Zobacz wÄ…tek - Guma - CBR 600 F4
NAS Analytics TAG

Guma - CBR 600 F4

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Guma - CBR 600 F4

Postprzez KovvaL » 1/5/2013, 17:31

Witam!

Szukałem i nie znalazłem tego tematu. Przeczytałem już kilka artykułów na ten temat, no ale od początku...

Nie chce wyjść na jakiegoś totalnego lajka, bo już troche czasu na moto jeżdze.
Jeżdze Hondą cbr f4, no i po przejechaniu już kilku tysięcy kilometrów postanowiłem odważyć się na spróbowanie wheelie. Nie oszukujmy się, nie wychodzi mi to wcale..
Jakim sposobem na początek ? Poprostu używając gazu czy strzelić ze sprzęgła ? Dzisiaj powiem szczerze, próbowałem kilka razy, czyli wprowadzałem moto na 4-5 tys. obrotów max po czym energicznie zwalniałem sprzęgło no ale nic...

Mógłby ktoś dokładniej wytłumaczyć jak jego początki wyglądały i opisać krok po kroku ? Wiem,że na ścigacz.pl jest ten temat, no ale chciałbym usłyszeć jeszcze kilka opinii na ten temat.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
KovvaL
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24/1/2012, 21:38
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Hyde » 1/5/2013, 18:40

4-5k za mało, spróbuj przy 8-9k. Co znaczy "zwalniałem energicznie sprzęgło? Wchodzisz na 8-9k obrotów i wciskasz klamkę sprzęgła i puszczasz, cała operacja ma zająć mniej niż 0,5sek jak przy zmianie biegu.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez madcap » 1/5/2013, 18:53

masz temat w dziale technika jazdy.
zamykam
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê