Zobacz wÄ…tek - Yamaha R6 - problem
NAS Analytics TAG

Yamaha R6 - problem

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha R6 - problem

Postprzez BakaczR6 » 1/5/2013, 23:50

Koledzy mam pytanie a zarazem problem, może ktoś z Was miał taka sama sytuacje w swojej R6-1999r, więc chciałbym sie poradzic. Otóż ide z rana na garaż do mojej suki odpalam ja i jade około 1km na spokojnie, po czym zjeżdżam na boczna drogę i czekam na koleżke w tym czasie moto na neutral chodzi na wolnych obrotach, po chwili zaczęło cos tykac i był to łancuszek rozrządu ale zwykle bylo go słychac od jakiegos czasu ale nie tak jak w tym momencie- czyli zdecydowanie głośno jak nigdy. po czym moto po prostu zgasł bez żadnego strzału z tłumika- czyli tłok jest ok. na pych zaciągnąłem ją na garaż i dałem kumatemu koleżce do rozebrania i sprawdzenia tego rozrządu. stwierdził,że - łancuszek rozrządu przeskoczył oczywiste, do tego napinacz oraz dwa ślizgacze do wymiany. Ale zastanawiam się też czy wszystko w głowicy jest ok... czy ją rozbierac ale to bym musial sciągnc uszczelkę z niej a to dodatkowe koszty teraz jak mam kryzys niestety... myśle, że wymienie łancuszek,napinacz i slizgacze i wtedy zobacze co sie będzie działo. dowiadywałem się, że nie ma tragedii co innego jak bym leciał i silnik by był na dużych obrotach lub w ogole na gumie to by rozjebka od razu byla rozwaliło by dużo rzeczy. To mnie ratuje, że sie zatrzymałem i na wolnych obrotach chodził.

poprawisz czy ja mam poprawic? - leff
BakaczR6
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/5/2013, 23:26
Lokalizacja: Ustka


Re: Yamaha R6 - problem

Postprzez fzr » 2/5/2013, 08:25

BakaczR6 napisał(a):mojej suki... to by rozjebka ...

Widzę kolega świeżak i w dodatku chojrak... ale minimum kultury wypadałoby zachować...
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew


Postprzez Insekt » 2/5/2013, 10:31

Gdzie tu jest pytanie?
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez mater13 » 2/5/2013, 16:07

To jest opowiadanie z niedzielnego wypadu;). Jeśli łańcuszek przeskoczył to wymień co trzeba i wtedy robaczymy
mater13
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 11/7/2011, 09:34



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê