Zobacz wątek - odmówienie wydanie prawa jazdy kat.A odwołanie
NAS Analytics TAG

odmówienie wydanie prawa jazdy kat.A odwołanie

Przepisy, prawo
_________

odmówienie wydanie prawa jazdy kat.A odwołanie

Postprzez zyletta » 2/4/2013, 15:16

Witam jestem nowy i Na dzień dobry proszę o pomoc.Mianowicie zdawałem prawo jazdy na kategorie A w październiku 2012 roku oczywiście egzamin przebiegł pozytywnie. Nie miałem jeszcze zrobionego prawa jazdy kategorii B postanowiłem podejść do okienka w WORDzie się zapytać czy jeżeli teraz zdałem to czy jeżeli poczekam z wyrobieniem prawa jazdy do czasu aż zdam na kategorię B to czy mi A przepadnie lub będą jakieś problemy jeżeli będę wyrabiał jak wkroczą nowe zasady to powiedzieli mi że wszystko będzie na starych tak jak jest i nie ma się czego bać że będą nowe zasady ja mam stare.Zdałem kategorię B także na starych zasadach zapłaciłem za wyrobienie i mówię przy okienku że jeszcze do tej kategorii B poproszę o wyrobienie kategorii A to wszystko było ok powiedzieli że prawa jazdy będą do odebrania za około 3 tygodnie.Trzy dni temu przyszedł mi list z odmową wydania prawa jazdy (normalnie istna załamka) poszedłem do starostwa się wszystko popytać i powiedzieli mi że mogę sobie wyrobić prawo jazdy kategorii A2 i mieć A2 zamiast A lub się odwołać od decyzji (powiedzieli że pisząc odwołanie nic nie tracę mogę jedynie zyskać ponieważ jak będzie negatywna decyzja to dalej mogę wyrobić A2) więc postanowiłem wiec napisać odwołanie mam na to jeszcze tylko 9 dni .I problem jest taki że ja nie mam bladego pojęcia jak napisać takie odwołanie co tam ma być jakie uzasadnienie napisać no dosłownie nic nie wiem szukałem po forach a tam też nic nie ma jak napisać odwołanie od decyzji odmowy wydania prawa jazdy kategorii A wiec liczę na waszą pomoc bo wydaje mi się że warto spróbować napisać odwołanie niż dać im bez wali za wygraną był bym bardzo wdzięczny w pomocy napisania takiego odwołania z góry dziękuję
zyletta
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2/4/2013, 15:11
Lokalizacja: Goczałkowice


Postprzez dudzikgdynia » 2/4/2013, 16:05

Przydały by się dokładne daty zdania egzaminów i wpłynięcia wysłania dokumentów z WORD-u do starostwa.
dudzikgdynia
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/2/2013, 18:47
Lokalizacja: Gdynia


Postprzez SkoQ » 2/4/2013, 18:25

Wrzuć daty tylko nie takim ciągiem jak tutaj to spróbuję Ci napisać takie odwołanie jak znajdę chwilę :)
Albo najlepiej wrzuć tutaj tą decyzję, będzie dużo łatwiej się do czegoś doczepić :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez zyletta » 2/4/2013, 19:44

Ok już wrzucam te dokumenty wszystkie jedynie co to wymazałem swoje dane tak dla bezpieczeństwa na serwer wrzucę te dokumenty http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30b ... 7da02.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e3 ... da91b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/763 ... d8b91.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7e ... 2d25f.html


a tutaj do pobrania jak bedzie lepiej http://www21.zippyshare.com/v/96003288/file.html
zyletta
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2/4/2013, 15:11
Lokalizacja: Goczałkowice

Postprzez dudzikgdynia » 2/4/2013, 20:13

Zapodaj jeszcze datÄ™ zdania egzaminu na B bo pewnie potraktowali to jako egzamin Å‚Ä…czony.
dudzikgdynia
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/2/2013, 18:47
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez zyletta » 2/4/2013, 20:36

egzamin na kategorię b zdałem 21.03.2013 na starych zasadach jeszcze
zyletta
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2/4/2013, 15:11
Lokalizacja: Goczałkowice

Postprzez dudzikgdynia » 2/4/2013, 20:45

dudzikgdynia
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/2/2013, 18:47
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Harakiri 7 » 2/4/2013, 22:11

Nic nie wskorasz, nie chce Ci tu przypinac latki ale chytry dwa razy traci. Trzeba bylo odebrac PJ kat. A po zrobieniu PJ kat. B co Prawda musialbys zaplacic za nowe PJ, tyle, ze mialbys kat A i B, teraz co najwyzej dostniesz A2 i B, coz Taki lajf, i nikt nie twierdzi, ze to sprawiedliwe.

Napisac mozesz, tyle, ze to nic nieda.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez madcap » 2/4/2013, 22:25

jeśli b zdałeś 21.03.2013, to nie mogłeś zdawać części teoretycznej wg "starych" zasad.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez SkoQ » 2/4/2013, 23:50

od 19 stycznia są nowe przepisy, Madcap ma racje to jest nie możliwe żebyś zdawał część teoretyczną wg starych zasad. Wyjaśnij Nam :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez zyletta » 3/4/2013, 08:02

no tak teraz wiem ze mogłem brać od razu te prawko kategorii A tylko ze mnie w wordzie wprowadzili w błąd bo mówili że nic nie przepadnie wszystko będzie ok grunt że zdałem gdyby mi powiedzieli że po 19 stycznia nie dostanę kategorii A to bym wyrabiał tylko że mi podali błędną informacje to teraz tam mam .A co do tego B to na serio zdawałem na starych zasadach część teoretyczna jest ważna 6 miesięcy a ja akurat teorie na B zdałem jakoś 05.11 dokładnej daty nie pamiętam
zyletta
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2/4/2013, 15:11
Lokalizacja: Goczałkowice

Postprzez zyletta » 3/4/2013, 08:03

zapomniałem dodać że prawo jazdy kategorii B zdałem za 4 razem ale tak jak mówię na starych zasadach

polecam regulamin, uzywamy opcji edytuj a nie piszemy post pod postem, popraw to bo bedzie warn - leff
zyletta
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2/4/2013, 15:11
Lokalizacja: Goczałkowice

Postprzez dudzikgdynia » 3/4/2013, 19:28

Nie pisz posta pod postem, odwołać się tak czy siak możesz. Może Rzecznik Praw Obywatelskich coś wskóra i osoby które zdały prawko na pełne A przed 19 stycznia dostaną swój upragniony plastik
dudzikgdynia
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/2/2013, 18:47
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Harakiri 7 » 3/4/2013, 19:34

dudzikgdynia napisał(a):Może Rzecznik Praw Obywatelskich coś wskóra


Na jakiej podstawie prawnej ?

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez dudzikgdynia » 3/4/2013, 20:30

Podawałem wcześniej linka do artykułu i jest tam "cuś" takiego:

"Na ustawodawcy ciąży obowiÄ…zek starannego uwzglÄ™dniania za pomocÄ… powszechnie przyjÄ™tych technik stanowienia prawa, ze szczególnym uwzglÄ™dnieniem techniki przepisów przejÅ›ciowych, ochrony praw sÅ‚usznie nabytych i ochrony interesów bÄ™dÄ…cych w toku”.


Według mnie cała ta sytuacja jest śmieszna, jeżeli ktoś płaci za egzamin państwowy, spełnia wszystkie kryteria, zdaje ten egzamin (przed wejściem nowych przepisów) to jakim prawem ma dostać do ręki "plastik" z uprawnieniami o które się nie ubiegał?
dudzikgdynia
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/2/2013, 18:47
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez zyletta » 4/4/2013, 20:39

Dzięki za pomoc odwołanie już napisane dzięki wam i mojemu znajomemu który zna się na prawie napisałem odwołanie dzisiaj go zaniosłem teraz nie pozostaje mi nic jak tylko czekać na decyzję jak decyzja przyjdzie to śmiało do ego tematu wrzucę moje odwołanie (bo teraz nie będę bo jak by akurat badali czy to nie jest jakiś plagiat czy coś no wiecie o co chodzi ) i nie zamykam tego tematu bo moje odwołanie dodam jak przyjdzie decyzja i chcę was poinformować jaka ta decyzja jest :D liczę na to że będzie pozytywna jeszcze raz dzięki
zyletta
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2/4/2013, 15:11
Lokalizacja: Goczałkowice

Postprzez SkoQ » 5/4/2013, 09:59

Miałem się właśnie zabierać za pisanie czegoś dla Ciebie ale widzę, że już dałeś radę. Wrzuć, chętnie poruszył bym ten temat na zajęciach, na Twoim przykładzie jesli byś pozwolił :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez madcap » 5/4/2013, 21:07

odwołanie od decyzji do SKO nic nie zmieni.
WK bazują na ściśle określonych w tym wypadku przepisach.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez dudzikgdynia » 6/4/2013, 20:06

Które niekoniecznie są zgodne z konstytucją - zapomniałeś dodać.
dudzikgdynia
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/2/2013, 18:47
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez zyletta » 25/6/2013, 20:44

No i przyszła decyzja niestety negatywna. I tak myślę chyba się będę odwoływał do sądu bo trzeba walczyć o swoje tylko muszę wpaść na pomysł jak odwołanie do sądu napisać.Może macie jakieś pomysły wgl dodam moje odwołanie może komuś posłuży w pisaniu http://sendfile.pl/16922/odwolanie.rtf
zyletta
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2/4/2013, 15:11
Lokalizacja: Goczałkowice



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê