Zobacz wątek - zestaw narzędzi
NAS Analytics TAG

zestaw narzędzi

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

zestaw narzędzi

Postprzez Wars » 7/6/2013, 19:08

Panyyy, poleci ktoś jakiś trwały i w miare niedrogi zestaw narzędzi do podstawowego grzebania przy motocyklu (jakieś świece itp. nie żadne czarne magie :lol: )?
Obroty sÄ… zbyt zajebiste.
Wars
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1/11/2012, 11:30
Lokalizacja: Wwa


Postprzez Vergon » 7/6/2013, 20:16

Poszukaj wyszukiwarką w tym dziale, była masa takich tematów i dużo zostało na ten temat powiedziane.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez toma1 » 8/6/2013, 16:58

toma1
Świeżak
 
Posty: 174
Dołączył(a): 24/8/2010, 18:15

Postprzez Wars » 10/6/2013, 11:18

Obroty sÄ… zbyt zajebiste.
Wars
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1/11/2012, 11:30
Lokalizacja: Wwa

Postprzez power_bit » 10/6/2013, 17:17

Yato to bubel jak cholera, z autopsji mogę polecić Neo, albo Bete, dla mniej wymagających Coval bądź Stanley, to najlepsze rozwiązanie w stosunku jakość/cena. Oczywiście Hazet, albo Bahco robi lepsze klucze aczkolwiek do domowego użytku nie opłaca się kupować nasadek za ponad kafla.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez Vergon » 10/6/2013, 20:36

Stanley? :lol: Bez żartów, właśnie Stanley to jest bubel, który jeszcze kilka lat temu był na tym samym poziomie co Topex, czyli niżej się nie dało. Teraz mocno się podciągnął, ale dalej jest kilka lat za Yato.
Co do Yato to jest to najlepszy wybór za ten hajs i są to naprawdę zaj***ste klucze, spójrz ile warsztatów w tym wiele ASO używa Yato jako zestawów pomocniczych lub uzupełniających.
Beta to już wysoka półka, więc ciężko to porównywać.
Wars bardzo dobry wybór, będziesz zadowolony.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez power_bit » 10/6/2013, 21:38

Vergon napisał(a):Co do Yato to jest to najlepszy wybór za ten hajs i są to naprawdę zaj***ste klucze

Yato to szmelc, o ile nasadki są dobre, to grzechotki, bity i cała reszta rozwala się w rękach. Dorabiam po godzinach jako mechanik samochodowy (klocki, przeguby, zawieszenie) i trochę już kluczy przerobiłem, w zeszłym roku kupiłem nowy zestaw Neo 1/2 i 1/4 oraz trochę płaskich i imbusy od Stanleya i jestem zadowolony, z Yato spotykam się sporadycznie, bo taki zestaw ma mój brat, a raczej to co z niego została (nasadki) Używając Neo można zapomnieć o pokrętłach uchylnych do póki nie trzeba założyć rury, grzechotka radzi sobie wspaniale.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez Vergon » 10/6/2013, 22:26

Ja znowu 3 lata pracowałem w ASO i obracałem się intensywne w tej branży, nie jako mechanik, ale wiem jak i na czym chłopaki pracowali, do ciężkiej roboty mieli klucze za ciężkie pieniądze, do nazwijmy to standardowych prac w dużej mierze używali Yato i to oni właśnie polecili mi tą firmę, mam zestaw i katuję go w domowych/garażowych warunkach jak mogę, jak trzeba pożyczam znajomym i nic się nie dzieje poza ukręconym torxem, ale to ewidentnie przez moją głupotę, więc tego nie liczę.
Gdyby ktoś chciał robić nimi grubą robotę i potrzebne byłyby mu klucze pokroju Bety to by nie pytał na forum, bo by wiedział co ma kupić, skoro pyta to będzie dłubał hobbystycznie i lepszego wyboru jak Yato ja osobiście nie widzę.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maniek600 » 11/6/2013, 07:49

w castoramie ostatnio byl sprzedawany zestaw Vorel 108 czesci chyba za 179zl z okazji urodzin castoramy, teraz jest w promocji jakis zestaw Yato za 278zl, jak masz w poblizu castorame to idz i popatrz na zywo,, podotykaj i sam ocen, w casto masz tez klucze neo, stanley, wiec mozesz wizualnie dobrac cos pod siebie, a opinie o trwalosci sa rozne, jak ktos uzywa z glowa to i beda sluzyc latami, ja mam obecnie yato yt-3887 i jestem mega zadowolony, ale na grzechotki nie nakladalem jeszcze metrowych rur, wiec nie wiem jak z ich "trwalosciÄ…", bo jak zauwazylem dla wiekszosci wyznacznikiem jakosci/trwalosci narzedzi satnowi metrowa rura...:)
Maniek600
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 25/5/2007, 12:48

Postprzez henio12323 » 11/6/2013, 08:55

yato kiedys brałem pod uwage ale jak w markecie to lezy to nie rózni sie od chinczyków. zaczałem wiec podpytywać w serwisach. w wielu ( samochodowych, i nie tylko ) uzywaja narzędzi HONITON cena niezła. http://allegro.pl/honiton-94-zestaw-klu ... 73534.html ja mam ten zestawik kupiłem go nawet troche taniej kwestia poszukania. praktycznie wszystko mozna tym zrobic. i widać ze solidnie zrobione. mam pół roku i praktycznie brak śladu uzycia. a kilka silników i kilka moto sie przewinęło przez nie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Wars » 11/6/2013, 09:28

Vergon, dokładnie chodziło mi o hobbystyczne dłubanie, więc nie będę wymagał od nich cudów na kiju :P
Obroty sÄ… zbyt zajebiste.
Wars
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1/11/2012, 11:30
Lokalizacja: Wwa

Postprzez mati22252 » 11/6/2013, 19:36

Ja powiem tak. Sam mam Yato i jestem zadowolony. Tylko grzechotka potrafi się zaciąć po tym jak mój ojciec wziął ją cobie do odkręcania kół w terenówce. Rozpoławiałem tym kompletem ciągniki i jest dobrze. Ze Stanleyem i Honitonem, jest jedne problem. Trzeba wiedzieć co kupić bo produkują dwa rodzaje. Stanley budżetowy to jest Topex i tylko inne skrzynki mają choć wychodzą z jednego zakładu, a profesjonalny dostępny tylko dla firm cenowo zbliża się do BETY. Z Honitonem jest troszkę inaczej Tańczy czyli niebieskie skrzynki jest biedniejszą wersją odpowiada jakości Yato a zielone skrzynki to już profesjonalne za 150% ceny tych zwykłych. Na Yato i Honitonach pracuje większość zakładów jako klucze pomocnicze. Neo robi dobre rzeczy ale nie adekwatne do ceny jaką woła. A Vortel to budżetówka Yato i nie polecam bo nawet nasadki strzelają.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Re: zestaw narzędzi

Postprzez gizmooo » 19/6/2023, 07:17

Zacznij od dobrej wkrętarki, zestawu kluczy, tapeciaka i miarki x3 szt.
Poza tym szcyzpce, kombinerki - nie sÄ… drogie a to moim zdaniem konieczna rzecz w domowym warsztacie:
https://buythis.pl/warsztat/narzedzia-r ... ia-reczne/

Jeśli mogę polecić miejsce do kupna, to będzie to ten sklep. Na miejscu mają spore doświadczenie, mogą Ci doradzić co warto jest kupić.
gizmooo
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 14/6/2019, 07:30

Re: zestaw narzędzi

Postprzez antek001 » 9/8/2023, 09:04

Mój kumpel ma zestaw Yato. Kiedyś pożyczyłem do grzebania przy swoim motocyklu i całkiem dobrze się sprawdził. Wiadomo, że dla profesjonalnych pasjonatów lepsze narzędzia będą lepsze. Jednak moim zdaniem nie ma co przepłacać na samym początku
https://kapitanremont.pl/ (otwórz link)
antek001
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 17/2/2020, 15:36



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê