Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Samochody ustępują miejsca motocyklom
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Samochody ustępują miejsca motocyklom

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] Samochody ustępują miejsca motocyklom

Postprzez Ścigacz » 26/4/2013, 13:11

Dyskusja na temat: Samochody ustępują miejsca motocyklom
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Samochody ustępują miejsca motocyklom
Ścigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 13:11

ja nie wiem czy to jest trafne moje spostrzeżenie, ale jeżdżąc w Wawie codziennie do pracy na moto , widzę ciągle ten sam powtarzający się scenariusz. Kiedy facet prowadzi samochód to z reguły zachowuje się kulturalnie i elegancko ustępuje i jest wszystko w porządku . Ale kobiety .................KOBIETY NIGDY !!!!! Kobiety to jakiś dziwny twór który patrzy w lusterka to fakt .........ale tylko po to aby poprawić szminkę na ustach lub podręcić rzęsy . Jak mnie to wqur..ia. <br><hr>jinx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 13:32

Komentatorzy napisał(a):ja nie wiem czy to jest trafne moje spostrzeżenie, ale jeżdżąc w Wawie codziennie do pracy na moto , widzę ciągle ten sam powtarzający się scenariusz. Kiedy facet prowadzi samochód to z reguły zachowuje się kulturalnie i elegancko ustępuje i jest wszystko w porządku . Ale kobiety .................KOBIETY NIGDY !!!!! Kobiety to jakiś dziwny twór który patrzy w lusterka to fakt .........ale tylko po to aby poprawić szminkę na ustach lub podręcić rzęsy . Jak mnie to wqur..ia. <br><hr>jinx<br>
Kobiety zwykle zajeżdżają, więc to i tak walka o życie.

Ale bohater filmu mógłby wyłączyć długie, one nawet w dzień przeszkadzają.<br><hr>zzz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 13:40

Hehe, rzeczywiście po Wawie sporo osób ustępuje, ale mam wrażenie, że robią to często nie dlatego, że mnie lub motocykl kochają tylko nie chcą ryzykować, by ktoś im lusterko urwał albo lakier przetarł rurą wydechową. Problem tylko z dziękowaniem tym po prawej, bo ręka na kierze, a lewą słabo widać. Podnoszenie nogi mogą opacznie zrozumieć;-)<br><hr>adamadamus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 14:32

Komentatorzy napisał(a):ja nie wiem czy to jest trafne moje spostrzeżenie, ale jeżdżąc w Wawie codziennie do pracy na moto , widzę ciągle ten sam powtarzający się scenariusz. Kiedy facet prowadzi samochód to z reguły zachowuje się kulturalnie i elegancko ustępuje i jest wszystko w porządku . Ale kobiety .................KOBIETY NIGDY !!!!! Kobiety to jakiś dziwny twór który patrzy w lusterka to fakt .........ale tylko po to aby poprawić szminkę na ustach lub podręcić rzęsy . Jak mnie to wqur..ia. <br><hr>jinx<br>
Komentatorzy napisał(a):Kobiety zwykle zajeżdżają, więc to i tak walka o życie.

Ale bohater filmu mógłby wyłączyć długie, one nawet w dzień przeszkadzają.<br><hr>zzz<br>
Kobiety nie potrafią bezpiecznie jeździć. Niczym. <br><hr>Yoko
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 14:44

Komentatorzy napisał(a):ja nie wiem czy to jest trafne moje spostrzeżenie, ale jeżdżąc w Wawie codziennie do pracy na moto , widzę ciągle ten sam powtarzający się scenariusz. Kiedy facet prowadzi samochód to z reguły zachowuje się kulturalnie i elegancko ustępuje i jest wszystko w porządku . Ale kobiety .................KOBIETY NIGDY !!!!! Kobiety to jakiś dziwny twór który patrzy w lusterka to fakt .........ale tylko po to aby poprawić szminkę na ustach lub podręcić rzęsy . Jak mnie to wqur..ia. <br><hr>jinx<br>
Komentatorzy napisał(a):Kobiety zwykle zajeżdżają, więc to i tak walka o życie.

Ale bohater filmu mógłby wyłączyć długie, one nawet w dzień przeszkadzają.<br><hr>zzz<br>
Komentatorzy napisał(a):Kobiety nie potrafią bezpiecznie jeździć. Niczym. <br><hr>Yoko<br>
Moja mama uwaza na motocyklistow bo sam nim jestem wiec nie mowdzie ze wszystkie kobiety nie umia jezdzic :D<br><hr>Gutus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 14:45

Jak pizdzi długimi światłami to nie dziwie się ze ludzie ustapiajaą mu bo kto bym chciał od lusterka opalać się.<br><hr>Pacco
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 14:45

potwierdzam - w Wawie na prawdę w tej kwestii jest dobrze :-)<br><hr>songoku
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 14:45

Mogę się pokusić o twierdzenie ,że ok 70% kierowców samochodów widząc w lusterku motocykl , ustępuje mu. Robiłem taki mały test ostatnio i właśnie tak "wyszło" :-). To naprawdę budujące. <br><hr>VFR88CBR600
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 14:55

Komentatorzy napisał(a):ja nie wiem czy to jest trafne moje spostrzeżenie, ale jeżdżąc w Wawie codziennie do pracy na moto , widzę ciągle ten sam powtarzający się scenariusz. Kiedy facet prowadzi samochód to z reguły zachowuje się kulturalnie i elegancko ustępuje i jest wszystko w porządku . Ale kobiety .................KOBIETY NIGDY !!!!! Kobiety to jakiś dziwny twór który patrzy w lusterka to fakt .........ale tylko po to aby poprawić szminkę na ustach lub podręcić rzęsy . Jak mnie to wqur..ia. <br><hr>jinx<br>
Komentatorzy napisał(a):Kobiety zwykle zajeżdżają, więc to i tak walka o życie.

Ale bohater filmu mógłby wyłączyć długie, one nawet w dzień przeszkadzają.<br><hr>zzz<br>
Komentatorzy napisał(a):Kobiety nie potrafią bezpiecznie jeździć. Niczym. <br><hr>Yoko<br>
Komentatorzy napisał(a):Moja mama uwaza na motocyklistow bo sam nim jestem wiec nie mowdzie ze wszystkie kobiety nie umia jezdzic :D<br><hr>Gutus<br>
Ciekawe czy jeździsz tak dobrze jak piszesz komentarze bo słownik powoli wyjeżdża z biblioteki ;] <br><hr>Wariator
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 14:56

Na długich światłach, podwójna ciągła, skrzyżowanie.... czy to nie wymuszanie pierwszeństwa? <br><hr>blue1400
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 15:05

Komentatorzy napisał(a):ja nie wiem czy to jest trafne moje spostrzeżenie, ale jeżdżąc w Wawie codziennie do pracy na moto , widzę ciągle ten sam powtarzający się scenariusz. Kiedy facet prowadzi samochód to z reguły zachowuje się kulturalnie i elegancko ustępuje i jest wszystko w porządku . Ale kobiety .................KOBIETY NIGDY !!!!! Kobiety to jakiś dziwny twór który patrzy w lusterka to fakt .........ale tylko po to aby poprawić szminkę na ustach lub podręcić rzęsy . Jak mnie to wqur..ia. <br><hr>jinx<br>
hah.. dokładnie to dziś mówiłem swojej lasce. Ile razy stoję obok Pani w samochodzie wystającym na środek pasów... Pani się patrzy.. nawet mądrze... potem jedzie.. taksamo.. nawet 1 cm nie ustąpi....
<br><hr>OstatniSniDuzo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 15:15

Komentatorzy napisał(a):Na długich światłach, podwójna ciągła, skrzyżowanie.... czy to nie wymuszanie pierwszeństwa? <br><hr>blue1400<br>
na podwojnej ciaglej mozesz wyprzedzac jesli jej nie przekraczasz i zachowujesz odleglosc odpowiednia od pojazdu jadacego tym pasem.<br><hr>papadaj
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 15:53

Ale to nasza zasługa, jest nas po prostu więcej i puszkarzę się powoli oswajają<br><hr>lukatus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 16:56

Bardzo ładne zachowanie ze strony kierującym samochody widze ze coraz bardziej sie to zmienia TAK DALEJ!!:)<br><hr>Bolek20
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 20:33

Ostatnio przejeżdżałem przez korek po prawej stronie samochodów. Kiedy jeden kierowca zauważył mnie w lusterku w momencie zbliżył się do krawężnika, żeby zablokować mi drogę. Co ciekawe, kilka sekund później, tak jakby zrobiło mu się głupio, szybko oddalił się od krawężnika umożliwiając mi przejazd. Czasami mam wrażenie, że ludzie odruchowo blokują drogę motocyklom z powodu jakiś zabobonów<br><hr>Ormus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/4/2013, 21:16

Potwierdzam - idzie lepsze.I mnie puszkarze zaskakują pozytywnie w tym roku...<br><hr>marian65
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 07:05

Jeżdżąc po W-wie 90% samochodów ułatwia poruszanie się w korkach, jest miło, przyjemnie i ogólnie sielanka, ale... Nie mogę tego powiedzieć o motocyklistach. Kilka rzeczy, które powodują, że jestem w szoku, że kierowcy samochodów nam pomagają:

- Jazda między wszystkimi dostępnymi pasami - Jeździ się pomiędzy skrajnymi lewymi pasami, co ma zrobić kierowca samochodu, gdy z dwóch stron jadą motocykle? Najlepiej, żeby stał w miejscu, ale zaraz gniewny zły motocyklista zacznie pokazywać jaką to ma ładną odcinkę i wypalony wydech. Jak ustąpi jednemu to wjedzie w drugiego i będzie jak to zły samochodziarz.

- Samochody miejsce ustępować muszą, ale motocyklista motocykliście to już bardzo rzadko - Częściej czekam, aż kierowca motocykla spojrzy w lusterko i udostępni kawałek miejsca niż kierowca samochodu.

-Wjazd na pole postition a następnie ruszanie jak ostatnia ofiara - Jak już stajesz na początku to zadbaj o to, aby później nie musieli Cię wszyscy wyprzedzać, jak nie masz mocy, ochoty, jesteś chory i nie chcesz jechać dynamicznie to stój spokojnie i nie pchaj się do przodu.

-Podjeżdżanie obok innego nieświadomego tego motocyklisty - na filmach to fajnie wygląda, dwa motocykle obok siebie, sielanka itp. Ale do jasnej cholery, nie rób tego z pierwszym lepszym motocyklistą, którego nawet nie znasz! Jak jedziesz obok, to nie widzę cię w lusterko, a nie chcę przy omijaniu każdej studzienki najpierw rozglądać się 360 stopni czy aby na pewno ktoś nie jedzie dokładnie obok.

-Omijanie samochodów sygnalizujących zmianę pasa - jedziesz sobie między samochodami korzystając z uprzejmości kierowców, widzisz przed sobą samochód z włączonym kierunkowskazem, jednym kołem już na drugim pasie próbując go zmienić. Co robisz? Oczywiście omijasz go zajeżdżając przy okazji innemu drogę i wymachujesz jaki z niego idiota, bo nie ustępuje Ci miejsca. A może by tak poczekać, wyraźnie zasygnalizować, że widzisz co robi i pozwolić mu wykonać manewr? Nie, no, żart, przecież mamy pełne prawo do wszystkiego, uprzejmość musi być jednostronna!

Niestety wszystkie opisane przypadki nie są sporadyczne. Czasem warto się zastanowić, czemu nas nie kierowcy nie lubią, chociaż i tak zdecydowana większość jest nam przychylna, choć sam nie wiem czemu, wielu z motocyklistów zachowuje się jak święte krowy.<br><hr>Marcin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 08:54

Im kulturalniej zachowujemy sie my motocyklisci, tym lepiej reagują na nas ludzie w puszkach. Proste.<br><hr>WR
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2013, 17:24

Komentatorzy napisał(a):Im kulturalniej zachowujemy sie my motocyklisci, tym lepiej reagują na nas ludzie w puszkach. Proste.<br><hr>WR<br>
Niestety na tym filmie nie widać kulturalnej jazdy. Moto razi długimi, a samochody wykonują niebezpieczne manewry zjezdzajac na pobocze. Łamią przepisy narażając sie na mandat, ale przede wszystkim narażając na niebezpieczeństwo tych którzy mogą sie znajdować na poboczu. Pieszych, rowerzystów itp.<br><hr>Kvv
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości




na gr