Zobacz wątek - Malowanie plastików
NAS Analytics TAG

Malowanie plastików

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Malowanie plastików

Postprzez Warning19 » 11/3/2013, 16:57

Witam, musiał bym pomalować u siebie plastiki niestety z tego co sie dowiedziałem lakiery są 3warstowe.Słyszałem opinie że dla początkującego lakiernika przyniesie to poważny problem.Mam kompresor z pistoletem.Jak myślicie lepiej dobrać lakier 1 warstowy po elemencie czy spróbować tymi lakierami 3 warstowymi ? z góry dziękuje pozdrawiam Dawid.
Avatar użytkownika
Warning19
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 28/2/2012, 16:54


Postprzez Pacco » 11/3/2013, 17:01

Jeśli nie masz pojęcia o lakierowaniu to maluj jedną warstwą.
Pacco
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20/5/2012, 13:45
Lokalizacja: Frankfurt


Postprzez kris514 » 11/3/2013, 17:45

Tylko moim zdaniem 3 warstwowo będzie łatwiej (malujesz tak samo jak 1 warstwowo tylko że cieniej), nie zapomnij o podkładzie , zmiękczaczu do plastików, chyba że jeszcze lakier bezbarwny i utwardzacz.
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Repsol » 11/3/2013, 18:20

W 3-warstwówkach największy problem jest z uzyskaniem odpowiedniego/pożądanego odcienia. Ile (i jak) nałożysz warstwy transparentnej, taki masz odcień! Niektóre mieszalniki przy tym systemie mają nawet zaznaczone, że naprawy "tylko całościowe". Ponadto jeśli będziesz miał źle ustawiony pistolet, to na bank narobisz chmurek i pasów, które w zależności od światła będą widoczne mniej lub bardziej.

Moja rada taka: jeśli malujesz całe moto, to dobierz sobie coś z fiszek w 2-warstwach i maluj. Będzie Ci łatwiej, taniej, a i efekt końcowy może być dużo lepszy.

Ktoś wspomniał o podkładzie do plastiku, to się stosuje tylko i wyłącznie na goły plastik.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez Warning19 » 11/3/2013, 18:51

Niestety bak i lewa owieka zostaje taka jaka jest, z doświadczeniem to średnio , ale styczność z 3 warstwowym lakierem brak styczności.Na owiewkach mam gdzieniegdzie troche szpachli więc na nią muszę chyba podkład ? myślałem nad podklad-baza (3warstowa lub jednowarstowa) i bezbarwny. Niestety tylko nie wiem gdzie uzyskam lepszy efekt. Chce sam pomalować ponieważ lakiernik dużo sobie życzy więc ta rada niestety odpada.
Avatar użytkownika
Warning19
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 28/2/2012, 16:54

Postprzez cycu_rsko » 12/3/2013, 12:14

Podkladem musisz tak czy siak pomalowac.
Kolor trojwarstwowy rozni sie od dwu tym ze przed kolorem wlasciwym dajesz tlo, moze to byc np zwykla biala baza pod kolor transparentny. Dopiero na to dajesz lakier bezbarwny.
929
Avatar użytkownika
cycu_rsko
Moderator
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 15/3/2008, 18:55
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Damianmuczko » 12/3/2013, 18:32

Ja bym odradzał samemu malowac jeżeli chcesz żeby moto wyglądało przyzwoicie jak na 1 raz nie zrobisz oczekiwanego efektu sam próbowałem poddałem sie po 3 próbach trzeba dobrze ustawić pistolet dobrze dobrac składniki sprayem o wiele lepiej się maluje Ja dałem swoje 2 plastiki i zbiornik do lakieru pomalowął mi to fachowiec za 600 zł wyszło idealnie praktycznie jak oryginał wygląda super i tobie radze dac komuś do malowania ponieważ to może popsuć wygląd twojej maszyny
Damianmuczko
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15/12/2012, 09:57
Lokalizacja: Siema Ty Cze



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê