Zobacz wątek - Pytanie o stosuenk ceny do jakości
NAS Analytics TAG

Pytanie o stosuenk ceny do jakości

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pytanie o stosuenk ceny do jakości

Postprzez BKluba » 19/5/2013, 18:13

Witam, zastanawiam się nad dwoma motocyklami:

Aprilla rs 125 (otwórz link)
Kawasaki gpz 900r ninja (otwórz link)

Są to chyba dwie najciekawsze oferty na allegro i jak, że nie orientuje się w ogóle w cenach, kieruje do was pytanie, za tę cenę te motory faktycznie nadają się do jazdy, czy może do być jakaś podpucha?

Dotychczas miałem okazję jeździć na honda cbr 600 rr i honda 1000 rr parę razy tak jakby z Kłobucka do Katowic i spodobało mi się to. Mając budżet około 2100 w tym momencie chciałem kupić kawasaki, ale ten wygląd mnie odstrasza xD aprilla jest już w tym nowym stylu i jest odblokowana. Więc zastanawiam cię co bardziej się opłaci? Czy ta aprilla przy swojej wadze choć troche dorówna tej kawasaki patrząc tylko do prędkości 160 km/h?
BKluba
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/5/2013, 18:01


Postprzez zagi81 » 19/5/2013, 19:57

No to masz chłopie rozrzut od 125 do 900. Można powiedzieć że oba są podobne bo mają po dwa koła
zagi81
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13/1/2013, 19:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki


Postprzez wojtoon » 19/5/2013, 20:08

Szczerze? Zostaw to i kup sobie żuka na dotłuczeniu. Mając takie fundusze można co najwyżej kupić WuEsKę za piwo od pobliskiego menela. Ktoś kto nie bardzo ma kaskę na motocykl będzie miał forsę na opłaty, paliwo, serwis, części itd. No i pewnie trzeba by dołożyć 1.5k na prawko, ale pewnie się tylko czepiam.

Ale jak mawia Policja "Chroń i pomagaj" to proszę bardzo

"sprzęt" nr 1
Koleś robiący zdjęcia termostatem od lodówki marki mińsk nie potrafił ukryć niezbyt udanych poprawek lakierniczych wykonywanych przez pana mietka z sąsiedztwa (pseudonim motopompa) najprawdopodobniej pędzlem zrobionym z własnego frędzla. Mogę sobie dać uciąć 70cm penisa że nie było białych lusterek w RSce i kolejny metr że ten tłumik mógł co najwyżej przejeżdżać koło "kawasaki ninja 600". Prawdopodobnie Kuba wojewódzki ma głębszy celulit niż to moto bieżnik. Nie wiem dlaczego, ale w moim zaprzyjaźnionym wydziale komunikacji tablice wydają malowane maszynowo, a nie stemplowane ziemniakiem. "Mam nadzieję że nie przeszkadza nikomu to że wpierniczyłem z głodu kawał owiewki pod lewym setem". Linka do wymiany, bo jak się przekręcało licznik do tych 9 000km to coś się musiało rozpsuć.
I na koniec mała rada dla obecnego właściciela. Zestaw napędowy można czasami zmieniać

Znalazłem też plus. Wygląda jak motocykl



"sprzęt" nr 2
Koleś który napisał "w stanie bardzo dobrym" troszeczkę w moim mniemaniu minął się z prawdą. Może dlatego że zapomniał dodać że w porównaniu do oryginału moto gdzieś KOMPLETNIE ZGUBIŁO CZACHĘ. Ale to nic nie znaczący szkopuł. Przecież z prawdopodobnie niezbyt homologowaną lampą z przodu i zegarami niewiadomego pochodzenia też można jeździć. Lenistwem można nazwać też nie wytarcie obrzyganych lag chociażby do zdjęcia. Opony są. Ta tylna to chyba torowa - jak się dużo na 1/4 mili ścigasz to tak jest. Z ogłoszenia można dowiedzieć się że moto ma "mały przebieg" tj. około 10k-210k kilometrów.

Plusy: Dostajesz rękawice (prawdopodobnie murarskie)
Minusy: W porównaniu z RSką nieco mniej przypomina to co deklaruje sprzedawca
z750
wojtoon
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2/9/2012, 12:38

Postprzez kamil20s » 19/5/2013, 20:17

sorry za spam ale post wyżej dał mi dużo radości :D
kamil20s
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/5/2013, 11:32

Postprzez zagi81 » 19/5/2013, 20:47

Wojtoon to Żeś się napracował żeby nie napisać wprost co one są warte ha ha
zagi81
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13/1/2013, 19:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Dzięki xD

Postprzez BKluba » 19/5/2013, 21:30

Dziękuje za te wyczerpującą odpowiedź xD
Teraz wiem, że napewno za tą cene mogę nie nabyć nic ciekawego

Temat można zamknąć, ale jeszcze jedno pytanie mam wojtoon
nie masz nic przeciwko, że umieszcze to co napisałeś na fb, bo taką
pracą myśle, że trzeba sie podzielić ze światem xD
BKluba
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/5/2013, 18:01



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na gr