Zobacz wątek - chciałbym dokonać zakupu motocykla ale
NAS Analytics TAG

chciałbym dokonać zakupu motocykla ale

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

chciałbym dokonać zakupu motocykla ale

Postprzez pager87 » 10/6/2013, 14:42

Witam serdecznie. Chciałbym zakupić swój 1 motocykl , wybór póki co pada na Kawasaki zx6r 2000r.

Jednak mam kilka pytań: Czym różni się model z 2000 a np. 2003 roku?(oprócz pojemności z 599cm na 636?)

Jeżeli chodzi o motocykl to kwota jaką chciałbym przekazać na zakup to 8 tys. (motocykl będzie mi służył tylko jako weekendowe hobby).


Wczoraj byłem oglądać 1 takowy motorek (jednak nie dokonałem jeszcze zakupu - zastanawiam się nadal , gdyż sprzedawca chcę za takiego 8 tys , a umowę kupna wypisać na niższą kwotę- rzędu 5 tys) sam motor posiada od 4 msc-y a na pytanie dlaczego sprzedaję - prozaiczna odpowiedź: Chce zakupić R1 . W motorze do wymiany , klocki , poci się lewy lag, naciąg 50%(na ile to starczy?) tylna opona do wymiany (chociaż w aukcji napisał, że nowa)

Tak szczerze to będzie to motor na którym "nauczę: się jeździć ponownie (ostatnio jeździłem jakieś 6 lat temu - również sporadycznie, ale na pojemnościach do 400)

Mam swoje lata więc wypowiedzi typu - chcesz zaszpanować etc. nie są potrzebne...

Doświadczenie motocyklowe : 2-4tys km
Wiek: 26 waga: 82 wzrost:179
Motocykl do celów: hobbystycznie - weekendowo
Planuję przejechać : na tyle co pogoda pozwoli
Gotówka : 8tys.
Ostatnio edytowano 10/6/2013, 21:46 przez pager87, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
pager87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10/6/2013, 14:16


Postprzez SkoQ » 10/6/2013, 16:10

Obrazek
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez pager87 » 10/6/2013, 17:20

Coś chciałeś wnieść kolego do tego tematu ? Czy jesteś tutaj by błaznować?

Ty zapewne jesteś od początku narodzin tak obeznany w motocyklach , że szkoda Ci było się wysilić na konkretne zdanie- wypowiedź związaną z tematem. No cóż jak i w rzeczywistości takie osoby można znaleźć tak i na forach internetowych.

I w chwili obecnej odbieram Ciebie jako osobę z antyspołecznym zachowaniem ewentualnie potraktuje Twoją marną wypowiedź zaciągniętą z Internetu jako lapsus językowy.
I jeżeli nie zamierzasz nic konkretnego wnieść do tematu to proszę Cię nie wypowiadaj się( ja zarejestrowałem się tutaj) by zasięgnąć opinii osób , które mają wiele wspólnego z motoryzacją (czyt. wiele czasu spędzają przy motocyklach)
pager87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10/6/2013, 14:16

Postprzez Brekekeks » 10/6/2013, 18:01

Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Starski » 10/6/2013, 18:47

Hehe, odpuść se ten motur bo to klops, a jego owner próbuje się pozbyć trupa. Dlaczego chce zaniżyć cenę na umowie? To proste, ponieważ musi zapłacić podatek od sprzedaży bo posiada go krócej niż 6 miesięcy. Poza tym w razie czego możesz się domagać zwrotu kwoty wpisanej na umowie. Komisy często praktykują taki zabieg.
Jak masz 8 koła na to coś to zamkniesz się na oko w 11k po zakupie.
Ps. 26 lat to prawdziwy staruszek z Ciebie. Nie to co tu, same gimbusy siedzÄ…. :)
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez zagi81 » 10/6/2013, 19:58

Trochę przesadziłeś z tym "swoje lata mam" :D Chłopie zastanów się bo doświadczenie masz zerowe i ta kawa zrobi Ci krzywdę!
zagi81
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13/1/2013, 19:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez SkoQ » 10/6/2013, 20:06

Kolego, w porównaniu do Ciebie, zanim napiszę durny temat z którego połowa forum będzie się śmiać aż do posikania, najpierw szukam informacji żeby bezsensownie nie śmiecić na forum. Nie przeczytałeś ani jednego artykułu jakie motocykle na początek się nadają, a jakie się nie nadają, nie wysiliłeś się nawet, żeby przeczytać przyklejony temat pod tytułem: jak pytać żeby się czegoś dowiedzieć w tym dziale.

Przychodzisz do baru, sikasz na samym środku sali, po czym dziwisz się, że nikt nie traktuje Cię poważnie.
http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=49590 (otwórz link)
http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl,najlepsze,pomysly,13809.html (otwórz link)
http://www.scigacz.pl/Pierwsze,kroki,240.html (otwórz link)

Poczytaj, i dopiero jak skończysz to zacznij się wypowiadać. I tak żeby nie było że to pieprzenie internetowego znawcy, pierwszy raz wsiadłem na moto mając 7 lat z wujkiem, pierwszy swój motocykl miałem w wieku 14 lat, 110 ccm cross. Teraz mam 21 lat i na suzuki robię jakieś 10 tys kilometrów rocznie, codziennie obracam się w gronie motocyklistów, widziałem nie jeden szlif i u nie jednego kumpla byłem w szpitalu jak po moto go składali. Więc z łaski swojej zatrzymaj sobie takie wywody na chłopców dla których tylko erłan jest motocyklem a w życiu jeździli dwa razy na komarze. I bez urazy ale Twój temat wydał mi się tak irracjonalny, że nie mogłem uwierzyć, że to nie troll
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Re: chciałbym dokonać zakupu motocykla ale

Postprzez Harakiri 7 » 10/6/2013, 21:09

pager87 napisał(a):Doświadczenie motocyklowe : 2-4tys km


ze co ? ? ?

Napisz lepiej, ze zielony jak szynka z lodowki jestes

pager87 napisał(a):Wiek: 26


Zycze Ci abys i 27 dozyl.

Poczytaj to co napisal przedmowca, bo trola z siebie robisz !

Zejdz troche na ziemiebo puszka tez od Lamgorgini Murcielago nie rozpoczynales.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez pager87 » 10/6/2013, 21:29

zagi81 napisał(a):Trochę przesadziłeś z tym "swoje lata mam" :D Chłopie zastanów się bo doświadczenie masz zerowe i ta kawa zrobi Ci krzywdę!

faktycznie jest tutaj wiele osób z ogromną wyobraźnią. Jak motocykl może zrobić krzywdę? Jak nie będziesz jeździł z mózgiem między nogami to prawdopodobieństwo kolizji/wypadku nie jest dużo wyższe niż innym pojazdem.
W odpowiedzi na wypowiedź usera powyżej. Napisałem, że chciałbym zakupić swój 1 MOTOCYKL, więc nie pisz mi o Twoim doświadczeniu na 110CCM bo ja również na takowych jeździłem a mają one tyle wspólnego z motocyklem co skuter z can-am/em. Czytałem bardzo wiele artykułów, jak również postów na tym forum, ale przednie pytanie to informacja odnośnie różnic pomiędzy kawasaki zx6r a 636 więc jeżeli nie chciałeś pomóc to wystarczyło nie wnosić nic do tematu(a w zasadzie nic nie wniosles)
Nie wiem czy zauważyłeś ale wyraz nauka był w cudzysłowie. Dla sprostowania wyobraź sobie kolego, że potrafię wsiąść na motocykl, odpalić go, wbić bieg, ruszyć i jeździć. I nie jeden ślizg widziałem czy też wypadek śmiertelny, ale nijak ma się to do doświadczenia.
Jeździć uczysz się przez całe życie bo nie wiesz tak do końca co spotka Cię za najbliższym zakrętem i jak się zachowasz w takiej a nie innej sytuacji.
Pamiętaj chwalenie się kolizjami/wypadkami czy konsekwencjami dotyczącymi stanu zdrowia nie ukazują Ciebie jako osoby z doświadczeniem wręcz przeciwnie. Ja jednak życzę powodzenia w Twoich profesjonalnych jazdach.

Doświadczenie które napisałem w km dotyczy motocykli, nie motorowerów, czy większych komarkow(czyt. Poniżej 250CCM). P.s mam również wielu znajomych którzy w ogóle nie posiadali styczności z motocyklami - dopiero na kursie( i nie wiem czy przejechali z 3 tys km ze względu na pogodę) a jeżdżą dużo lepiej i pewniej nizeli gwiazdy z jakże bogatym w km doświadczeniem
pager87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10/6/2013, 14:16

Postprzez leff » 10/6/2013, 21:50

dalej chcesz ludzi rozsmieszac?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Starski » 10/6/2013, 22:09

Gdzieś na forum r1/6 widziałem jak któryś tam płakał, że administracja na ścigaczu hejtuje normalnych ludzi którzy chcą na pierwsze moto kupić coś pokroju sportowej 600tki/lytra. Ahh, ta administracja i użytkownicy. :D

Kolego pager87, my Ci powiemy co sądzimy, a Ty i tak kupisz sobie co tam chcesz. Widać, że szukasz po prostu aprobacji z naszej strony odnośnie swojego pomysłu by nie mieć później wyrzutów sumienia.
Po co w ogóle pytasz o 636 jak masz tylko 8 patyków? W tym geldzie szukałbym F3/F4 i może coś normalnego by się trafiło.
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez Black-Ghost » 10/6/2013, 23:50

Jak przeczytam ten temat jutro i będzie tu taki sam bajzel to idzie do kosza. :roll:
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Harakiri 7 » 11/6/2013, 06:59

pager87 napisał(a):Jak nie będziesz jeździł z mózgiem między nogami to prawdopodobieństwo kolizji/wypadku nie jest dużo wyższe niż innym pojazdem.


Wychodzi na to, ze starzec z bogatym doswiadczeniem zyciowym bedzie lepszym motocyklista niz Rossi 10 lat temu.

Mozg nie ma nic do motoryki, ktora sie w tym przypadku podczas jazdy wyrabia, o predyspozycjach wogole mowic nie bede.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez SkoQ » 11/6/2013, 07:38

O szlifach i wypadkach mówię, żeby uświadomić Ci jak wiele na drodze zależy od wyboru motocykla.
Rozważny motocyklista myśli przed zakupem motocykla czy go ogarnie, a nie wmawia wszystkim i samemu sobie, że nie będzie odkręcać bo jest już dojrzały i ble ble ble. Nie zdajesz sobie sprawy ilu takich jak Ty tutaj jest każdego tygodnia, i każdy jeden mówi, że nie będzie odkręcać. Jesteś dorosłym myślącym człowiekiem, dlaczego nie weźmiesz czegoś mniejszego na sezon/dwa ? Motocykl ma być dla Ciebie sportem, czy raczej lecznicą kompleksów ? Jeśli to pierwsze to bierz coś z klasy 500 (albo cokolwiek na czym się nauczysz jeździć), jeśli to drugie i moto potrzebne do lansu to bierz nawet litre, i tak nie będziesz używał więcej niż 2 biegów ruszając z pod galerii albo MC'donalda ;)
Umiem jeździć samochodem, ale kierowcą samochodu jestem kiepskim, tyle że przynajmniej mam tego świadomość, Ty umiesz zmieniać biegi, hamować ruszać i tak dalej, tylko że obsługa motocykla ma się nijak do jazdy, tutaj niestety potrzeba nabitych tysięcy kilometrów na czymś więcej niż komar.

I w tym momencie ja wyłączam się z dyskusji, bo jeśli dalej będziesz Nam wmawiał jak mało wiemy o motocyklach to nie widzę sensu żeby starszy człowiek z takimi laikami rozmawiał, przecież my się wszyscy tutaj gówno znamy -.-'
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez pager87 » 11/6/2013, 14:43

Nie napisałem , że się gówno znasz;-) Po 2 wiadomo , że można mieć wiele oleju w głowie , a nie przełoży się to na kultową i bezpieczną jazdę bo doświadczenie jest najważniejsze.

Ja nie napisałem , że zakupiłem już motor o pojemności 599ccm (czyli kawasaki zx6r) tylko , że póki co wybór pada na takowy motocykl(nic wiążącego). Nie napalam się na konkretny motocykl bo jak wiadomo nie idzie to w parze z dobrym zakupem(patrzę na wszystkie za i przeciw).

Chciałem wiedzieć jakie są różnice pomiędzy kawasaki z 2000r a np. 2003

Motocykl nie ma być dla mnie lecznicą kompleksów - bo takowych nie posiadam;-) nie mam fiata 126p , którym nie mogę przycisnąć i dlatego chciałbym jak najszybszy motor...

Napisałem , że mój wybór pada na kawasaki ( a argumenty jakie przemawiają to jego design - biorąc pod uwagę jego wiek, wielkość , sposób w jaki się go prowadzi)
Jednak nie wykluczam innego typu motorów (no chyba , że wsk-i etc. ;-))
pager87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10/6/2013, 14:16

Postprzez Black-Ghost » 11/6/2013, 16:30

Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez pager87 » 11/6/2013, 18:10

Dzięki serdeczne za pomocny link. Artykuł przeczytany, a w głowie pełno myśli.
Trzeba zasięgnąć opinii o innych motocyklach w podobnym segmencie cenowym.
pager87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10/6/2013, 14:16



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê