Zobacz wątek - Motor w mieście
NAS Analytics TAG

Motor w mieście

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Motor w mieście

Postprzez Joseph » 8/3/2013, 16:23

Witam,
Dopiero co przeprowadziłem się do stolicy i chciał bym zapytać o kilka praktycznych rzeczy:

Jak i gdzie SKUTECZNIE przechowywać motor w mieście.
Czy zostawianie go na zwykłym, niestrzeżonym parkingu w praktyce jest bezpieczne?
Czy nakładanie na niego ton zabezpieczeń ma sens? Czy może wystarczy raczej blokada kierownicy, zacisk na koło z alarmem, łańcuch i jakieś okrycie przed deszczem?

Chodzi mi o to jak to w praktyce wygląda? Czy zostawiacie swoje maszyny "pod blokiem" czy raczej szukacie strzeżonych parkingów. Czy często zdarzają się kradzieże? Albo próby odwagi 14 latków? (pocięta kanapa, przebite opony, gleba).
O czym należy pamiętać żeby spać spokojnie.
Oczywiście mówię o sytuacji kiedy nie ma się własnego parkingu.
Na zimę mam co z nim zrobić.

Przeczytaj jeszcze raz regulamin

senekkorzenna
Joseph
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/1/2010, 23:19


Postprzez fincher » 8/3/2013, 16:43

Spać spokojnie można tylko wtedy gdy zamkniemy motocykl w sejfie ze ścianami o grubości 3m i kilkunastu tonowymymi drzwiami.

Jak ktoś bardzo chce to zawsze znajdzie sposób by albo coś uszkodzić czy ukraść.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45


Postprzez fzr » 8/3/2013, 16:52

Ja przez 2 tyg trzymałem motocykl pod blokiem, czasami z okna widziałem, jak ,,bachory" kręcili się koło motocykla, ale z pełną kulturą, tzn nic nie psuli, tylko oglądali, na noc zostawiałem z zablokowana kierownicą, przed deszczem niczym nie osłaniałem, po dwóch tyg dorwałem garaż, ale ogólnie ujmując garażowanie pod chmurką jest dobre, pod warunkiem że okolica spokojna, u mnie sie sprawdziło, nie wiem jak to wygląda w stolicy.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew

Postprzez henio12323 » 8/3/2013, 16:54

zalezy od warunków, w sumie pewnie masz mając garaż itp. ale nie kazdy moze sobie na to pozwolic. mozesz tez poszukać osób które mają garaz i trzymaja tylko motocykl. wtedy mozna sie dogadac i za pare groszy trzymać swoją maszyne. ( taniej niz wynajem własnego garazu )
pod chmurką ani to nie jest zdrowe dla maszyny, no i jak mówisz rózne rzeczy mogą sie dziać.

najlepiej moim zdaniem moto jest zabezpieczyc alarmem, np disclockiem - małe urządzenie, jak na rozmiar bardzo głośne i czułe. ja dałem koło 200 zł za swoje, ale nie mozna drgnąc kierownicą nawet bo zaraz wyje. albo byle srubokręt 2 cm od alarmu i też załącza sie alarm. dodatkowe przypięcie u-lockiem, albo łancuchcem mysle ze by skutecznie odstraszyło
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez kogut. » 8/3/2013, 17:51

Ja starałem się nigdy nie zostawiać moto na noc pod blokiem. Przez rok z znajomymi wynajmowaliśmy garaż, wychodziło taniutko... później stal na parkingu strzeżonym 100m od bloku, coś ok 60 zl płaciłem za parking (3 lata temu Poznań).
http://www.bikepics.com/members/tugok (otwórz link)
954rr & RSV1000R
Avatar użytkownika
kogut.
Bywalec
 
Posty: 561
Dołączył(a): 11/11/2006, 14:27
Lokalizacja: WLKP

Postprzez fzr » 8/3/2013, 17:55

W mojej miejscowości za 60 zł/msc to można już garaż blaszany wynająć :D
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew

Postprzez krzall » 8/3/2013, 20:57

Witam
na zimę warto trzymać pod dachem, a jak jeszcze dogrzany to super. Dobrym rozwiązaniem są parkingi pod blokami. Latem najlepiej na dozorowanym, strzeżonym itp.
Ale nie unikniesz sytuacji że zostawisz moto na ulicy. Wtedy alarm, disclock itp...
Najważniejsze to żeby moto nie kusiło ;)
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez kalin20 » 9/3/2013, 11:46

Ja trzymam motocykl pod blokiem, mieszkam na pierwszym piętrze i stoi pod oknem sypialni.
Mam alarm, disclocka z alarmem i łańcuch.
U mnie fajne jest to że motocykla nie widać z Ulicy, trzeba wjechać na parking żeby go zobaczyć i do tego stoi za tujami więc cięzko go zobaczyć.
https://www.facebook.com/RometDivision
Avatar użytkownika
kalin20
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16/3/2008, 17:23

Postprzez ZooL » 9/3/2013, 23:41

z zabezpieczen najskuteczniejszym niestety jest auto casco, a i to jest gowniane jak przyjdzie co do czego :/ Inne sa niestety jeszcze gorsze, a zabezpieczaja co najwyzej wlasciciela przed wyrzutami sumienia.
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez Joseph » 10/3/2013, 19:52

Ok dzięki.
Czyli bezpieczne to to za bardzo nie jest.
Chętnie bym jakiś garaż albo parking strzeżony wynajął tyle, że nie ma nic za bardzo w okolicy (Jelonki), a dojeżdżać za każdym razem do motocykla autobusem to średnio.
No ale w każdym razie dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Joseph
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/1/2010, 23:19

Postprzez krzall » 10/3/2013, 21:32

Joseph napisał(a):Ok dzięki.
Czyli bezpieczne to to za bardzo nie jest.
Chętnie bym jakiś garaż albo parking strzeżony wynajął tyle, że nie ma nic za bardzo w okolicy (Jelonki), a dojeżdżać za każdym razem do motocykla autobusem to średnio.
No ale w każdym razie dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Witam
Poszukaj bloku z parkingiem pod i dogadaj się na "przystawkę" Zawsze mają takie miejsca gdzie można się jeszcze zmieścić. Czasami nawet mają zabetonowane ( przykręcone) lagi do mocowania jednośladów, albo podstaw pod kamerę ;).
Spacerek zawsze dobrze zrobi :) nie marudź ... a ile szpanu w kombi ;)
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez RUTRA.RD » 15/3/2013, 10:28

za motor proszÄ™ o bana dla niego
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez Black-Ghost » 15/3/2013, 15:08

Rutra.RD jak nie przestaniesz offtopować to tobie dostanie się nagroda! ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Kenro » 17/3/2013, 19:56

Kolego w ostatnich latach był wysyp nowych osiedli na Jelonkach. Te duze bloki JW Construction itd. maja garaże podziemne, miejsca parkingowe często dorzucane są w 'gratisie', albo dokupywane 'na wszelki wypadek' i wiele z nich stoi pusto. Poszukaj dobrze a znajdziesz ;)
Kenro
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29/1/2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Throttle » 23/3/2013, 12:44

Amatorów cudzej własności nie brakuje. Na ulicy sama blokada na tarczę nie wystarczy, 4 silnych chłopów z busem i po motocyklu zaginie ślad. Do latarni, słupa motocykl przypiąć na porządny łańcuch, jakieś dodatkowe zabezpieczenie jest. Oprócz kradzieży trzeba jeszcze wziąść pod uwagę okolicznych meneli i dresów którzy chętnie po melanżu przewrócą motocykl i straty gotowe. Lepiej ogarnij jakiś parking strzeżony. Płacisz za św. spokój.
Avatar użytkownika
Throttle
Świeżak
 
Posty: 327
Dołączył(a): 1/3/2012, 12:35



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê