Zobacz wątek - Motocykl na A2
NAS Analytics TAG

Motocykl na A2

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl na A2

Postprzez jacobfcb » 18/3/2013, 16:57

Witam serdecznie.
Pewnie nie jestem jedynym który nie zdążył z egzaminem praktycznym w tym roku (mimo że teorię mam zdaną). Mam 18 lat i przymierzam się zaraz na wiosnę do egzaminu na A2 a co za tym idzie rozglądam się też za dobrą, solidną i jak najmniej awaryjną maszyną.
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Doświadczeniem tego nie można nazwać, ale bardzo dużo jeżdżę z tatą i z jego ekipą ze zlotów (oczywiście jako plecaczek). Mam ukończony kurs i wyjeżdżone wszystkie godziny na A (na starych zasadach). Kiedyś w wieku 14 lat miałem Rometa Ogara 200 (50cm3) to się śmigało na działkę 28 km ode mnie.
- Wiek, waga, wzrost,
18 lat tak jak wcześniej wspominałem, 78 kilo i 187 cm wzrostu.
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Kilka razy do roku wypady na zlot. Do tego doliczmy jazdę na codzień realizując swoje hobby (mam nadzieję że się uda)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Tyle ile pogoda i cena paliwa pozwoli :)
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Ciuchy już mam dzięki śmiganiom z ojcem, a na sam motocykl do 15 tys. zł.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Na pewno wystarczający. Nie wiem jaką wartość podać.
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Cruisery, choppery.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Na zloty wszyscy latają Yamahą Drag Star 650 lub 1100 . Więc w takie modele bym celował. Ewentualnie jakieś inne godne polecenia maszynki.

Jeżeli już mam okazję coś napisać, prosiłbym o wytłumaczenie o co chodzi z tym 0,2 kW/kg przy parametrach motocykla. Gdyż przypominam zdaję prawo jazdy na A2 a tam pojawia się ograniczenie właśnie podane w tej wartości. Motocykl nie może także przekraczać mocy 35 kW czyli to jest 42 albo 46 KM. Nie jestem pewien.

Z góry dziękuję pięknie za odpowiedź i pozdrawiam

LWG!
jacobfcb
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/3/2013, 16:45
Lokalizacja: Łódź


Postprzez SkoQ » 18/3/2013, 17:25

http://lmgtfy.com/?q=kW+na+KM (otwórz link)

0,2 kW/kg
czyli jak sama nazwa wskazuje kW jakie posiada motocykl dzielimy przez jego masę:
Przykładowo moja GS 500, ma 33 kW i jej masa wlasna wynosi 188 kg. 33 kW dzielimy przez 188 i otrzymujemy wynik 0,1755 :)

Motocykl pod kategorię A2 musi mieć nie więcej niż 35 kW i nie większy stosunek kW/kg niż 0,2 co oznacza że moja GS 500 mieści się w tej kategorii.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr