Zobacz wątek - Prawojazdy kat.A, poradźcie
NAS Analytics TAG

Prawojazdy kat.A, poradźcie

Przepisy, prawo
_________

Prawojazdy kat.A, poradźcie

Postprzez Noxiss » 23/4/2013, 20:23

Otóż poszedłem na kurs kat A w zeszłym roku przed 18, zamierzałem zrobić przed zmianą przepisów. Teorię zdałem 8 grudnia, jednak z powodu śniegu egzaminów nie było, w między czasie weszły nowe przepisy, zdawać miałem w Łodzi na Maratońskiej jeździłem tylko tamtymi trasami, teraz okazało się że egz mają być ponoć od maja i tylko w ośrodku na Smutnej. Również nieoficjalnie słyszałem że dopiero wczoraj wylewali asfalt i nawet nie mają jeszcze motocykli. A ważność teorii mam do 6 czerwca nie wspominając już o tym że na kursie nie byłem uczony do żadnych nowych zadań egzaminacyjnych. Jakieś porady co począć w takiej sytuacji?
Noxiss
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28/11/2010, 02:14


Postprzez madcap » 23/4/2013, 20:28

nie widzę problemu.
od momentu zawieszenia do momentu odwieszenia w danym WORD ważność egzaminu teoretycznego nie upływa.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Noxiss » 23/4/2013, 20:37

A odnośnie zmiany egz praktycznego, to w sumie jak miałbym go zdać skory nie ćwiczyłem żadnego z manewrów co prawda trochę jeździłem na 50 ale 8 nigdy w prostokącie nie robiłem nie mówiąc już o szybkim slalomie czy teście łosia co w wypadku jeśli ktoś w ogóle nie ma styczności z motocyklem poza kursem ?
Noxiss
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28/11/2010, 02:14

Postprzez mati22252 » 23/4/2013, 21:56

Wypadałoby poszukać jakiejś szkoły z placem już przystosowanym do nowych zasad lub przynajmniej wziąć tą 50 i gdzieś na parkingu sobie to rozrysować.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez SkoQ » 24/4/2013, 07:31

Teoretycznie szkoła powinna uczyć jazdy na motocyklu w takim stopniu, żebyś zdał egzamin w każdej formie, w praktyce uczą zdawać egzamin na placu :) Jedyna wyjście moim zdaniem to pójść do jakiejś szkoły jazdy i wykupić sobie ze 3 godzinki nauki tego egzaminu na placu, i zobaczyć jak Ci idzie, jeśli czujesz, ze ogarniasz bez problemów raz za razem bez potknięć to bym szedł na ten egzamin :D
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Harakiri 7 » 24/4/2013, 08:18

SkoQ napisał(a):...Jedyna wyjście moim zdaniem to pójść do jakiejś szkoły jazdy i wykupić sobie ze 3 godzinki nauki tego egzaminu na placu, i zobaczyć jak Ci idzie, jeśli czujesz, ze ogarniasz bez problemów raz za razem bez potknięć to bym szedł na ten egzamin :D


Sorry ale 3 h pacu bedzie nieco za malo, chyba, ze jest sie super utalentowanym. Egzamin nie sklada sie tylko z placu, wiec i miasto trzeba by jeszcze ogarnac.

JAk by nie patrzec, w 3 h nie do zrobienia w 10 juz predzej. W niektorych przypadkach mze sie okazac, ze kurs bedzie tanszy.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Dyz!o91 » 24/4/2013, 09:11

Ja tam mialem 3 godz tylko wykupione tylko ze na starych zasadach...;p
Honda CG 125 1998r.
Avatar użytkownika
Dyz!o91
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 28/2/2012, 00:18
Lokalizacja: Konin/Poznań

Postprzez mati22252 » 24/4/2013, 09:58

Ja na placu spędziłem łącznie 1,5h na starych zasadach a tu mówimy o jazdach doszkalających więc nie wiem w czym problem. Chyba że chodzi o nowe moto to będzie ciężko szkołę nawet znaleźć.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez SkoQ » 24/4/2013, 14:03

Harakiri ale przeczytałeś dokładnie temat ? :) On już ma zrobiony kurs, ogarnia moto i ogarnia jazdę w mieście, raz góra dwa razy przejechać się po trasie z instruktorem który zwróci Ci uwagę na jakieś szczegóły, to Ci z godzinkę zajmie może, i na plac, jeśli sam zauważy, że to rzeczywiście nie takie trudne to niech idzie zdawać, po co ma wykupić kurs skoro już jeden przeszedł i potrzebuje tylko zapoznać się z trasą i zmianami na placu.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Noxiss » 24/4/2013, 15:22

Instruktor powiedział mi ze on już się nie będzie bawił w kat dopóki nie zmienią przepisów i nie sądzi żeby ktoś w łodzi się za to wziął ponieważ nie ma odpowiednich placy to manewrowych przy 50, poza tym trzeba by było kupić nowe motocykle na każdą kategorię, nie wspominając już nic o tym że word jeszcze ich nie zakupił więc nie wiadomo na razie co to będzie. Również gdybym wiedział iże dostanę kat A2 a nie zwykłe A to chyba nawet bym się za to nie zabierał bo znając życie z 2 lata będę musiał robić nowy kurs albo jakieś jazdy dodatkowe i kolejny egzamin a wszystko oczywiście będzie kosztować :evil:
Noxiss
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28/11/2010, 02:14

Postprzez Harakiri 7 » 24/4/2013, 23:38

SkoQ napisał(a):Harakiri ale przeczytałeś dokładnie temat ? :)


Przeczytalem.

Oj Ty moj niepoprawny optymisto. Wierz lub nie ale osob ktorym mowisz co maja zrobic a one to wykonuja to mozesz na palcach jednej reki policzyc. Sprawdz sobie jak to szkolenie przeklada sie na zdwalnosc dowolnych egzaminow. Chyba kat C i D bedzie wypadac najlepiej.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na gr