Zobacz wątek - Motocykl z automatyczną skrzynią biegów
NAS Analytics TAG

Motocykl z automatyczną skrzynią biegów

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl z automatyczną skrzynią biegów

Postprzez Werner_Beinhart » 22/5/2013, 10:09

Słowem wstępu: proszę nie komentujcie że prawdziwy motocykl to musi mieć biegi przełączane lewą nóżką, że z automatem to skuter itp. Skuter posiadam.
Ad rem: Jestem raczej miejskim motocyklistą, nie planuje pokonywania długich tras turystycznych na jednośladzie. Najdalsze trasy to Poznań - Warszawa lub Berlin a i to z rzadka.
Poruszając się po mieście i jego okolicach Yamahą XJR 1300 stwierdzam że ciągłe mieszanie biegami jest po prostu uciążliwe. Totalnie rozkopany Poznań w wielu miejscach nie umożliwia przeciskania się pomiędzy samochodami nawet skuterem 50 a co tu mówić o tak potężnym bike jak XJR. Wyjściem byłby maksi skuter, ale na trasie jednak bardziej mi odpowiada motocykl. Ze skutera jednak nie zrezygnuję: możliwość jazdy z powiewającymi połami marynarki i w mokasynach - bezcenna! :)
Pod uwagę biorę dwa modele: Aprilia Mana 850 (nieduży, łatwy w manewrowaniu naked) oraz Honda DN-01 (no nie za mała, ale za to ładnie się prezentuje:)). BMW K1300 S, Hondę VFR 1200 F DCT i Yamahę FJR 1300 AS raczej wykluczam z powodu ich charakteru - to duże turystyki.
Czy może ktoś z Was ma doświadczenia z jednym z dwóch wymienionych powyżej moto? Na naszym rynku to raczej totalna egzotyka, ale może... Chętnie poznam Wasze zdanie.
Avatar użytkownika
Werner_Beinhart
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25/12/2011, 10:31
Lokalizacja: Poznań


Postprzez lukyluke » 22/5/2013, 11:52

a może coś z serii NC Hondy ??? nieduże(gabarytowo), mało pali, i za dopłatą możesz automata mieć
lukyluke
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7/5/2013, 16:25


Postprzez wojtoon » 22/5/2013, 12:01

Motocykl do miasta i "tylko" 1.3l. Czasami nie pojmuję ludzi. W mieście to nawet CBR125 to aż nadto. Ale może zrzędzę (toruń też w rozsypce - a to most budują, a to tory kładą). Wiem że po mieście można jeździć też softailem ale powiedzcie, gdzie można tym wjechać oprócz toczenia się przed siebie. A takie 125ccm to stacji paliw nie potrzebuje odwiedzać.
Czekaj, ty masz przecież kosiarkę. Spoko, 125 odpada.

To jedziemy:
Mana, to oprócz mikstur o podobnej nazwie, także moto popularne w kraju nad ul. wiejską jak audi Q7 w Kambodży. Z lewej troszkę jak er6, z prawej jak jakiś dukat. Wydaje mi się że najbardziej cię jara automat. Zmartwię, ale nawet wśród ogarniętych w temacie mechaników, nowa konstrukcja skrzyni powieszonej na silniku piaggio to troszkę czarna magia (jeśli się posypie, a zrobi to na pewno). Z częściami jest różnie - niby są, ale daleko stąd.
Moja ocena w skali 1 do 10
Obrazek

DN-01 czyli słynne marzenie dziewczynek 150cm na obcasach. Wygląd jeszcze bardziej niebanalny. Ni to sport, ni to cruiser. Drogie jak jasny pieron. Tyle wiem, bo nigdy tym nie jeździłem, a w polsze widziałem tylko jedną sztukę - nadjechała z naprzeciwka i tyle ją widziałem.
Ale z samego pierwszego wrażenia, moja ocena to
Obrazek


I na koniec wnioski.
Z tego co piszesz, potrzeba ci moto z mocnym dołem. Coś jak SVka (ale to jest sprinter - do miasta średnio na jeża), mały bandzior (duży z resztą też) czy może w końcu mój zet (na ostatnim biegu można jechać 40km/h i 240km/h).
Ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia
z750
wojtoon
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2/9/2012, 12:38

Postprzez leff » 22/5/2013, 12:13

seria NC700 byla juz przywolana, NC700s na miasto w wersji DCT jest idealna
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Harakiri 7 » 22/5/2013, 12:19

Jezeli pasi Ci skuter to moze tego sie trzymaj. Przemyslal bym cos od 400 cm wzwaz.

Z wymienionych wziol bym Mana, tyle, ze kupowal bym nowa abym wiedzial, ze nikt z nia zadnych experymentow nie robil i przy docieraniu nie byla katowana. Z servicem musial bym sie liczyc, ze do Niemiec moze byc daleko, a sypac sie nie powinna, kwestia stylu jazdy i dbania o service.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Werner_Beinhart » 22/5/2013, 14:14

Wojtoon, jak miałbym zamienić XJR na coś innego bez automatu to nie chcę. Jak mam i tak zmieniać biegi, to czar XJR mnie przy niej zatrzyma. Moto z automatem to egzotyka, wiem.
Kolega właśnie mi zaproponował, jak to określił, "złoty środek" - Gilera GP 800 - niby skuter, niby moto. Tylko jak dla mnie to skuter pozbawiony zalet skutera - tylko jeden średnio pojemny bagażnik, łańcuch. I ewentualne problemy techniczne takie jak w Aprilii.
Mój skuter to taka trochę większa kosiarka - Yamaha Majesty 250. Niby jedzie, ale podróż do Berlina z prędkością koło 100 km/h na autostradzie to nuuda...
Avatar użytkownika
Werner_Beinhart
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25/12/2011, 10:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adamadamus » 22/5/2013, 15:40

Nie rozumiem. Masz skuter i masz moto. Chcesz moto z automatem. Trasa Poznań-Berlin podobno rzadko. To dlaczego po mieście nie można skuterem 250 a na trasę moto?
adamadamus
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 14/4/2013, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Werner_Beinhart » 22/5/2013, 17:47

adamadamus: czekaj czekaj, już ktoś mnie o to pytał... Już wiem. Żona. Bo chcę mieć motocykl? Nie dążymy, pytałem czy mana czy honda. Jeden drugi egzotyk. Sprawa wyboru.
Avatar użytkownika
Werner_Beinhart
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25/12/2011, 10:31
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê