Zobacz wątek - Jazda nieprzerejestrowanym sprzętem
NAS Analytics TAG

Jazda nieprzerejestrowanym sprzętem

Przepisy, prawo
_________

Jazda nieprzerejestrowanym sprzętem

Postprzez qadrat » 30/4/2013, 08:10

3 dni temu kupiłem motocykl, OC i przegląd ma ważne. Do wydziału komunikacji oraz skarbówki będę się wybierał dopiero za jakieś 2 tygodnie.

Jak wygląda sprawa jazdy takim motocyklem? Czy muszę wozić ze sobą ksero umowy zakupu? Czy może wystarczy sam dowód rejestracyjny z OC?

Pytam, ponieważ teraz w majówkę mam w planach zrobić dłuższą trasę po Polsce i nie chcę niespodzianek w razie kontroli.
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków


Postprzez stareRadio » 30/4/2013, 10:24

do skarbówki masz czas isc 14 dni od daty zaistnienia zdarzenia ( podpisania umowy)
Jeśli moto na umowie warte do 1000 zl - mozesz pominąc skarbówkę i od razu do wydziału komunikacji.
Logiczne byłoby wozić OC + przegląd + umowe ( raczej org). Inaczej nie wykarzesz w czesie kontrolii ze moto jest juz Twoje
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica


Postprzez qadrat » 30/4/2013, 12:39

Jak postępować po zakupie to akurat wiem, bo to mój niepierwszy zakup używanego sprzętu.

Spokoju mi nie daje tylko to, czy prócz dowodu rejestracyjnego oraz OC muszę ze sobą wozić umowę zakupu. Wiadomo, że w przypadku motocykla to umowę bym musiał poskładać na kilka części, żeby weszła do dowodu (wożenie ze sobą kartki A4 nieposkładanej raczej wygodne nie będzie) - a oryginału szkoda tak składać.

Jak na razie to zrobiłem sobie ksero umowy i wożę, mam nadzieję, że problemu przy kontroli nie będzie.
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez sonycbr77 » 30/4/2013, 14:42

motocykl mogles zawsze pozyczyc od kolegi w razie kontroli jak masz dowód i OC to nie maja prawa sie przyczepic
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê