Zobacz wątek - Motocykl na wyprawę do 8 tysięcy - dla początkującego
NAS Analytics TAG

Motocykl na wyprawę do 8 tysięcy - dla początkującego

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl na wyprawę do 8 tysięcy - dla początkującego

Postprzez Munczyn1 » 6/6/2013, 18:13

Witam,
mam zamiar kupić motor ma byÅ› to mój pierwszy motocykl poza skuterem i komarkiem. WiÄ™c nie mam prawie żadnego doÅ›wiadczenia co do prowadzenia prawdziwego motocykla. Mam 196 cm wzrostu i ok 90 kg masy, najlepiej aby byÅ‚ to motor stworzony do podróżowania we dwójkÄ™ InteresujÄ… mnie motocykle tylu enduro – szosowo -turystyczne. Na którego chciaÅ‚bym wydać ok 8 tysiÄ™cy zÅ‚. ChciaÅ‚bym aby byÅ‚ to motor którym za rok mógÅ‚bym siÄ™ wybrać w dalszÄ… podróż po Polsce ok 700 km. A co do przebiegu w sezonie myÅ›lÄ™ że bÄ™dzie ok 3 tysiÄ™cy km. OczywiÅ›cie musi być to motor do którego da siÄ™ przypiąć duże aluminiowe kufry. Na utrzymanie motocykla w sezonie mogÄ™ przeznaczyć na pewno 2 tysiÄ…ce zloty na części eksploracyjne, nie wliczajÄ…c paliwa i gadżetów. Dodam że mam możliwość Å›ciÄ…gniÄ™cia motocykla z Angli jeÅ›li pomoże mi to w zakupie taÅ„szego motocykla. Najbardziej mojÄ… uwagÄ™ przykuwa BMW-ka i Aprilia


InteresujÄ… mnie motocykle takie jak :
1. -Aprilia Pegaso 650
2. -BMW F650
3. Suzuki XF 650
4. Honda Transalp
Munczyn1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4/6/2013, 20:14
Lokalizacja: Stalowa Wola


Postprzez Munczyn1 » 7/6/2013, 08:35

Zainteresował mnie także BMW GS 1150 z 1997r tylko nie wiem czy opłaca się na początek kupować tak duży motor a zarazem tak stary, co myślicie o napędzie na pasek ?
Munczyn1
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4/6/2013, 20:14
Lokalizacja: Stalowa Wola


Postprzez Artur_ » 7/6/2013, 09:19

Jeśli we dwoje, to na czterech pierwszych pozycjach będzie trochę niewygodnie, a ze względu na swoje gabaryty już sam bez pasażera będziesz wyglądał na nich jak na psie. Co do GS 1150, to za tą kwotę jeśli nawet kupisz, to jaką nie wiem czy nie padakę, bo trochę się cenią. Z tego co czytuję, to lepiej brać ostatni rocznik 1100 niż pierwsze roczniki 1150, ale tu już sam się musisz poedukować. Do jazdy we dwoje trudno o lepszy sprzęt, bo:
- duży baniak + mało pali = duży zasięg
- mega wygodny
- mimo, że wygląda na ogromny i sporo waży, to leżące cycki znacznie obniżają środek ciężkości
- bardzo duży udźwig
Na minus głownie serwis, ale jeśli mechanicznie jesteś kumaty, to sobie z nim poradzisz. No i nie jest napędzany paskiem, a kardanem, a to zarówno plus za bezobsługowość, jak i minus, bo jednak wycieki i awarie się zdarzają i trzeba sobie umieć z tym radzić.
Do listy poszukiwań dodaj raczej motocykle trochę cięższe, mocniejsze:
- Honda XRV750 AfricaTwin
- Honda XL1000 Varadero
- Yamaha XTZ750 Super Tenere
- Triumph Tiger 900/955
Załadowane będą paliły mniej niż wymienione przez Ciebie i nie będzie kwasów przy wyprzedzaniu powyżej 100km/h. Ideałem jest du GS, przynajmniej dla mnie, ale nie wiem właśnie czy budżet nie za mały na przyzwoitą sztukę. No i nie sugeruj się tym, że "duży na początek". To nie ścig, czy cross, który pozamiata początkującym, a turysta z możliwością wjechania w teren. Kawał chłopa jesteś, więc ogarniesz każdego kloca przy parkingowych prędkościach.
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê