Zobacz wątek - Yamaha Fazer FZs600 - prośba o ocenę
NAS Analytics TAG

Yamaha Fazer FZs600 - prośba o ocenę

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Yamaha Fazer FZs600 - prośba o ocenę

Postprzez PieraÅ› » 12/4/2013, 17:28

Aukcja tu: http://otomoto.pl/yamaha-fzs-fazer-600-M3587138.html

Dzwonilem do czlowieka. Sprzedaje ze wzgledu na dziecko, mial go okolo 4 lata.
Umyty jako, ze robil to dla siebie przed sezonem, opony przejechane 1kkm, rok temu zmieniony naped, przebieg ponoc oryginalny.

Widze, ze lakier nie jest fabryczny (takiego wzoru nie znalazlem) i chcialbym podjechac go obejrzec. Cos podejrzanego? Moze komus maszyna znana?
Życie ma się tylko jedno ... jak często o tym zapominamy.
Avatar użytkownika
PieraÅ›
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6/6/2012, 20:57
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez wrider » 12/4/2013, 20:51

Takie malowania występowało i jak dla mnie jest to lakier oryginalny.Nawet wydech jest seryjny.Ogólnie to wygląda naprawdę ładnie.Jak będziesz go oglądał to możesz zajrzeć do zębatki zdawczej, jest tam taka nakrętka która lubiła się poluzować i mogła "zeszlifować" ten gwint na wałku.Jest to wada fabryczna i naprawdę często się to zdarzało.Niby pierdoła, a potrafi narobić bałaganu.
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA


Postprzez PieraÅ› » 12/4/2013, 20:57

Jak ktos chce moze po mnie pojechac.

Powiedz mi, walek zdawczy to jest ta kopula co zakrywa mala zebatke od lancucha?

Uzgodnilem z wlascicielem, ze w niedziele chyba podjade bo jutro zapowiadaja deszcz.
A po "L" to tylko tydzien smigalem na GPZ, a co wiecej nie chce by mnie przewialo - nie wiem jak moj stroj sie ma chociazby z podpinka do tej pogody.
Życie ma się tylko jedno ... jak często o tym zapominamy.
Avatar użytkownika
PieraÅ›
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6/6/2012, 20:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez wrider » 12/4/2013, 21:00

Wałek od zębatki zdawczej(tak to ta mała zębatka z przodu) jest pod tą kopułką.Będziesz musiał ją otworzyć, z tego co pamiętam to potrzebny jest imbus.(na tym wałku jest zamocowana przednia zębatka)A fazerke jedź oglądaj i negocjuj bo trochę drogo...
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez PieraÅ› » 12/4/2013, 21:27

powiedzial, ze za 8000 sprzeda.
Życie ma się tylko jedno ... jak często o tym zapominamy.
Avatar użytkownika
PieraÅ›
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6/6/2012, 20:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez wrider » 12/4/2013, 21:35

No cena taka sobie, ale po zdjęciach wydaję się naprawdę ok.W sumie to lepiej kupić trochę droższe moto, ale zadbane.Jak chcesz to wrzuć ją jeszcze na forum Fazera.Będziesz miał pewność, bo tam naprawdę chłopaki się znają. :lol:
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Trax » 13/4/2013, 11:58

Jest to wada fabryczna i naprawdę często się to zdarzało.


W żadnym wypadku nie jest to wada fabryczna. Pod tą nakrętkę należy jeszcze założyć taką specjalną podkładkę która wchodzi w wyżłobienia na wałku a z zewnątrz zagina się ją na nakrętce i nie ma siły żeby się samo odkręciło. Jednak faktem jest że ludzie często o niej zapominali a zjechanie tego gwintu to rzeczywiście mało ciekawa sprawa (miałem tak w FZR)
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez wrider » 13/4/2013, 17:28

Może wada fabryczna odnośnie takiej "pierdoły" to za dużo powiedziane.Ale wiem, że to często się zdarza i nawet ta blaszka nie daję ci gwarancji.Ja się o tym przekonałem na własnej skurzę podczas zmiany napędu.Z nakrętki i podkładki nie wiele zostało.Fart, że gwint ocalał, bo kto wie ile tak jeździłem.
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Seba_ER5 » 13/4/2013, 19:00

Krzychu z forum sprzedaje fazera 600 taki model. za 6500 chyba. Jak jestes zainteresowany to pisz na prv to poszukam zdjecia.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Trax » 13/4/2013, 19:06

wrider napisał(a):Może wada fabryczna odnośnie takiej "pierdoły" to za dużo powiedziane.Ale wiem, że to często się zdarza i nawet ta blaszka nie daję ci gwarancji.Ja się o tym przekonałem na własnej skurzę podczas zmiany napędu.Z nakrętki i podkładki nie wiele zostało.Fart, że gwint ocalał, bo kto wie ile tak jeździłem.


Powiedz mi po wymianie napędu założyłeś nową podkładkę czy starą ? :)
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez wrider » 13/4/2013, 19:10

Trax napisał(a):
wrider napisał(a):Może wada fabryczna odnośnie takiej "pierdoły" to za dużo powiedziane.Ale wiem, że to często się zdarza i nawet ta blaszka nie daję ci gwarancji.Ja się o tym przekonałem na własnej skurzę podczas zmiany napędu.Z nakrętki i podkładki nie wiele zostało.Fart, że gwint ocalał, bo kto wie ile tak jeździłem.


Powiedz mi po wymianie napędu założyłeś nową podkładkę czy starą ? :)


nową nakrętkę i podkładkę, fakt u mnie zdało egzamin :D
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez PieraÅ› » 14/4/2013, 20:23

A takie cos? http://allegro.pl/yamaha-fzs-fazer-600-i3172450921.html

Bylem dzis obejrzec i sie przejechac.

Aku prawie martwe, dwie opony do wymiany, przednie klocki rowniez, oleju i filtra nie licze bo to takie coroczne. Czacha ma lekko zgiety uchwyt przy prawym pceaniu przy baku ale jest cala - Jesli byla robiona to chyba na tyle dobrze, ze nie dopatrzylem sie pekniec, lat itp. Kierownica turystyczna ale wydaje sie ciut za szeroka jak dla mnie ale niby to tak sie jezdzi lepiej. Nie mniej jednak chaczy zbiornikiem od plynu ham. o czache po wewn. stronie i jest mocna rysa od tego.
Luzu na glowce ramy nie wyczulem - sprawdzalem przod/tyl motorem trzymajac ham. zasadniczy oraz gdy kolo bylo przednie w gorze szarpiac za lagi. Bak ma troche rys z gory ale to nazwe, ze pierdola. Jak na anglika to chlodnica i rurki od niej z tym takiem solnym osadem, na poczatku myslalem, ze to plyn chlodniczy ale zbyt wszedzie tego bylo by byl to plyn. Pod kanapa i przy glowce widac na spawach jakby spod pekajacego lakieru ruda wychodzi ale bym powiedzial, ze to takie kosmoetyczne zalazki, ogolnie na moto nie widac. Ciezko mi poweiedziec, czy rama byla malowana, czy nie. Jakas naklejka pod kanapa jest ale nie wiem co do za kod i od czego 5RT4-070C.

Co do silnika .... bez podpietych kabli do aku z samochodu to nie wkrecal sie nic a nic, prycha
i strzelal, licznik nawet sie nie swiecil. Jak podpielismy go na kablach do aku od auta, to od razu sie wkrecal na obroty zwawo i licznik juz dzialal. Postalismy tak pare minut az samodzielnie mogl sie wkrecac na obroty itp. jak sie rozpedzalem to szedl zwawo (do 100 wiecej nie chcialem) ale przy tak 5-7 tys obrotow nagle gasl caly licznik i zapalaly sie wszystkie prawie kontrolki - tj. te same co przy wlaczaniu aplony, po chwili gasly i obrotomierz i wyswietlacz znow sie wlaczal - podejrzewam, ze aku jest do d... i nie dawal rady dawac juz takiego pradu, tymbardziej ze jak stalem na luzie na jalowym i chcialem wlaczyc swiatla to juz zdechl. A.... no i jednego fazera u siebie w miescie ogladalem to lepiej mu silnik pracowal, tj. ciszej, bardziej slyszalem wydech niz nazwijmy ala metaliczna prace silnika.

Powiedzialem wlascicielowi, ze jesli sie zgodzi na moja cene to i tak chce zabrac kogos do obejrzenia motoru, kto sie bardziej na silnikach zna i jest w stanie. pracy wyczaic, czy to tylko kwestia regulacji, czy cos innego. Powiedzialem, ze dam max 7k zl. Wlasciciel ma sie zastanowic. Sprzedaje bo kupil dla zony ale za mocny i za duzy - on ma jeszcze yamahe o poj. 1300 w garazu.
Życie ma się tylko jedno ... jak często o tym zapominamy.
Avatar użytkownika
PieraÅ›
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6/6/2012, 20:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Seba_ER5 » 15/4/2013, 22:56

http://allegro.pl/show_item.php?item=3157297396

Kup tego. To motocykl chłopaka co do ścigacza artykuły pisał. Studiował ze mną na Politechnice Warszawskie. Uczciwy chłopak.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê