Zobacz wątek - można sprzedać motocykl przed zarejestrowaniem ?
NAS Analytics TAG

można sprzedać motocykl przed zarejestrowaniem ?

Przepisy, prawo
_________

można sprzedać motocykl przed zarejestrowaniem ?

Postprzez hankus17 » 15/6/2013, 16:40

mam takie pytanie, kupilem kilka dni temu cagive mito 125 zarejestrowaną na motorower , jednak okazało się że źle mi się na niej jeździ bo mam 190cm wzrostu i poprostu jest dla mnie strasznie nie wygodna jak sie chwile jedzie, dlatego stwierdziłem że ją sprzedam, CZY MOGĘ JĄ SPRZEDAĆ PRZED ZAREJESTROWANIEM NA SIEBIE? posiadam umowę z poprzednim wlascicielem.
hankus17
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/6/2013, 16:32
Lokalizacja: kraków


Postprzez Starski » 15/6/2013, 17:26

Możesz ją sprzedać bez problemu, aczkolwiek będziesz zmuszony zapłacić podatek dochodowy (19%) od potencjalnie uzyskanego zysku ze sprzedaży (różnica pomiędzy kwotą za którą ją sprzedałeś, a tym za ile ją kupiłeś). Warto dodać, że US często posiłkuje się tabelami eurotaxu w wycenie, dlatego nie ma sensu zaniżać kwoty wpisanej na umowie sprzedaży.
Dodatkowo musisz zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych w przeciągu 2 tygodni od zakupu (PCC - 3 w tym wypadku) który wynosi 2% od kwoty widniejącej na umowie kupna.
Każde uchybienie od tego może się skończyć grzywną nałożoną przez US w wysokości 160 do 32tys. zł + odsetki od należnej kwoty.
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê