Zobacz wÄ…tek - NINJA ZX6R dynojet oraz bos (dziwna praca silnika)
NAS Analytics TAG

NINJA ZX6R dynojet oraz bos (dziwna praca silnika)

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

NINJA ZX6R dynojet oraz bos (dziwna praca silnika)

Postprzez wary2 » 9/5/2013, 16:01

Witam kolegów



Mam takie małe pytanko.



w zimę zakupiłem motocykl NINJA zx6r z 2001 roku



Poprzednim właścicielem był mój kolega...



W motocyklu jest zamontowany wydech sportowy BOS oraz zestaw DYNOJET w poprzednim sezonie kolega robił synchronizacje razem z zmianą na w/w dynojet



Motocykl dziwnie pracuje tz. jak jest zimny zupełnie po odpaleniu nie wkręca się na obroty. Po chwili jak pokarze się temperatura oleju ok 50-60 st. motocykl się wkręca ale delikatnie kopci z rury oraz między 3 - 5tys obrotów tak jak by przerywa ale delikatnie takie nierówne wkręcane się na obroty dale jest ok jak już pokarze się temperatura 70-75 którą zresztą utrzymuje mi podczas jazdy nawet w zimne dni motocykl chodzi idealnie ładnie się dokręca itp. jednak jak puszcze z gazu tak z 9 - 14 tyś obrotów to wydostanie się taki delikatny ale nie czarny bardziej biały dym...



Powiedzcie mi co jest normalne a co nie bo poprzednie maszynki były seryjne i nie miałem przelotowych wydechów oraz zestawów dyno...



Z góry dzięki za każdą sugestię....
wary2
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/3/2013, 07:50


Postprzez sonycbr77 » 9/5/2013, 18:42

na zimnym silniku ma prawo puscic sobie bialego dymku jak go gazujesz od razu po odpaleniu to blad, daj mu sie najpierw ugrzac a nie katuj go na zimnym silniku, jak na cieplym kopci to moga byc uszczelniacze do wymiany, zrob jeszcze raz regulacje gaznikow moze pomoze
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê