Zobacz wÄ…tek - Suzuki SV 650s czy Kawasaki ER-6f lub INNY?
NAS Analytics TAG

Suzuki SV 650s czy Kawasaki ER-6f lub INNY?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Suzuki SV 650s czy Kawasaki ER-6f lub INNY?

Postprzez lipas250 » 6/5/2013, 20:04

Witam. Mam zamiar kupić jakiś motocykl. W zasadzie mój pierwszy poważny motocykl po jeździe skuterami ;)
Nie wiem czy te dwa wymienione w temacie będą w ogóle odpowiednie jako pierwsze moto, nie za mocne? Nie jestem narwanym nastolatkiem, nie mam zamiaru popisywac sie jazdą na jednym kole, w mocnym sprzęcie bardziej chodzi mi o przyspieszenie, odpowiednio mądrze wykorzystana moc to myśle łatwiejsze i co wazniejsze bezpieczniejsze manewry wyprzedzania) ale tak czy siak pytanie do was czy czasem nie za mocne, choć czytałem ze obydwa są polecane początkującym...
Ogólnie chodzi mi o motocykl fajny zarówno do pojeżdzenia po mieście jak i w trasy. Te trasy nie koniecznie zawsze jakieś długie, raz to moze byc wypad 50km innym razem np. nad morze czy na mazury 250-300km
I WAŻNA RZECZ: będe jeździć od czasu do czasu z plecaczkiem ;) Więc chciałbym zeby był to motocykl zarówno wygodny do jazdy dla mnie jak i dla pasażera. Z mojego punktu widzenia lepiej wpisuje się w to Suzuki SV 650s ale jednak po to piszę do was by się poradzić i może usłyszeć czegoś ciekawego o tych dwóch modelach, a może nawet licze na wskazanie jakiegoś przeważającego argumentu na stronę jednego z wymienionych propozycji lub może nawet sami zaproponujecie jeszcze coś innego ;)
Dodam jeszcze tylko że poczytałem troche o tych dwóch motocyklach i w Kawasaki zaniepokoiły mnie występujące wibracje przy około 4-5tys obrotów. Troche mnie to od Kawy odstraszyło...
Ogólnie obydwa moto mi się podobają, stylistycznie PLUS dla Kawy, a MINUS za te wspomniane wibracje (o ile są prawdą?) a jeśli chodzi o praktyczność i jazde z pasażerem to PLUS dla Suzuki (przynajmniej dla mnie tak wyglądają te PLUSY, to tylko moje zdanie, a jednak najbardziej licze na wasze ;)


- Jakie masz doświadczenie -
Tutaj niestety "bieda" bo to głównie skuter

- Wiek, waga, wzrost-
25 lat, 76 kg, 181cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla -
Różnie, czasami dojazd do pracy (12km), ale przede wszystkim frajda z jazdy, traktowanie motocykla jako hobby, sposób na życie, czyli zarówno jeżdzenie po mieście jak i wypady w trasy krótsze i dłuższe... Można powiedzieć że do wszystkiego co wiąże się z miastem, asfaltem, trasą...

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?-
Nie wiem, nie potrafie oszacować, ale w weekendy to nawet co tydzień jakiś wypad gdzieś dalej, nad jeziorko lub nad morze na weekend (do morza ok 250km)

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?-
Na sam motocykl chce dać 10-11tys (tzn. 11tys już licze w raz z ewentualnymi opłatami, rejestracja itp...) troche popatrzałem na allegro i chyba Kawy są tańsze od Suzuki, ale tu też licze na was, bo wole kupić nawet o 2lata starszy motocykl ale lepiej rokujący na przyszłosc (eskploatacja, bezawaryjnosc, niezawodnosc itp) bo mam zamiar tym motocyklem pojezdzic pare sezonów...

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?-
Pracuje, zarabiam, mam auto więc myśle ze z moto jest podobnie, czyli oprócz samego lania w bak może od czasu do czasu "wyskoczyć" jakaś mniejsza czy większa awaria, licze się z tym...

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?-
Właśnie mam upatrzone dwa czyli Suzuki SV 650s i Kawasaki ER-6f (są wersje naked, ale mi się bardziej podobają wersje z owiewkami coś a'la Aprilia RS 125, którą też brałem pod uwage ale odrzuciłem ją ponieważ nie wydaje mi sie zbyt dobrą opcją do jazdy z pasażerem tym bardziej na dłuzszych odcinkach). Może zapodacie też inną propozycje podobnego motocykla?

Z góry dzięki za opinie tych dwóch moto, mam nadzieje ze wskażecie który dla mnie byłby lepszy ;)
Pozdrawiam
lipas250
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/5/2013, 19:33


Postprzez Karol20 » 6/5/2013, 20:35

Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez lipas250 » 7/5/2013, 10:00

No wiesz... Artykuł ten znam już chyba prawie na pamięć ;-)
Jednak tak czy siak chciałem zaciągnąc jakiejś świeżej opini wprost od użytkowników tych motocykli, może są tu tacy?
Bo test testem, to są subiektywne odczucia w zasadzie po kilku godzinach spędzonych na danej maszynie, a całkiem co innego a przede wszytskim o wiele więcej może powiedzieć stały użytkownik danej maszyny.
Widze jednak że tutaj pomocy nie otrzymam, żadnej wskazówki jednoznacznej które moto byłoby dla mnie lepsze...
Trudno...
lipas250
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/5/2013, 19:33

Postprzez unearth » 7/5/2013, 10:28

Mam er6f z 2006 roku, 184 cm i 75kg czyli wymiary podobne i czuje, że ten motocykl jest trochę za mały dla mnie. Musiałbyś się przysiąść i zobaczyć czy pozycja odpowiada. Co do drgań to bez przesady, mam oryginalne ciężarki kierownicy i mi one w ogóle nie przesadzają, bo nie są duże. Bardziej denerwuje mnie oryginalna szybka, bo kieruje powietrze wprost na kask przy moim wzroście. Motocykl poręczny i ekonomiczny, bez problemu ogarniesz po piździkach.
unearth
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 24/11/2009, 03:19

Postprzez Zimny72 » 7/5/2013, 11:18

Do w/w porównania zamiast ER6N weź raczej Versysa 650. Ten sam silnik z poprawionym dołem i środkiem, większy bak, lepsza pozycja, więcej miejsca dla pasażera.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez lipas250 » 7/5/2013, 12:21

@Zimny72 dzięki, fajny ten Versys, ale chyba nie na mój budżet. Na allegro najtańszy za 12600zł (jest jeszcze za 11500, ale po przewrotce)

@unearth a jeżdziłeś tym Kawasaki er6f z pasażerem/pasażerką? Jakie odczucia? Bo to jest dość ważny aspekt dla mnie.
Ogólnie chciałem jeszcze kupić takie uchwyty dla pasażera montowane do baku Angrip więc myśle z tym byłoby fajniej ;)

Czaje się na ten egzemplarz, na oko nie wiele stwierdze, ale chyba sie przejade do gościa bo okazuje się ze dość blisko mnie mieszka (ok. 30km)
Opłaciłby się za tą cene?
Ten który oglądam też jest z 2006roku więc może mógłbyś powiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę kupując ten model
http://allegro.pl/kawasaki-er-6f-er6-er ... 07403.html

Z góry dzięki, pozdrawiam ;)
lipas250
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/5/2013, 19:33

Postprzez unearth » 8/5/2013, 00:32

Jeżdżę z dziewczyną i trochę mówi czasem, że jej niewygodnie. Tylko ona tak już ma z tym marudzeniem, także nie winiłbym tutaj motocykla :)

Co do tego motocykla z ogłoszenia to brakuje pługa na dole, owiewki malowane i kanapa obtarta czyli gleba była. Za tę cenę w sumie nie można się wiele spodziewać. To pospolity motocykl bez jakiś indywidualnych bolączek wg mnie.
unearth
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 24/11/2009, 03:19



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê