Zobacz wątek - Siema pytanie co do poruszanie sie full crossem po ulicy
NAS Analytics TAG

Siema pytanie co do poruszanie sie full crossem po ulicy

Przepisy, prawo
_________

Siema pytanie co do poruszanie sie full crossem po ulicy

Postprzez d-_-b123 » 13/4/2013, 12:51

Siema
mam takie pytanie iż posiadam husqvarne tc 250 (bez homologacji) i mam pytanie co stanie sie gdy zatrzyma mnie policja na drodze (mam 16 lat ) czy dostane mandat, zabiora mi moto,
czy cos :D sory za forme pytania bo pisane na szybko
d-_-b123
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 31/3/2013, 22:06
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Invi » 13/4/2013, 13:48

Jak ci nie darują to będziesz miał przekichane gorzej niż się spodziewasz. Sorry za formę odpowiedzi, ale pisałem na szybko.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Raczek_6 » 14/4/2013, 21:52

Pojazdami nie zarejestrowanymi i bez homologacji drogowej nie wolno poruszać się po drogach publicznych.
Jak Cię zatrzymają to dostajesz :
- mandat za poruszanie się takim pojazdem oraz punkty karne,
- sprawa idzie do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego - brak OC,
- pojazd zostaje odholowany na parking depozytowy - możliwość odbioru po okazaniu dokumentu własności oraz opłaceniu wszelkich kosztów ...,
- dodatkowo mogą cię wsadzić do puchy na 48h - jeśli nie będziesz miał przy Sobie dokumentów,
- sprawa może zostać skierowana do sądu.
Łącznie z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na określony czas.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Invi » 15/4/2013, 22:27

Raczek_6 napisał(a):- sprawa idzie do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego - brak OC,


Czyli w cholerę dużo $ kary.


Raczek_6 napisał(a):- dodatkowo mogą cię wsadzić do puchy na 48h - jeśli nie będziesz miał przy Sobie dokumentów,


Bez przesady.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr