Zobacz wÄ…tek - Lipiec 2013- Alpy lub Albania
NAS Analytics TAG

Lipiec 2013- Alpy lub Albania

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Lipiec 2013- Alpy lub Albania

Postprzez konradoni » 6/6/2013, 12:54

Czy jedzie ktoÅ› gdzieÅ› dalej w lipcu?
Ja planuję gdzieś wyjechać. Dobrze by było gdzieś, gdzie jeszcze nie byłem.
Alpy szwajcarskie i francuskie. W 2012 były austriackie i włoskie więc można by to traktować jako kontynuację. Można by się zapuścić w głąb Francji. Jest co zwiedzać. Alpy, jak to góry gdzie by nie pojechać będzie świetnie. Mnóstwo przełęczy. Mam taką książkę "50 najciekawszych tras przez przełęcze" więc na jej podstawie opracuję trasę.
Trzeba tylko monitorować pogodę- czy nie bedzie jakich rewelacji typu deszcz przez 2 tygodnie i temp. 5 st.
Albania (Macedonia, Meteory w Grecji, Czarnogóra...)
W 2011 byłem w Czarnogórze. Więc teraz posunąbym się dalej.
Jest wiele opcji na Bałkanach. Kaniony, wzdłuż wybrzeża piękne trasy, Góry Przeklęte i inne parki narodowe. Można by się przebić do Włoch lub dośmigać wybrzeżem aż do Słoweni. Zależnie od chęci i dysponowanego czasu.
Termin: lipiec
Czas: około 10-14 dni.
Noclegi i wyżywienie: Jak kto woli.
A to na zaostrzenie apetytu:
https://picasaweb.google.com/113585599067897903412
konradoni
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7/2/2008, 15:36


Postprzez grzegorzavo » 6/6/2013, 15:28

Witam, wybieram się w tym roku, a jak się uda to nawet w tym miesiącu do Czarnogóry. Widziałem, że byłeś tam w 2011. Czy mogę prosić o jakieś wskazówki typu: na co trzeba uważać, jak z noclegami, czy nie ma problemu ze stacjami benzynowymi itp. Będę wdzięczny za każdą informację, tym bardziej, że jak nikt się nie dołączy, to może polecę sam.
Pozdrawiam i życzę zrealizowania wyprawy w Alpy francuskie (polecam LaSalette).
Grzegorz
grzegorzavo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3/5/2013, 21:36
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez konradoni » 6/6/2013, 23:28

Mnie powaliły dwie rzeczy: Lovcen (jadąc z Kotoru do Cetinje) oraz Durmitor- lubię takie klimaty. Do Czarnogóry możesz jechać zrelaksowany- normalny kraj. Nocowaliśmy w pensjonatach. Ze stacjami nie ma problemu. A policjanci- nas chyba lubią ( mnie zatrzymali dwa razy- zobaczyli że z PL to nawet nic nie pytali tylko machnęli, żeby jechać dalej)
konradoni
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7/2/2008, 15:36

Postprzez grzegorzavo » 7/6/2013, 19:19

Dzięki, to pocieszające. Miejsca o których piszesz znam ze zdjęć - powalają!
grzegorzavo
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3/5/2013, 21:36
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez fairplayo » 20/6/2013, 08:10

Witam,

22.06. (sobota) ruszam z trójmiasta na Bałkany, trasa: Polska - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja - Czarnogóra - Bośnia i w górę do PL. Jadę z kumpelą na jednym moto. Jeśli jest ktoś chętny na całą bądź część trasy zapraszam.
Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale...
fairplayo
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5/1/2012, 00:06
Lokalizacja: Gdynia



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê