Zobacz wÄ…tek - Moto Dla poczÄ…tkujÄ…cego Jazdy Weekendowe do 9 tysi.
NAS Analytics TAG

Moto Dla poczÄ…tkujÄ…cego Jazdy Weekendowe do 9 tysi.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moto Dla poczÄ…tkujÄ…cego Jazdy Weekendowe do 9 tysi.

Postprzez Lecha1koks » 17/4/2013, 19:37

Więc tak witam i Podaje kryteria jakich się trzyma.


Jakie masz doświadczenie?
-Hmmm Doświadczenia na asfalcie w sumie nie dużo troche kilometrów na Suzuki Savage(choper),troche ktm sx 250 ale to w terenie i dość sporo po asfalcie na terenowych oponach.A na typowo sportowych to nie jeżdzone tylko raz jehałem 1100 tylko chyba jakies suzuki czy cos takiego nie pamiętam.

Wiek waga wzrost
-21 lat 65 kg 180 cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie)

-Pracuje 300 km od domu i co weekend pokonuje okolo 1000 km a jak bym mógł w sezonie pokonywa c to motorem to było by super(autostradami wiekszosc)Moto był by dla mnie drugim środkiem transportu i dalsze trasy też wchodzą w rachubę.Więc nie ma być to typowy turystyk tylko bardziej coś szybszego i agresywniejszego.(jazda w 2 osobo czasami)


Ile kilometrów w sezonie ?

-ile szczerze się da jeżdżę jakieś 60 tysi rocznie autem wiec tak planuje cos koło 10 tysiecy motorem.


Ile gotówki na moto?

-coś koło 10 tysiecy ciuchy to inna bajka 10 tysięcy na sam motor ubiór osobno.


Jaki budżet na sezon?

-Oczywiście części które się zużywają to sie powymienia mam już crossa i miąłem dość wymagajacego remontów quada.

Jakie motocykle ci sie podobajÄ… ?


W moim przypadku coś sportowego mam już moto w teren i tera jakaś szybka maszynka(prędkość nie jest mi straszna autem rozwijam 270 km/h:)Szukam tutaj coś o pojemności poniżej 1000


Więc na zakończenie szukam mot do 10 tysi na około 10 tysi w sezonie jazda w 2 osoby nie za często ale czasem.Jazdy głównie po autostradach i dość szybkich ładnych drogach(Niemcy)Ciuchy brałem pod uwagę osobno cena dotyczy moto tylko.
Czekam na wasze opinie i propozycje.Zależy mi na jak najmłodszym roczniku jak i nie dużym przebiegu myśle tutaj o bardziej zadbanj maszynie niż dojechanej:)
Z góry dzięki i pozdrawiam. Młody
Lecha1koks
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 12/2/2013, 08:05


Postprzez SkoQ » 17/4/2013, 20:39

Moto dla początkującego i litra mają ze sobą bardzo niewiele wspólnego. 270 km/h w samochodzie dowodzi tylko, że potrafisz wcisnąć gaz do podłogi, jak każda osoba posiadająca prawą nogę, co nie jest jakimś szczególnym talentem :) Kup na początek jakiegoś spokojniejszego turystyka, bez doświadczenia po takiej trasie na sporcie nadgarstki będą nadawać się u Ciebie do amputacji. Więc to zły plan, bierz coś co ogarniesz, bo na razie ogarniasz zmianę biegów, spokojny turystyk z klasy 600 bez szaleństw mógłby do nauki być lepszym pomysłem.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez Lecha1koks » 17/4/2013, 20:55

No nie do konca kolego bo 270 autem to jest dobry wyczyn i nie łatwo coś takiego ogarnąć możesz kiedyś spróbować ale mniejsza w to.Ale zaznaczyłem ze bardziej chodzi mi o pojemnosći tak do 600.Kolego a co mi proponujesz z tych turystyków za tą kasę?Chcial bym coś nie do końca starego i z niedużym jak na ten rok przebiegiem.Wiem kolego rozglądałem się też za Suzuki GSX-R 600 okolice 2004 roku ale jest jedno ale brak drugiego miejsca.A nadgarstki to na crossie dostaja w "dupę" też i to bardzo.Tylko w moim przypadku nie chciał bym zmiany moto po 1 roku tylko raczej wolał bym go na dłuższy czas wole kupić raz a porządnie.Dobra czekam na dalsze propozycje dzięki kolego za pomoc.
Lecha1koks
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 12/2/2013, 08:05

Postprzez Black-Ghost » 17/4/2013, 21:07

Za ten hays kupisz w Dobrym stanie CBR 900RR Sc33. Mocy ci wystarczy, charakterystyka silnika bardzo liniowa więc jeśli się tak upierasz to powinieneś obczaić ten motocykl ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Lecha1koks » 17/4/2013, 21:22

Kolego a nie uważasz że moto trochę żeby tak rzec "stare" tak to fajne naprawdę tylko jak kupowałem swojego crossa to tutaj też o odradzali ten co sobie wypatrzyłem to niby za mocny za silny i wogle nie dla początkujacego ale po kupnie i pierwszych jazdach było super i się okazało że jednak miałem racje z tym wyborem bo proponowali mi coś o mniejszej pojemności ale wybrałem większą i nie żałuję wogle.Więc nie uparłem się kolego tylko nie chciał bym go zmienić za pół roku bo będzie brakować adrenaliny i mocy czy też wrażen.Tylko mam dziwne odczucia że troche stare te moto co mi poleciłeś.Ale może sie mylę bo i tak sie na tym nie znam:)
Lecha1koks
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 12/2/2013, 08:05

Postprzez mati22252 » 17/4/2013, 22:06

Taki jest rynek w Polsce. za 10 tysięcy to albo zadbany 12-14 latek albo szrot 8-9 letni. liczniki ma kręcone 80% sprzętów bo tego wymaga rynek w Polsce co pokazał jeden z nie dawnych postów. W Niemczech może być jeszcze trudniej kupić Ci coś za 2500 E, tam ceny są wyższe ale i moto w lepszym stanie.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez saint » 17/4/2013, 22:24

odnosząc się do kolegi wyżej to nie zawsze jest tak że moto z zachodu jest lepsze. wbrew pozorom niemcy i inni też potrafią mataczyc i co gorsza uczą się tego bardzo szybko od nas.
także kupić dobre moto od niemca pomału zaczyna robić się podobną sztuką jak kupić coś u nas.
co do moto dla autora to nie będę prawić Ci morałów na temat mocy itp.
za 100000 nie kupisz młodego rocznika chyba, że szrota.
na Twoje kilometry i Twoje plany kupił bym honde xx tutaj przykład
http://otomoto.pl/honda-cbr-cbr-1100xx-M3558155.html
97 stare, ale może i okazać się niezawodne
sporta nie bierz jak masz kręcić takie kilometry.
suzuki gsx-r 750 k1
strony interentowe: chętni pisać
Avatar użytkownika
saint
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/10/2007, 08:20
Lokalizacja: Chełminko (45km od Poznania)

Postprzez jaroaro » 18/4/2013, 03:17

Motocykl który podrzuciłeś bardzo dobrze wygląda z lewej strony:D
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez SkoQ » 18/4/2013, 05:34

Na crossie nadgarstki dostają inaczej niż na sporcie w trasie, tutaj musisz zwyczajnie moment przetrzymać, a tam nie masz na nie strasznych przeciążeń, tyle że przy 300 kilometrach trzymać będziesz ciężar ciała właśnie na nadgarstkach, nie będzie to jakoś na początku zwracać Twojej uwagi, ale po pierwszych 150 km poczujesz, że są już trochę zmęczone, a to dopiero połowa trasy, sporty są poza tym średnio wygodne :D bo nikt wygodą się nie przejmuje w ich wypadku za bardzo, nastawione są na osiągi. Dlatego dla Ciebie jakiś szybki turystyk to chyba najlepsze rozwiązanie :) Na autostradzie dasz w beret i nie będziesz miał ochoty amputować sobie dłoni :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez zadzior » 19/4/2013, 20:16

Lecha1koks - pełen respekt i uznanie za 270kmh w samochodzie. Masz jeszcze jakieś ciekawe osiągnięcia, którymi możesz nam zaimponować? Ile wyciskasz na klatkę? Wnioskuję, że jedynym sprzętem jaki w twoich dłoniach będzie dumnie się prowadził, to r1. Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać... Btw. jakim samochodem zrobiłeś 270kmh?
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez jaroaro » 20/4/2013, 12:14

Seicentem chyba bo wspominał coś że łatwo nie było^^

Przestaniesz spamowac? :evil: boshi
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Hyde » 20/4/2013, 12:38

270km/h autem, jazda crossem, bujna wyobraźnia - wpasowujesz się idealnie w starą R1.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Boshi » 20/4/2013, 13:45

Skoro wiesz lepiej od nas to po co ten temat? Chcesz nowy rocznik a kasy ci brak.. pomyśl. Nie skomentuje nawet tych 270 bo zaimponować tym możesz jedynie chyba głupim gimnazjalistkom.

p.s Nie spamować ładnie proszę :)
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez Lecha1koks » 21/4/2013, 21:39

Kolego Vectra C 3.2 GTA 230 koni tak na marginesie ale mniejsza w to bo widzę ze chłopaki nie bardzo się można poradzić bo wszyscy na tej stronie proponują "kup jakiegoś trupa 125 pojemności jeździj 5 lat i tyle"Nie no szczerz porażka.Nie kasy raczej mi nie brak tylko nie chciał bym całego budżetu przeznaczyć na moto bo koszty utrzymania 250 w 2t ktm są spore.Ale powodzenia i chciał bym zobaczyć minę motocyklistów którym śmignę autem ale to już wasz problem.Pozdrawiam.
Lecha1koks
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 12/2/2013, 08:05

Postprzez Boshi » 21/4/2013, 21:55

Sam sobie odpowiadasz na pytania, masz wszystkich w nosi, także zamykam, bo temat niczemu nie służy już.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê