Zobacz wÄ…tek - Nowy Cross problemy
NAS Analytics TAG

Nowy Cross problemy

i inne małe pojemności
_________

Nowy Cross problemy

Postprzez boogieboy15 » 6/4/2013, 15:35

Witam wszystkich, ostatnio zakupilem nowego chinskiego crossa 125, przejechalem nim okolo 2 bakow(2x3l) i zaczely sie problemy ;/.Pierwszy problem zaczol sie jak jechalem spokojnie po ulicy po kolegow i motor niespodziewanie zgasl i potem nie chcial odpalic,kolega zaczol go kompac caly czas (30-40razy) az wkoncu odpalil i zaczol strzelac z tlumika strasznie i przygasac wiec kumpel cos tam sie pobawil i przejechal sie i normalnie dzialal przez tydzien.Po tygodniu zaczely sie problemy bo dodawalem gazu a motor zaczol gasnac ale po 3-4 kopnieciach jak zgasl zaczol normalnie dzialac.Gdy wracalem od kumpli wieczorem dodalem troche gazu wiecej niz zawsze(jezdze na 1/2,1/3 gazu bo motor na dotarciu) poscilem manetke od gazu i zaczol strzelac mi z tlumika i zgasl, odprowadzilem go do domu bo mialem kawalem i probowalem odpalic lecz nic to nie dalo... nastepnego dnia wyciaglem motor i odrazu odpalil, troche pojezdzilem i dalem mu odpoczac bo nie byla zbyt ladna pogoda(sypal snieg), motor troche polezal i wzielo mnie na karniaka wiec sie ubralem odpalilem wszystko git pojechalem i po jakims czasie gdy zjezdzalem z gory na "jedynce" bo byl lod a gora dosc stroma, dodalem gazu i znowu slyszalem strzelanie z tlumika, motor zgazl i odpalal normalnie lecz znowu jak sie lekko gazu dodawalo to odrazu gasl, wkoncu udalo mi sie go odpalic i wrocic kawalek pod dom, tam go zgasilem i poszlem zapalic ;P gdy wrocilem motor juz nie chcial odpalic, gdy dodalem gazu i kopnelem to odpalil leczy gdy gaz puszczalem to odrazu gasl(musialem gaz gdzies do polowy dac zeby nie gasl)a z tlumika wydobywal sie bardzo dziwny dzwiek jakby szum powietrza, nie potrafi opisac, motor schowalem i dzisiaj wyciaglem zeby sie przjechac i zobaczyc czy dziala.Odpalil odrazu bez zadnych klopotow, lecz boje sie jezdzic ze znowu cos sie stanie.W czym moze lezec problem ??? boje sie pojechac gdzies ze znowu mi gdzies zgasnie zacznie strzelac i nie bede mial jak wrocic do domu, motor jest nowy jeszcze niedotarty, z gory dzieki !
boogieboy15
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/4/2013, 15:18


Postprzez LoLo_PL » 7/4/2013, 10:53

Takie podstawowe to wyreguluj gaznik i zawory, mozliwe ze masz za duza odkrecona srobke od miezanki i juz zaczyna powoli wypalac zawor wydechowy (objawy : ciezko pali, nie trzyma obrotów), a jezeli strzela przy schodzeniu z obrotow to zawor wydechowy do regulacji. PS. nie dziw sie ze sa problemy bo to chinski badziew ;)
LoLo_PL
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7/4/2013, 10:44


Postprzez boogieboy15 » 7/4/2013, 13:58

srubka od mieszanki jest leciutko odkrecona na okolo 2-3 mm, a z wydechu mi strzelalo jak na samym biegu zjezdzialem i dodalem gazu i jeden raz jak jechalem na full gazu i za kazdym razem zgasl, dzisiaj bylem sie przejechac to zadnych problemow.... a co regulacji zaworow i zaworu wydechowego to jestem calkiem zielony mogl by ktos zrobic maly toturial jak to zrobic :) bede bardzo wdzieczny !
boogieboy15
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/4/2013, 15:18

Postprzez henio12323 » 7/4/2013, 14:31

bez doswiadczenia mozesz miec problem... lepiej niech ktoś to robi kto się zna. jak np źle wyregulujesz gaźnik to moze ci np zawory powypalać. nawet w nowej maszynie., wiec szkoda sie bawic. znajdz jakiegos kolege który mniej wiecej ma pojęcie co robi.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez boogieboy15 » 7/4/2013, 14:37

mam kumpla co mial chinczyka dosc dlugo, skonczyl szkole mechaniczna, i jakos trzymal swojego chinczyka ze zawsze dzialal, ale jak spytalem sie czy umi regulowac zawory to powiedzial ze to nowy motor i to nie zawory i cos jeszcze dodal ze u niego caly czas strzelaly i ze to nie tego wina,tylko trzeba gaznik wyregulowac bo motor sie dotarl.... ale watpie zeby sie dotarl po 2 bakach ....
boogieboy15
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/4/2013, 15:18

Postprzez fzr » 7/4/2013, 15:57

skoro jest nowy, to ma gwarancje, sam sie nie baw, bo gwarancje utracisz jak będzie podłubane, odstaw tam gdzie kupiłes, opisz problem i ci zrobią
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew

Postprzez boogieboy15 » 9/4/2013, 14:28

gwarancja nie obejmuje polowy rzeczy w motorze.... a znajac tych ludzi to powiedza ze to przezemnie i nie uznaja gwarancji.... dzisiaj jezdzilem i bardziej zaznajmilem sie z problemem otoz po jakis czasie jezdzenia jak silnik sie rozgrzeje przy dodawaniu gazu jest 1 strzal z tlumika i motor gasnie i kropka.... kopanie+gaz i trzymanie gazu wprowadza go w obroty ale nie chce ich trzymac do tego jak trzymam go na gazie z filtra powietrze cos strzela i leci hmm ogien ?? cos przynajmniej sie blyska w filtrze, dzisiaj moze zadzwonie do tego salonu i porozmawiam a takie informacje dalem bo moze ktos bedzie wiedzial co jest grane... znajac zycie,.. jutro wyciagne motor i bedzie normalnie dzialal... pojezdze i znowu strzeli i klapa ;/
boogieboy15
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/4/2013, 15:18

Postprzez michalplock1993 » 9/4/2013, 21:03

Wydaje mi sie ze musisz wyregulowac gaźnik, i zawory. Ja teraz mam tak ze swoim chińczykiem, możenie do końca identycznie ale bardzo podobnie i poszedł mi zimering na wale
michalplock1993
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 20/12/2012, 18:34



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê