Zobacz wątek - pomoc w dobraniu silnika/części
NAS Analytics TAG

pomoc w dobraniu silnika/części

i inne małe pojemności
_________

pomoc w dobraniu silnika/części

Postprzez macek96 » 12/5/2013, 08:16

Witam , jestem posiadaczem motoru kinroad sprinter 50cc , mam zatarty silnik :( . Mechanik mówił że lepiej będzie jak się rozejrzę za nowym silnikiem , gdyż w tym po jakims czasie coś znowu pójdzie (nie pamiętam dokladnie co ).... I taka prośba do was , ja się na tym nie znam i chciałbym aby ktoś mi pomógł coś znaleść albo silnik albo tłok cylinder i wał ;) nie chciał bym także aby cena przekroczyła 500 zł gdyż nie mam duzo pieniędzy a wiadomo za robote też sporo zapłacę . jeśli chodzi o cylinder chciałbym jakąś większą pojemność gdyż moj motorek słabo idzie . z góry dziękuję wszystkim którzy zechcą mi pomóc.
macek96
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22/4/2013, 09:30
Lokalizacja: Polska


Postprzez jackal_pl » 12/5/2013, 10:38

W sumie prosta sprawa. Motorek ma typowy silnik FMB 139, do którego jest MASA części, zarówno firmowych (o te trudniej i są dużo droższe), jak i tańsze, ale nadal dobre. Zarówno 50ccm, 72ccm i większe.
Kompletny cylinder z uszczelkami, tłokiem sworzniem i pierścieniami tutaj: http://allegro.pl/cylinder-50ccm-ogar-9 ... 91566.html
Więcej części tutaj: http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... gory-19039

Pamiętaj, żeby ocenić stan głowicy oraz zaworów (czy się domykają itd.). Jeżeli będzie również w kiepskim stanie, to musisz kupić od razu cały kit (50ccm, chyba, że masz prawko minimum A1, wtedy możesz pokusić się nawet o 110ccm, tylko dolicz koszt nowego wału 110ccm - 100zł). Kit (głowica, cylinder, komplet uszczelek, zawory, wał, tłok pierścienie) kosztuje 150-200zł.
Jakbyś miał więcej pytań to napisz na gg: 8278420, bo mam doświadczenie z tymi silnikami.
Kawasaki ER-5, 98r.
jackal_pl
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 9/3/2009, 19:55
Lokalizacja: Okolice Gliwic




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê