Zobacz wÄ…tek - PoczÄ…tkujÄ…cy zestaw
NAS Analytics TAG

PoczÄ…tkujÄ…cy zestaw

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

PoczÄ…tkujÄ…cy zestaw

Postprzez Silencio » 14/6/2013, 17:43

Witam serdecznie. Mam 17 lat i chciałbym rozpocząć zabawę z motocyklami sportowymi czy jak to kolokwialnie powiedzieć: ścigaczami. Nie interesowałem się tym wcześniej ale od pewnego czasu mam ochotę przyjrzeć się tematowi bliżej i w przyszłości samem "pośmigać". Trafiłem tutaj by zapytać się doświadczonych osób: jaki sprzęt byłby odpowiedni na początek, jakie dokumenty muszę posiadać, gdzie je wyrobić - no i poznać ewentualnie Wasze wskazówki, jeśli jakiekolwiek byście dla mnie mieli. Ogólnie nie myślę sobie, żeby z góry wsiadać na jakiegoś potwora - chciałbym by motocykl był tak przygotowany bym nie żałował kupna, żeby nie kaszlał przy przyspieszeniu no i żeby był bezpieczny. Przeszukując internetowe zbiory doczytałem się, że teraz jest mnóstwo licencji: A, A1, A2 - idzie się w tym pogubić więc oczekuje jakiś rad. Cena powiedzmy do 10.000 zł. Jeśli temat założyłem w złym miejscu lub istnieje cholernie podobny do tego to proszę o odwołanie mnie linkiem do niego, będę wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Wiek: 17 lat
Wzrost: 180cm
Waga: ok. 66-70kg
Doświadczenie: Początkujący
Przeznaczenie motocykla: Dojazdy na zajęcia; jazda w wolnym czasie;
Motocykle który mnie interesują: sportowy: Yamaha, Ducati, Honda, Suzuki
Avatar użytkownika
Silencio
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14/6/2013, 17:27


Postprzez Brekekeks » 14/6/2013, 20:07

Od 18 lat możesz zdawać na kategorię a2, wtedy jesteś ograniczony do motocykli o mocy do 48KM/35kw, i o określonym stosunku mocy do masy.

Co w twoim budżecie podpada pod te ograniczenia:
-Suzuki GS500f
-Kawasaki Ninja 250
-być może Yamaha SZR660
-Honda NSR125
-Aprilia RS125

Poza tym jest opcja kupna zdławionej 600tki i jej odblokowania gdy już zdobędziesz pełną kategorię A.

Jeśli motocykl ma więcej niż 30-35KM to raczej kaszleć przy przyspieszaniu nie będzie, natomiast fajerwerków bym się nie spodziewał.

Poszukaj sobie artykułów na głównej co sprawdzić przy kupnie motocykla.

Czy pomyślałeś o ciuchach, czy masz na nie osobny budżet, czy idą z tych 10 tyś?

Tematów jest mnóstwo, ale to jeden z niewielu poprawnie napisanych.

http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl ... 13809.html
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez Harakiri 7 » 14/6/2013, 21:32

Brekekeks napisał(a):Jeśli motocykl ma więcej niż 30-35KM to...fajerwerków bym się nie spodziewał.


34 KM w zupelnosci wystarczaja aby na swiatlach zostawic za soba prawie kazda puche.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Boshi » 15/6/2013, 01:31

Masz 17 lat, zatem nie masz prawa poruszać się po drodze bez wymaganych uprawnień do któych nie masz wymaganego wieku. Ponadto proponuję najpierw oczytanie się trochę z tematem, szczególnie, że bije od ciebie na kilometr lansem pod szkołą.. żaden ścigacz nie jest dobry na początek. Temat zamykam, bo nie ma sensu go prowadzić skoro nie posiadasz uprawnień i żadnego pojęcia o czymkolwiek na razie. Użyj wyszukiwarki, poczytaj artykuły tutejsze odnośnie wyboru i wtedy zgłoś się na pw o odblokowanie tematu.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê