Zobacz wątek - Motocyklem po chodniku - Wawa
NAS Analytics TAG

Motocyklem po chodniku - Wawa

O wszystkim
_________

Motocyklem po chodniku - Wawa

Postprzez Bikeater » 20/6/2013, 08:51

Dzisiaj około 8:30 widziałem taką scenę na rogu Karolkowej i Kasprzaka w Warszawie - jadący w stronę centrum motocyklista skręcił z Kasprzaka na równoległą ścieżkę rowerową, włączył awaryjne, dodał gazu, zjechał na chodnik pod sam płot przyległej szkoły. cudem nie potrącając wychodzącego z bramy szkoły dzieciaka (ten na szczęście miał refleks piętnastolatka i zdążył uskoczyć), wyłączył awaryjne i najspokojniej w świecie skręcił w prawo w Karolkową z chodnika, ścinając tym samym zakręt i oszczędzając sobie minuty stania w kolejce do skrętu. Nie zdążyłem spisać numerów ani nawet marki tego koncertowego debila, ale jako że jeżdżę tamtędy co rano, będę się za nim rozglądał - może powtórzy swój wyczyn a ja zdołam to utrwalić. Ponieważ jest szansa, że czyta to forum (z uwagi na typ motocykla), zwracam się do niego bezpośrednio - dziś prawie potrąciłeś dzieciaka i to na chodniku. Jak się z tym czujesz? Nie powinieneś jeździć niczym szybszym od hulajnogi. Z całego serca życzę ci, żeby cię przyłapano na kolejnym takim występku i zabrano prawo jazdy zanim kogoś okaleczysz lub zabijesz.

Bez wyrazów szacunku,

Motocyklista, który nie jeździ po chodnikach
Bikeater
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20/6/2013, 08:18


Re: Motocyklem po chodniku - Wawa

Postprzez ASR1927 » 20/6/2013, 17:03

Bikeater napisał(a): Nie powinieneś jeździć niczym szybszym od hulajnogi.


Co ma tutaj szybkość? Oczywiście nie pochwalam zachowania ale trochę Cie poniosło. Jak się czuł na tyle zwinnie, żeby pomanewrować chodnikiem to sobie przejechał i tyle.

Bikeater napisał(a): Motocyklista, który nie jeździ po chodnikach


I prędkości też nie przekraczasz?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych


Postprzez Losero » 20/6/2013, 17:17

ASR1927 widzę że starasz się bronić tego typa, ale weź pod uwagę że gdyby dzieciak patrzył na ziemię i nie zorientował się że zaraz go coś pacnie to co? nadal stałbyś po stronie tego debila? skoro gość nie umie manewrować (bo zmusza pozostałych do ucieczki) to może jednak powinien kupić sobie coś co ogranie, np wspomnianą hulajnogę lub rower
Avatar użytkownika
Losero
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 25/3/2012, 20:49

Postprzez Starski » 20/6/2013, 18:26

Wg. PORD jazda motocyklem po chodniku jest zabroniona. I na tym chyba powinna się skończyć dyskusja biorąc pod uwagę regulamin portalu. :)
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez ASR1927 » 20/6/2013, 20:20

Dajcie spokój, według PORD przekraczanie prędkości jest zabronione. Wyprzedzanie na ciągłej, pasach, krzyżówkach jest zabronione. Jazda na kole jest zabroniona. Palenie gumy też jest zabronione. Poza tym napisałem, że nie pochwalam takiego zachowania co chyba oznacza, że go nie bronię i nie stoję po jego stronie. Capiche?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Invi » 20/6/2013, 22:13

Zapisz numery i podaj go do sprawy dla reportera :lol:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Starski » 20/6/2013, 22:22

Myślę, że w trudnych sprawach więcej dostanie i może wystąpi jako aktor!
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez zadzior » 21/6/2013, 09:45

Teraz moda, żeby takie sytuacje nagrywać swoimi super sprytnymi ukrytymi kamerami ala dżejmsa bonda i wysyłać do lokalnych mediów. Strach przejść przez ulicę nie na pasach, bo zaraz milion nagrań w internecie i komentarz polismajstra, że to haniebne, niedopuszczalne i należy się tylko kara śmierci. Wracając do tematu - koleś zrobił źle bez dwóch zdań, ale kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień :D . Przez komunę mamy chyba podświadomie we krwi, żeby donosić na wszystkich dookoła.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Boshi » 21/6/2013, 10:57

A widzieliście tego dziadka z jakiejś tam mieściny któy codziennie nagrywa od samego rana wykorczenia na drodze i zanosi na wieczór na policje a ci potem mandaty rozdają ?:D
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez Walenty » 21/6/2013, 12:47

Boshi napisał(a):A widzieliście tego dziadka z jakiejś tam mieściny któy codziennie nagrywa od samego rana wykorczenia na drodze i zanosi na wieczór na policje a ci potem mandaty rozdają ?:D


Pan Roman z Łodzi, tak?
Kawał sk***** :o
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez rosiboj » 21/6/2013, 15:13

dlaczego kawal sk?

Jak sie lamie przepisy to raczej swiadomie = ma sie swiadomosc, ze grozi za to kada i prawdopodobnie poniesie sie konsekwencje. Jak sie uda to super, ale jak nie to raczej pretensje nie do pana romka tylko do siebie samego mozna miec. Gdyby nie romek tylko policjant to tez byl by kawal sk?
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Vergon » 21/6/2013, 16:33

Widziałem tego Romana, naj***ne ma w głowie jak cyganka w tobołku, lepiej by sobie hodowle gołębi założył, albo psa kupił.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Invi » 21/6/2013, 17:06

Rosiboj napisał(a):Gdyby nie romek tylko policjant to tez byl by kawal sk?


Głupie, przecież policaje to sk :lol:







Właśnie u nas dzięki bogu ludzie wiedzą że donoszenie to czyn co najmniej haniebny, i na szczęście widać że element społecznikowski (pewnie dzieci zomowców i działaczy) wyemigrował na wyspy :twisted:


Aż dziwne że nikt romanowi czegoś nie przetrącił.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez adamadamus » 21/6/2013, 17:21

zadzior napisał(a):Teraz moda, żeby takie sytuacje nagrywać swoimi super sprytnymi ukrytymi kamerami ala dżejmsa bonda i wysyłać do lokalnych mediów. Strach przejść przez ulicę nie na pasach, bo zaraz milion nagrań w internecie i komentarz polismajstra, że to haniebne, niedopuszczalne i należy się tylko kara śmierci. Wracając do tematu - koleś zrobił źle bez dwóch zdań, ale kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień :D . Przez komunę mamy chyba podświadomie we krwi, żeby donosić na wszystkich dookoła.


No weź, tak tłumaczą żuliki, że przecież nie będzie pani/pan biec na policję o to głupie wymuszenie paru złotych. Potem będzie to już kilka-kilkanaście złotych, ale przecież to nieludzkie tak donosić. Dlatego wolę, żeby gostek jeżdżący po chodniku, przy szkole był skamerowany przez nawet pięć osób nawet jeśli przez to ktoś kiedyś sfilmuje mnie gdy jadę 78 tam gdzie jest 50. Jestem gotów ponieść ten koszt, jeśli dzięki temu będzie mniej cwaniaków. Oczywiście na czerwonym według mnie czasem można przejść i nie powinno być automatycznie mandatu, tak jak za przekroczenie ciągłej. Ale jeśli ktoś chce łamać przepisy to niech nie ma pretensji, że ktoś to dokumentuje.

Co ma do tego komuna? Najwięcej whistblowerów jest w US, ale trudno nazwać to krajem komunistycznym.
adamadamus
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 14/4/2013, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zadzior » 21/6/2013, 17:26

Rosiboj napisał(a):dlaczego kawal sk?

Jak sie lamie przepisy to raczej swiadomie = ma sie swiadomosc, ze grozi za to kada i prawdopodobnie poniesie sie konsekwencje. Jak sie uda to super, ale jak nie to raczej pretensje nie do pana romka tylko do siebie samego mozna miec. Gdyby nie romek tylko policjant to tez byl by kawal sk?



Jeśli ktoś absolutnie przesadził, to należy mu się kara. Zauważ, że większość wykroczeń to totalne bzdury, za które polis wali mandaty na prawo i lewo. Krew mnie zalewa na nakaz zapinania pasów - rozumiem, że jeśli szpitale są nadal publiczne, to bez zapiętych pasów "państwo płaci za moje leczenie", lecz to ja do cholery płaciłem i płace na to składki z własnej kieszeni. Więc dlaczego jestem traktowany jak idiota, który nie wie co dla niego jest lepsze - tylko sam sobie mogę w tym przypadku wyrządzić krzywdę. To samo z kamerami na czerwone światło podczas przejazdu na skrzyżowaniach. Przez to gówno zaliczyłem ostatnio szlif, bo barany akurat praktycznie na linii przed pasami rozsypały jakiś piasek, a że były kamery i nagle pojawiło się pomarańczowe, to trzeba było hamować - zaznaczam, że i tak miałem wykonać skręt w prawo o 90 stopni więc nie jechałem dwieście po mieście. Niestety nie mam sokolego wzroku i nie dostrzegłem dziadostwa na asfalcie, a jak się nie ma abeesu, to się ma obdarte owiewki. Także nie wiem ile tam - chyba 300zł w kieszeni bez mandatu, owiewki do malowania. Dziękuję, dobranoc.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Seba_ER5 » 21/6/2013, 17:34

Może przypadkie była to żółta SV650 widzialem takiego idiote sunacego chodnikiem po wybrzezu gdanskim na poczatku sezonu.

Co ma tutaj szybkość? Oczywiście nie pochwalam zachowania ale trochę Cie poniosło. Jak się czuł na tyle zwinnie, żeby pomanewrować chodnikiem to sobie przejechał i tyle.


Chyba trzymasz mózg w szufladzie...
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Walenty » 21/6/2013, 18:26

Rosiboj napisał(a):dlaczego kawal sk?

Jak sie lamie przepisy to raczej swiadomie = ma sie swiadomosc, ze grozi za to kada i prawdopodobnie poniesie sie konsekwencje. Jak sie uda to super, ale jak nie to raczej pretensje nie do pana romka tylko do siebie samego mozna miec. Gdyby nie romek tylko policjant to tez byl by kawal sk?


Pan policjant ma robotę jaką ma, pan Roman jest emerytem/rencistą, który zamiast zająć się robótkami na działce, to buja się z kamerą, a potem na komisariat. Po prostu jak słyszę o tym człowieku, to mi się coś dzieje :?
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez rosiboj » 21/6/2013, 18:41

Zawsze jest na co narzeka ... w US sa autostrady jakiech w zyciu nie widzieliscie, 6-8 pasow i ograniczenie do 65mil (104.60736 Km/h) i juz widze jak sie zaczyna, a dlaczego 65 a nie 70, a jak by bylo 70 to dlaczego tylko 70 bo to glupie , taka piekna droga, nowy betonik bo w californi nie uznaja asfaltow i tylko tyle? Przepisy sa jakie sa, sa rozne kraje i rozne przepisy, jak sie komus przepis niepodoba to albo sie cos robi zeby go zmienic albo sie zmienia kraj, jest trzecia opcja, placi sie za lamanie przepisow. Sorry ale argumenty bo przepis glupi jest to najbardziej bezsensowne rzeczy jakie slyszalem, a przyklad z zapinaniem pasow to juz wogole. Zadzior, oczywiscie placisz skladki i oczywiscie fajnie by bylo jak by twoje skladki szly na ciebie tylko, ale bedziesz szczesliwy jak bedziesz musial placic x7 to co teraz placisz bo nagle wszyscy zaczna jezdzic bez pasow i tylko ty nie bedziesz mial wypadku bo jestes super hiper a wszyscy dookola beda mieli i same kaleki na wozkach beda na ktore ty do konca zycia bedziesz zasuwal. Jesli jestes happy z takim rozwiazaniem to proponuje ci zaczac wplacac na moje konto pieniadze bo do tego wlasnie zmierza twoj tok myslenia
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez zadzior » 21/6/2013, 20:19

Sory Rosiboj, u mnie we wsi nie ma takich autostrad i ogólnie idę gnój przewalać, bo się ściemnia.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez ASR1927 » 21/6/2013, 21:50

Seba_ER5 napisał(a):
Co ma tutaj szybkość? Oczywiście nie pochwalam zachowania ale trochę Cie poniosło. Jak się czuł na tyle zwinnie, żeby pomanewrować chodnikiem to sobie przejechał i tyle.


Chyba trzymasz mózg w szufladzie...


Głupio mi teraz. Przepraszam, wcale tak nie myślę ale chciałem napisać coś mądrego a wyszło jak zawsze
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na gr