Zobacz wÄ…tek - Motocykl dla poczÄ…tkujÄ…cego... and all about it!
NAS Analytics TAG

Motocykl dla poczÄ…tkujÄ…cego... and all about it!

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl dla poczÄ…tkujÄ…cego... and all about it!

Postprzez CichyZefir » 20/6/2013, 16:00

Witam Was. Jako że lato nadeszło wielkimi krokami, naszło mnie na kupno motocykla. Ale nie mówię od razu o kupnie na to lato, póki co zastanawiam się nad tym. Ale... ad rem.
Opiszę może wg wzoru, a potem coś od siebie.

==========================================
1. Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)?
2. Wiek, waga, wzrost?
3. Do jakich celów chcesz używać motocykla?
4. Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
5. Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
6. Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
7. Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ…?
8. Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
--------------------------------------------------------------
1. Narazie nie mam nawet prawa jazdy. Jeździłem skuterem, z większym motocyklem nie miałem jeszcze do czynienia.
2. 19 lat, 186cm oraz 80kg.
3. Codzienna jazda, dojazdy do pracy, na uczelnię i wszędzie. Miasto, trasa - oczywiście ulica.
4. Nie myślałem o tym.
5. Obecnie chodzę do pracy, a więc za te dwa miesiące powinienem mieć jakieś 5 tysięcy. To mało jak na motocykl, który mi się marzy oraz samo ubranie (buty, rękawiczki, kombinezon, dobrej jakości kask i ochraniacze), ale zawsze mógłbym dorobić.
6. Nie myślałem o tym.
7. Oczywiście sportowe. Jednak nie myślcie, że mam bzika na punkcie zx10r czy R1. Supersport to supersport, aczkolwiek mam coś mniejszego na myśli, co opisane będzie niżej.
8. Tutaj zastanawiałem się na początek nad takimi, jak:
- kawasaki 250r
- kawasaki 300r
- kawasaki er6f
- Suzuki SV650s
- suzuki gs 500 f
- honda cbr 600 rr
==========================================
OD SIEBIE:

Wiecie, mam 19 lat. Nie jestem doświadczonym motocyklistą, nie mam prawka nawet. Wszystko jednak przede mną - wszystko idzie nadrobić. To jest tak, że sporo osób nie poleca na początek większych moto, bo człowiek się zabije. Zgadzam się z tym, trzeba umieć odróżnić zabawę od głupoty. Pogrubiłem dwa rodzaje motocykli, które mi się podobają najbardziej. Dlaczego odrzucam te niepogrubione? Przede wszystkim są drogie, niektóre nie wyglądają jak sportowe, a niektóre mają moc, która po kilku sezonach na pewno będzie słaba. Suzuki SV650S wybrałem, bo wygląda jak sportowa i do tego ma tę moc. Nie kosztuje dużo. No a w ogóle najlepsza byłaby CBR 600rr, to mój ideał. Wg mnie najlepszy motor na wszystko.

Co do mojego nieobycia z motorami... Wiem, marzy mi się sportowa 600cc. Wiem, mam 19 lat, sprawiam wrażenie młodego człowieka, któremu jeszcze pstro w głowie. Tutaj jednak jest troszkę inaczej, nie jestem głupim szpanerem. Nie chcę jednoślada dlatego, że chcę przed kimś zrobić szał. Po prostu podobają mi się motory, zawsze patrzyłem na motocyklistów z wielkim szacunkiem i denerwowało mnie nazywanie ich "dawcami organów". Wiele osób w internecie mówiło, że mieli na pierwsze moto albo 600cc, albo 1000cc i bez problemu podołali trudnemu zadaniu. Mój znajomy ma Hondę CBR1000rr jako pierwszy motocykl i do tej pory jeździ.

Człowiek musi mieć trochę oleju w głowie. Jak na 19 lat mogę się "pochwalić", że nie jestem zwykłym szczawikiem, który od razu pragnie odjechać spod wydziału komunikacji ze świeżutkim prawem jazdy 200-konnym sportem albo 300-kilogramowym krążownikiem. Kilka argumentów za CBR600rr przedstawię poniżej.

Honda cbr 600rr nie znajduje się na liście najgorszych możliwych pomysłów na pierwsze moto. (otwórz link) Wiele osób poleca ją jako pierwszy motocykl, łagodnie oddaje moc (liniowo) i jest filigranowa. Spora rzesza motocyklistów na pierwszy motocykl miała zapewne skuter, ale ogromna reszta miała już liczne 600cc czy nawet 1000cc na początek i nadal cieszą się ich użytkowaniem. Kiedyś widziałem taki wpis na forum:

Jadąc CBR 600 RR nie mamy wrażenia poruszania się na wielkiej turbinie, jak chociażby zachowuje się Yamaha R6, która na dole nie jedzie absolutnie nic, po czym po przekroczeniu magicznej bariery kilkunastu tysięcy obrotów katapultuje jeźdźca w nadprzestrzeń.


Widzę dokładnie, że ze wszystkich 600cc najczęściej polecana jest właśnie Honda CBR, gdyż to ona jest jedną z tych łagodniejszych. Stąd właśnie moje zainteresowanie akurat tym modelem. Chciałbym kupić już sprzęt, który starczy mi do końca życia. Nie jestem zwolennikiem częstych zmian motocykli, wolę kupić już mocniejszy, czuć przed nim szacunek, ale jednocześnie nie zmieniać go i powoli przyzwyczajać się do niego.

Co w ogóle sądzicie o moich propozycjach motocykli, moich spostrzeżeniach i wszystkim innym? Jakieś doświadczenia, rady? Jak to wyglądało u Was w sprawie pierwszego wyboru? Polecacie Hondę cbr600rr? Nadmieniam, że jestem rozsądnym chłopakiem, nie szarżuję. Nie mówię, że nigdy nie odkręcę manetki gazu, ale wszystko jest dla ludzi. Myślę, że akurat dla rozważnych ludzi zbudowano właśnie takie maszyny.

PS Wiem oczywiście, gdzie jest sprzęgło, biegi i wszystko. Interesowałem się sporo motocyklami. To nie jest tak, że 19-letni nie mający nawet minimalnej wiedzy chłopak przychodzi z pytaniem o sportowy 120-konny sprzęt. Nie myślcie tak w żadnym wypadku :wink:

Pozdrawiam i proszę o poważne odpowiedzi oraz rady,
CichyZefir :wink:
CichyZefir
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/8/2011, 12:43
Lokalizacja: Centrum Polski


Postprzez CichyZefir » 20/6/2013, 16:16

Nie wiem jakim cudem, ale tutaj temat założyłem. Moderatora proszę o przeniesienie do działu: Chcę kupić motocykl (otwórz link).
Dum spiro, spero.
CichyZefir
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/8/2011, 12:43
Lokalizacja: Centrum Polski


Postprzez R6_Rider » 20/6/2013, 16:51

Ja się tylko zastanawiam, jak chcesz kupić 600RR za 5tys., których nawet jeszcze nie masz? Na kombi, kask i resztę ubioru to może by i wystarczyło, ale gdzie kasa na motocykl? :) Jak chcesz bić pianę po to żeby ją bić to chyba nie bardzo ma to wszystko sens. Zaraz będzie tu milion postów z odradzaniem 600RR na pierwsze moto, tylko nie wiem nawet po co jak chcesz ją chyba kupić czysto teoretycznie. Nie wspominając już o tym, że nie masz prawa jazdy na taki motocykl, a możesz je zrobić od 24r. życia, czyli za 5 lat, lub zrobić A2 i szybciej A, lecz w najbliższej przyszłości RRą i tak nie polatasz.
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA

Postprzez CichyZefir » 20/6/2013, 17:11

Napisałem przecież, że tylko się zastanawiam póki co odnośnie motocyklu. A o pieniądze się nie martw, zapracuję.

R6_Rider napisał(a):Jak chcesz bić pianę po to żeby ją bić to chyba nie bardzo ma to wszystko sens.

A co masz na myśli?

Tak ogólnie to przecież temat nie tylko jest o cbr a jeszcze o sv650, o której chyba zapomniałeś. Ma ona chyba około 70KM. A dlaczego uważasz, że w przyszłości nie polatam RR-ką?

R6_Rider napisał(a):Zaraz będzie tu milion postów z odradzaniem 600RR na pierwsze moto(...)

A czemu tak sądzisz? Dlaczego Ty byś mi ją odradził? Nie mówmy o braku prawa jazdy czy funduszy, bo to jest do zrobienia.
Dum spiro, spero.
CichyZefir
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/8/2011, 12:43
Lokalizacja: Centrum Polski

Postprzez Losero » 20/6/2013, 17:29

hmmmm może dlatego że masz ZEROWE doświadczenie i taki RR wydaje się być trochę za mocny?

gościu, zakładasz temat że chcesz moto, nie masz prawka, siana i zaczynasz się kłócić, wróć może jak już będziesz miał prawko i wtedy coś ci doradzimy, chwilowo nie ma to sensu
Avatar użytkownika
Losero
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 25/3/2012, 20:49

Postprzez CichyZefir » 20/6/2013, 17:42

Nie kłócę się. Nie odróżniasz kłótni od zdrowej argumentacji, pytań i chęci posiadania tej wiedzy.
Wielu doświadczenia wcale nie miało i jakoś jeżdżą takimi motorami, więc dlaczego mi odradzasz?

Przy okazji - Losero też nie zauważyłeś, że wątek nie kręci się tylko wokół RR, a jeszcze wokół SV650? Ma mniej mocy, tyle że nie pisałem dużo o niej, bo RR bardziej mi się podoba. To nie znaczy, że nie chciałbym mieć SV. Więc opisz, może ten będzie odpowiedni? Mogę w wieku 19 lat takim jeździć?

To, że nie mam prawka i siana to sprawa wyjaśniona - pisałem, że o moje fundusze się nie martwcie, zarobię. A prawko można zrobić.
Dum spiro, spero.
CichyZefir
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/8/2011, 12:43
Lokalizacja: Centrum Polski

Postprzez R6_Rider » 20/6/2013, 17:46

CichyZefir napisał(a):Napisałem przecież, że tylko się zastanawiam póki co odnośnie motocyklu. A o pieniądze się nie martw, zapracuję.


Ja się wcale nie martwię o niczyje pieniądze, tylko jak masz zapracować za rok, dwa czy ile Ci to zajmie to po co ten post jest w ogóle? Chyba, że napiszą Ci weź GS500, to może jakoś tam w tych 5 tys się zmieścisz w co wątpię, bo wypadałoby też zrobić prawo jazdy, co również swoje kosztuje.

CichyZefir napisał(a):A co masz na myśli?

Tak ogólnie to przecież temat nie tylko jest o cbr a jeszcze o sv650, o której chyba zapomniałeś. Ma ona chyba około 70KM. A dlaczego uważasz, że w przyszłości nie polatam RR-ką?


To mam na myśli, że nie masz ani prawa jazdy, ani pieniędzy, a pytać się o motocykle, aby którymi poruszać się wymagane jest prawo jazdy kategorii A, które ponadto w chwili obecnej możesz zrobić w wieku co najmniej 24 lat raczej jest pozbawione sensu.

CichyZefir napisał(a):A czemu tak sądzisz? Dlaczego Ty byś mi ją odradził? Nie mówmy o braku prawa jazdy czy funduszy, bo to jest do zrobienia.


Właśnie nie jest do zrobienia, bo nawet jak wygrasz 6 w totka to NIE MOŻESZ W CHWILI OBECNEJ ZROBIĆ PRAWA JAZDY KAT. A. Najwcześniej taką kategorię możesz uzyskać za 2 lata, jeżeli w tej chwili zrobisz A2.

Poza tym nie szukaj tutaj poklasku, że ktoś Ci napisze, tak, bierz RR na pierwsze moto jest zajefajna. Ja Ci jej wcale nie odradzam, ani Ci jej nie polecam. Jak masz jaja, masz mózg i umiesz go używać, masz pieniądze, zrobisz prawo jazdy najwcześniej za 2lata lub dopiero za 5 to ją sobie kup i szerokości życzę, ale ja Ci jej wcale nie polecam, bo bym miał wyrzuty sumienia i poczucie winy gdybyś się zabił. W dodatku SV poruszać się też nie możesz, a resztę motocykli to wymieniłeś z tego co widzę tak sobie, żeby Cię nie zjechali że RR i SV Cię tylko interesują.

Idź do roboty na wakacje, zarób pieniądze, zrób prawo jazdy A2, kup GS500 za 3-4tys, kup podstawowy strój i jeździj z Bogiem, to jest jedyne wyjście z sytuacji. :)

Temat chyba uważam za wyczerpany więc się raczej tu więcej nie wypowiem. :)

Jednak coÅ› dopiszÄ™...

http://www.scigacz.pl/Nowe,prawo,jazdy, ... 19340.html

Przeczytaj to najpierw...
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA

Postprzez mati22252 » 20/6/2013, 18:30

I nie polecają rr tylko F4. Jeżeli zrobisz prawko to obowiązuje cię limit 35KW tj. 48KM i tego nie przeskoczysz. Na ciuchy musisz wyłożyć minimum 1,5 i to nie wiem czy znajdziesz wszystko by się w tym zmieścić i prawko z egzaminem kosztuje teraz 1400-1800zł. Na dobrą cbr rr potrzeba 15 tyś zł. SV też się nie łapie pod A2 chyba że zdławisz je.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez CichyZefir » 20/6/2013, 18:41

Po prostu nigdzie nie mogę uzyskać pomocy. Wszystkie fora takie same. No pomyśl, przychodzę z pomocą a Ty wyjeżdżasz mi z samymi negatywami i wszystko be. Czytałem o prawie jazdy.


No dobra, rozumiem TwojÄ… opiniÄ™ i jÄ… szanujÄ™. Ale tym to przegiÄ…Å‚eÅ›:

R6_Rider napisał(a):W dodatku SV poruszać się też nie możesz, a resztę motocykli to wymieniłeś z tego co widzę tak sobie, żeby Cię nie zjechali że RR i SV Cię tylko interesują.

Interesowały mnie te motocykle, a nie "żebyście mnie nie zjechali". Skąd Ci to do głowy przyszło?

Na wakacje mam robotę, zarabiam pieniądze. Planuję niedługo za granicę wyjechać, gdzie też będę zarabiał. Spokojnie, po prostu byłem ciekawy waszych opinii i nie szukałem tu zaczepki, która mnie mimo wszystko napotkała.
Dum spiro, spero.
CichyZefir
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/8/2011, 12:43
Lokalizacja: Centrum Polski

Postprzez Futro » 20/6/2013, 19:33

Czlowieku wez sie troche ogarnij, masz 19 lat i nie widac u Ciebie oznak samodzielnego myslenia? Zakladasz temat z zapytaniem o motocykle a ty nie jestes w stanie okreslic swojego budzetu (prawko, ciuchy i na koncu moto), kat. prawa jazdy ktora jest Ci "dostepna" i wylatujesz z tekstami typu:
Wiele osób w internecie mówiło, że mieli na pierwsze moto albo 600cc, albo 1000cc i bez problemu podołali trudnemu zadaniu."

Bo internet to naprawde rzetelne zrodlo infor. w takich sprawach
i na koniec sypiesz jakimis dennymi tekstami (ludzie Ci chca doradzic a ty zero wdziecznosci i jakiegokolwiek zrozumienia)
Spokojnie, po prostu byłem ciekawy waszych opinii i nie szukałem tu zaczepki, która mnie mimo wszystko napotkała.

Ogarnij "temat" i zaloz temat juz z konkretami.

PS. nie odbieraj tego posta jako ataku ale raczej jako rade
Futro
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7/9/2012, 20:24
Lokalizacja: SMW

Postprzez CichyZefir » 20/6/2013, 19:45

Brzmiało jako atak, a nie rada. Ty Futro wiesz najlepiej, świeżaku z 13 postami. Doinformuj się sam i nie stosuj argumentum ad personam.
Temat to Ty ogarnij. Dziękuję i do widzenia.

Temat do zamknięcia.
Dum spiro, spero.
CichyZefir
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/8/2011, 12:43
Lokalizacja: Centrum Polski

Postprzez Black-Ghost » 20/6/2013, 19:59

KÅ‚oda!
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê