Zobacz wÄ…tek - Rozgrzany asfalt ...
NAS Analytics TAG

Rozgrzany asfalt ...

Przepisy, prawo
_________

Rozgrzany asfalt ...

Postprzez enklava » 12/6/2013, 14:48

Witajcie,

W dniu dzisiejszym miałem bardzo niemiłą przygodę.

Pozostawiłem motocykl na chodniku przed sklepem. Nie było mnie dosłownie 5-7 minut.

Wracam, a tu moja maszynka leży na ziemi.

Od razu zrobiło mi się gorąco, pierwsza myśl: jakaś łajza celowo przewróciła moto.
Podchodzę bliżej i w mgnieniu zorientowałem się o co chodzi. Motocykl stał na kosie, kosa wtopiła się w asfalt, moto złapało większy pochył niż to producent przewidział, maszynka upadająć wyrwała podnóżkiem kawałek asfaltu. Jak się okazało, był to po prostu wylany asfalt, pod spodem jakby zabrakło jakiejś warstwy/wypełnienia, pod 5-10 centrymetrami asfaltu po prostu była dziura... .

Zadzwoniłem do ubezpieczyciela, zgłosiłem szkodę z tytułu AutoCasco ale z informacją , że będę chciał dochodzić swoich praw od zarządcy drogi ( postępowanie regresowe ).

Z informacji uzyskanych od konsultanta TU wynikało, że będzie niezbędna notatka policyjna z miejsca zdarzenia. Szybki telefon na 112 i po 40 minutach oczekiwania podjechał radiowóz, spisali co trzeba, wziąłem namiary na Pana w mundurze. Teraz już pozostaje czekać na rzecznozawcę.

Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji ? Mam szansę uzyskać naprawę motocykla z polisy Zarządcy Drogi ( a w zasadzie chodnika ) ?
enklava
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 18/1/2011, 09:36
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Trax » 12/6/2013, 18:52

gdybym był ubezpieczycielem napisał bym że chodnik nie jest do parkowania moto co za tym idzie nie musi spełniać takich wymogów żebyś ty mógł tam bezpiecznie moto zaparkować.
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postprzez mati22252 » 12/6/2013, 21:21

Jeżeli ni było zakazu to jest dopuszczone parkowanie więc powinien być dostosowany.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez SkoQ » 13/6/2013, 07:13

No i mati ma rację, to co nie jest zabronione jest dozwolone w wypadku obywatela RP, ważne żeby zostawić odpowiedni odstęp. Nie miałem sytuacji że zapadł mi się pod moto chodnik, ale w przypadku najechania na dziurę w jezdni wiem, że ludzie dostają hajs za takie szkody, wszystko zależy od tego kto to będzie rozpatrywał.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê