Zobacz wÄ…tek - Motocykl na A2?
NAS Analytics TAG

Motocykl na A2?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl na A2?

Postprzez Vienioo » 2/4/2013, 12:25

Witam. Na początku chciałbym się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum. Trochę już tu siedzę i czytam na temat motocyklów na prawo jazdy kategorii A2. Niestety nie uwinąłem się ze zdaniem na "pełne" A w tamtym roku i bardzo żałuję, ale nie o tym mowa. Otóż rozglądam się za motocyklem na kategorię A2 i natknąłem się na kilka aukcji motocykli z blokadą mocy. Wszystko było by w porządku(czytałem o blokadach i wiem, że moc motocykla na A2 ma być nie większa niż 35kW, ale blokada nie może być założona na motory której moc jest ponad 2x większa) i teraz moje pytanie: Czy motocykle poniżej mogą być użytkowane przeze kierującego z prawem jazdy kat. A2?
http://otomoto.pl/yamaha-r6-black-raven ... 60925.html
http://otomoto.pl/honda-cbr-f4i-f4-pc35 ... 15026.html

Są to przykładowe motocykle, ale ich moc wydaje się być fabrycznie większa niż 70kW więc teoretycznie nawet jeśli są zblokowane to i tak nie będą dla mnie, chyba że czegoś nie doczytałem i wszystko jest zgodnie z prawem. Ponadto mam pytanie czy i kto sprawdza jaka jest fabryczna moc bez blokady i czy jest to gdzieś zanotowane w dokumentach no i jakie mogą być ewentualne konsekwencje dla kierującego takim motorem (domyslam się że w razie wypadku kierujący nie miał prawa jechać tym motorem więc on ponosi odpowiedzialność za wszystkie szkody, ale jak jest przy zwykłej kontroli policji)?
Vienioo
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31/3/2013, 16:01


Postprzez finowski » 2/4/2013, 21:39

W tej r6 tłumnik i cała reszta powala na kolana, zapytaj czy to nie żart na prima aprilis :)
ZX6R
finowski
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 8/12/2011, 10:10
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez Vienioo » 2/4/2013, 21:46

finowski napisał(a):W tej r6 tłumnik i cała reszta powala na kolana, zapytaj czy to nie żart na prima aprilis :)


No tak... ale to tylko przykład. Chodzi mi bardziej o fakt że oba te motory fabryczną moc mają ponad 96 koni a więc teoretycznie blokada mocy na 48 koni i tak nic nie daje a ci goście twierdzą że można jeździć nimi na kategorii A2. Pytam czy to prawda?
Vienioo
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31/3/2013, 16:01

Postprzez leff » 2/4/2013, 21:53

jesli moto ma wbite, ze jest fabrycznie z taka moca to mozna, jesli pozniej byly jakies cuda z papierami to pisac sobie moga ..........
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê