Zobacz wątek - Następca GSa.
NAS Analytics TAG

Następca GSa.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Następca GSa.

Postprzez affectpct » 11/5/2013, 10:21

Witam mam na imiÄ™ Przemek.
Latam teraz drugi sezon na gsie pod koniec będę chciał go sprzedać lub zostawię go dziewczynie ponieważ szkoda mi go sprzedawać bo włożyłem w niego bardzo dużo pracy i funduszy.
Ale przejdźmy do rzeczy.

Jestem nastawiony na enduro, bardzo spodobały mi się motocyklowe wyprawy, jazda po szutrze błocie itp. mnie rajcuje ale mój gs niestety tam sobie nie radzi dlatego pomysł ze zmianą.

Oto moja specyfikacja:
-w tamtym sezonie wystartowałem na gsie i ten zamierzam przejeździć, nie podam dokładnej liczy km ale w tym sezonie dużo jak na mnie jeżdżę ok 1-1,5 tys. km miesięcznie.
-24lata 194cm wzrostu i 90kg żywej wagi.
-Cena to będzie od 5tys zł do maksymalnie 8 tys.
-Ciuchy liczone osobno, bo obecnie mam komplet skórzany ale to na enduro chyba się nie nada? Myślę że kask zostawię bo mam normalnego szczękowca rękawice też się raczej nadadzą ale nie wiem co z butami bo mam chyba sportowe arlen nesy nadadzą się do enduro?
-Motocykl będzie mi służył głownie: jazda do pracy ok 10km w jedną strone max 20km w jedną strone. Dojazdy do dziewczyny czyli dużo jazdy po mieście ale w weekendy myślę o wyjazdach na wieś lub w góry około 100km w jedną stronę i do tego od czasu do czasu wyjazd na czechy itp. Czyli szukam czegoś bardzo uniwersalnego:D

Zależy mi również żeby spalanie sięgało maksymalnie 6litrów przy normalnej jeździe i żeby moc nie była ani za duża ani za mała. Nie interesują mnie wysokie prędkości bardziej kręci mnie przyspieszenie ale też bez przesady myślę że maksymalnie 140-160km/h wystarczy. Chodzi o to że będę jeździł z dziewczyną (szczupłą) i z bagażami moto musi mieć siłę wyprzedzić tira. Druga sprawa to waga nie chcę by było za ciężko z kuli tego iż planuje pokonywanie piasków błota czy itp.

Drugim ważnym dla mnie aspektem jest to, że motocykl musi mi się podobać.

Mój typ to Honda Transalp ale nie wiem czy w tych $ dostane zadbany egzemplarz i czy spełnia ona moje wszystkie lub większość kryteriów? Podoba również mi się TDMka ale tutaj myślę że spalanie będzie wyższe?

edit:
Zapomniałem o ważnej rzeczy o wygodzie i komforcie podróżowania bo moja partnerka po dłuższej jeździe narzeka na ból pleców nie wiem czy jest to zależne od wzrostu też jest wysoka. Więc tutaj następca musi oferować wygodną pozycje choć to pewnie kwestia indywidualna?
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24


Postprzez Sumomoto » 13/5/2013, 14:27

W tej kwocie to transalp 600 jest dobra propozycją. Są jeszcze jednocylindrowe enduraki, ale to mniejszy komfort dla pasażera. Wzrost masz ponad normatywny :) ale powinieneś przeżyć Transalpa jak Gsa dałes radę.
TDM raczej będzie w gorszym stanie w tej kwocie ale to dobra propozycja
Sumomoto Motocykle Kraków
Avatar użytkownika
Sumomoto
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 24/2/2012, 14:13
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Seba_ER5 » 13/5/2013, 15:34

Za GS kup GS od BMW :).
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Black-Ghost » 13/5/2013, 17:25

Ta weź kredyt i Kup GS-a ale od BMW ;) A jak ma być przyziemnie to może KLE 500????
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê