nie jadÄ™!
Avatar użytkownika
zitaly
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25/1/2013, 20:37
Lokalizacja: Italia

Postprzez Kaai » 21/6/2013, 23:20

nie poszpanujesz pod szkołą na crossie? (własciwie enduro, ale spoko). gośc na ktmie jak wyjeżdżał spod szkoły na jednym to wszystkie laski sikały. :D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez henio12323 » 22/6/2013, 08:27

cross to nie enduro

jak dla mnie -
Cross - sprzęt tylko na tor motocrossowy, mozna ostro polatać, pomęczyć się
minusem tego jest mega drogie utrzymanie

supermoto - sprzęt jak dla mnie tylko na wieksze miasto ewentualnie na tor. na jakies trasy nie ma sensu. w teren też nei wjedziesz, zmiana opon nic nie da bo takich opon nie ma! a zmiana samych kół też nie jest do konca rozwiazaniem bo zawieszenie nadal jest od SM a nie enduro/cross
minusem - moto jest w zasadzie tylko do przemieszczania sie i zabawy po miescie, na trasie beznadzieja, praktyczny też nie jest, i troche kosztuje

scigacz - mozesz na prostej wycisnąc sporą prędkosc.... tylko po co ? jak dla mnie najmniej praktyczny srodek lokomocji.
minusy - moto nudne. nigdzie nie polatasz szybko bo sie nie da, a to że niebezpieczne, radary, policja zwłaszcza za granicą. a byc mistrzem prostej to zaden wyczyn. chyba że scigacz i tor jakis fajny


jeszcze dorzuciłbym enduro, tutaj opcji troche wiecej bo i mozna sie przemiescic po mieście, i mozna wjechac w cięzki teren i mozna też wjechac na tor MX, po załozeniu innych kół mozna pobawic się w SM. ( odwrotnie czyli sm w teren jest trudniej )
minusy - dobre enduro też kosztuje i przy ostrym eksplo też cena utrzymanai idzie w górę.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Screamer » 22/6/2013, 11:50

w Twoim przypadku najlepszy wybór to chyba będzie jakiś motocykl szosowo turystyczny.
po lekkim terenie pojeździsz, na trasę też można spokojnie jechać no tyle, że już takiego szału pod szkołą nie zrobisz :lol:
Avatar użytkownika
Screamer
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26/8/2010, 18:05

Postprzez madcap » 22/6/2013, 15:48

lol
a jakie Ty masz normalne autostrady poza del Sol i AdriaticÄ…?
reszta kwalifikuje się do miana "polne wyboje, które ktoś kiedyś wylał asfaltem" ;)

na powżnie na Twoim mejscu kupiłbym na taliańskie drogi jakieś soft enduro w stylu dl650
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości




na górê