Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Rzecznik Praw Obywatelskich o...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Rzecznik Praw Obywatelskich o...

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] Rzecznik Praw Obywatelskich o...

Postprzez Ścigacz » 8/3/2013, 10:45

Dyskusja na temat: Rzecznik Praw Obywatelskich o zmianach w prawach jazdy
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Rzecznik Praw Obywatelskich o zmianach w prawach jazdy
Ścigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 10:45

Przepraszam ,ale jak mi stanie niespodziewanie serce ,to reanimacja nie polega na analizie sytuacji ,tylko nadziałaniu-czyli powrocie do funkcjonowania organizmu bez urządzeń podtrzymujących życie.Prosiłbym aby Pani rzecznik zwróciła na to uwagę .Czas tu istotny jest czas!!!!!! <br><hr>Obywatel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 10:45

Przepraszam ,ale jak mi stanie niespodziewanie serce ,to reanimacja nie polega na analizie sytuacji ,tylko nadziałaniu-czyli powrocie do funkcjonowania organizmu bez urządzeń podtrzymujących życie.Prosiłbym aby Pani rzecznik zwróciła na to uwagę .Czas tu istotny jest czas!!!!!! <br><hr>Obywatel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 11:19

Komentatorzy napisał(a):Przepraszam ,ale jak mi stanie niespodziewanie serce ,to reanimacja nie polega na analizie sytuacji ,tylko nadziałaniu-czyli powrocie do funkcjonowania organizmu bez urządzeń podtrzymujących życie.Prosiłbym aby Pani rzecznik zwróciła na to uwagę .Czas tu istotny jest czas!!!!!! <br><hr>Obywatel<br>
Obywatel dobrze powiedziane.A sam list krótki i mam wrażenie napisany tak nie odpier*ol sie..<br><hr>Kamil
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 11:27

Przepisy powinny być wprowadzane bez żadnych przestoi. A nie że nie długo powinny się zacząć egzaminy a tu nadal nie wiadomo jakie motocykle mają kupować instruktorzy.<br><hr>saffal
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 11:30

sami sobie nowi winni, było nie zdawać na ostatnią chwile !!! Teraz do całego świata pretensja...<br><hr>xxxyyy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 11:47

Zastanawia mnie jedno dlaczego najwiecej do powiedzenia w sprawie praw dla motocyklistow maja ludzie ktory nigdy nie posiadali motocylka ani nie zadnego nie dosialki... moim zdaniem to jest chore... LWG z Chicago<br><hr>Gixxxer U.S.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 12:24

Szczerze to mam już dość wpisów na rozmaitych forach osób, których temat nie dotyczy.
Wprowadzenie nowych zasad powinno dotyczyć zarówno szkolenia jak i egzaminowania. Tj. najpierw należy przeegzaminować wszystkich wyszkolonych wg jednego systemu, a potem brać się za drugi system.
Czyli powinien być zakaz od lipca-Sierpnia 2012 szkolenia osób na kat. A, A1, co dałoby czas WORD-om na zamknięcie tematu kursantów z tym egzaminem do końca 2012. Jednak ani MT, ani WORD nie mieli "jaj" żeby takie regulacje zarządzić.
Koledzy jeśli ktoś skończył 18 lat we Wrześniu 2012, a mógł iśc na kurs to poszedł. <br><hr>Ala42
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 12:37

Komentatorzy napisał(a):Zastanawia mnie jedno dlaczego najwiecej do powiedzenia w sprawie praw dla motocyklistow maja ludzie ktory nigdy nie posiadali motocylka ani nie zadnego nie dosialki... moim zdaniem to jest chore... LWG z Chicago<br><hr>Gixxxer U.S.<br>
Bo ktoś ich wybrał w wyborach powszechnych, więc za punkt honoru obrali sobie popsuć tak dużo jak to tylko jest możliwe, żeby w następnej kadencji zostać wybranym w celu poprawienia błędó<br><hr>aa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 12:46

Rozmawiałem z właścicielem OSK, w którym robiłem kurs. Powiedział, że nadal nie wiedzą jak i na czym szkolić ludzi. A jedynym efektem wspaniałej ustawy o szkoleniu i egzaminowaniu kierowców jest to, że na nowy kurs zgłasza się w granicach 3-5 osób i to na B, na kategorie motocyklowe totalna posucha, nikt nawet nie pyta o taki kurs.<br><hr>krisek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 12:51

Komentatorzy napisał(a):Szczerze to mam już dość wpisów na rozmaitych forach osób, których temat nie dotyczy.
Wprowadzenie nowych zasad powinno dotyczyć zarówno szkolenia jak i egzaminowania. Tj. najpierw należy przeegzaminować wszystkich wyszkolonych wg jednego systemu, a potem brać się za drugi system.
Czyli powinien być zakaz od lipca-Sierpnia 2012 szkolenia osób na kat. A, A1, co dałoby czas WORD-om na zamknięcie tematu kursantów z tym egzaminem do końca 2012. Jednak ani MT, ani WORD nie mieli "jaj" żeby takie regulacje zarządzić.
Koledzy jeśli ktoś skończył 18 lat we Wrześniu 2012, a mógł iśc na kurs to poszedł. <br><hr>Ala42<br>
"Ala ma kota",czy tylko udaje?;)Nikt z Wordu nigdy by nie zaprzestał egzaminów z własnej woli ,bo to KASA.A przy okazji nie prowadzono akcji uswiadamiajacej ,bo jeszcze nigdy nie było takiego naporu na egzaminy.O to wlasnie miedzyinnymi chodzi w pytaniach do Rzecznika Praw Obywatelskich.Rzecznik też dobrze zdaje sobie z tego sprawę i jego odpowiedz to moze byc gwóżdz do trumny przy pozwach sądowych.Czy Ala myśli że Rzecznik nie wie że Word jest budzetówką czyli maszynką do wyciągania pieniedzy z kieszeni obywateli?Do tego nie mającą konkurencji.,i dodatkowo dyrektorzy Word to stanowiska polityczne.Czy Ala mysli że Rzecznik tego nie wie?Tu bym upatrywał przyczyny wnikliwej "analizy "w biurze Rzecznika.<br><hr>As.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 13:03

Komentatorzy napisał(a):Rozmawiałem z właścicielem OSK, w którym robiłem kurs. Powiedział, że nadal nie wiedzą jak i na czym szkolić ludzi. A jedynym efektem wspaniałej ustawy o szkoleniu i egzaminowaniu kierowców jest to, że na nowy kurs zgłasza się w granicach 3-5 osób i to na B, na kategorie motocyklowe totalna posucha, nikt nawet nie pyta o taki kurs.<br><hr>krisek<br>
Jest jeszcze kilka "kwiatków"dotyczących motocykli .Przedewszystkim podatek posredni czyli 23 procent Vat doliczany do ceny szkolenia.Myslę że Obywatele tylko szukają okazji aby płacic ten po**** Vat ,bo wiedzą że urzednicy potrzebują tych pieniędzy aby sprawnie kierować Państwem..<br><hr>Oszukany
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 13:16

Komentatorzy napisał(a):sami sobie nowi winni, było nie zdawać na ostatnią chwile !!! Teraz do całego świata pretensja...<br><hr>xxxyyy<br>
Kolego, a co powiesz np o kimś kto 18 lat skończył w listopadzie? Albo własnie w styczniu? No i miał możliwosc zdania na starych zasadach? Ja mam akurat 23 lata i zdałem w listopadzie co nie uważam za ostatnią chwilę. Zajarałem się ponownie motorami latem i rozpocząłem kurs. Dałem papier że nie chce aby DRUKOWANO moje prawo jazdy ponieważ chciałem robić na C od razu. Zresztą jakie to ma znaczenie? Ktoś zdał na A no to zdał! Mało tego - początkowo u mnie w urzędzie (Białystok) zaproponowano mi A2 więc zapytałem na jakiej podstawie mogą mi wydać A2 skoro ja nie zdałem egzaminu na A2? Właśnie tak napisało SKO komuś w Bydgoszczy że nawet A2 nie mogą dać bo nie zdał na A2 ;)<br><hr>Michał N
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 13:40

Komentatorzy napisał(a):Szczerze to mam już dość wpisów na rozmaitych forach osób, których temat nie dotyczy.
Wprowadzenie nowych zasad powinno dotyczyć zarówno szkolenia jak i egzaminowania. Tj. najpierw należy przeegzaminować wszystkich wyszkolonych wg jednego systemu, a potem brać się za drugi system.
Czyli powinien być zakaz od lipca-Sierpnia 2012 szkolenia osób na kat. A, A1, co dałoby czas WORD-om na zamknięcie tematu kursantów z tym egzaminem do końca 2012. Jednak ani MT, ani WORD nie mieli "jaj" żeby takie regulacje zarządzić.
Koledzy jeśli ktoś skończył 18 lat we Wrześniu 2012, a mógł iśc na kurs to poszedł. <br><hr>Ala42<br>
Komentatorzy napisał(a):"Ala ma kota",czy tylko udaje?;)Nikt z Wordu nigdy by nie zaprzestał egzaminów z własnej woli ,bo to KASA.A przy okazji nie prowadzono akcji uswiadamiajacej ,bo jeszcze nigdy nie było takiego naporu na egzaminy.O to wlasnie miedzyinnymi chodzi w pytaniach do Rzecznika Praw Obywatelskich.Rzecznik też dobrze zdaje sobie z tego sprawę i jego odpowiedz to moze byc gwóżdz do trumny przy pozwach sądowych.Czy Ala myśli że Rzecznik nie wie że Word jest budzetówką czyli maszynką do wyciągania pieniedzy z kieszeni obywateli?Do tego nie mającą konkurencji.,i dodatkowo dyrektorzy Word to stanowiska polityczne.Czy Ala mysli że Rzecznik tego nie wie?Tu bym upatrywał przyczyny wnikliwej "analizy "w biurze Rzecznika.<br><hr>As.<br>
Kota brak. Zdaje sobie sprawę, że mój wywód to idealizacja świata, ale tylko takie załatwienie byłoby "fair play" WORD-u względem zdających. Tak WORD chce głównie zarabiać kasę, dlatego Pan dyrektor Szklarski wymógł na Ministerstwie przepadanie opłaty za egzamin w 100%, jeśli kursant do egzaminu nie podejdzie, nieważne, że nie ze swojej winy (niezdana teoria). Również wczesne kończenie egzaminu za włączenie świateł po uruchomieniu silnika, a nie przed jak jest napisane w rozporządzeniu. Argumentacja Dyrektora Szklarskiego jest "My dajemy samochód, rezerwujemy egzaminatora, a to kosztuje". RPO pewnie wie o niuansach skąd się biorą pieniądze w budżecie, a czas analizy wynika zapewne także z tego, że w innych ustawach jest podobna ilość byków. <br><hr>Ala42
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 13:42

W sumie nie widzę innej możliwości jak zmiana siłą aktualnej sytuacji w kraju.Z tym że na barykadzie zawsze może zaplątać się jakaś kula.Z drugiej strony jakieś ofiary być muszą.Skoro i tak to jest równia pochyła ,i inne aspekty życia też stoją pod znakiem zapytania,to wszystko mi jedno czy zrobię prawo jazdy teraz czy pózniej.I tak mi już wystarczajaco zje..li życie.Moim bezkrwawym protestem będzie nie uczestniczenie w tej maskaradzie zaklętego kręgu robienia mnie w "wuja". Nie będę zasilał moimi pieniedzmi tej przestepczej instytucji jakim jest WORD.Albo sie ugną i będą urzędem dla ludzi albo zostaną rozwiązani bo zbankrutują.Jak wiecej osób postąpi podobnie do mnie to przy obecnym stanie finansów publicznych daje na to max rok.
Jak będę musiał to prawko zrobić to poszukam okazji za granicą.Finansowo będzie podobnie ,z tym że za pierwszym razem..<br><hr>Nie ma wyjścia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 14:42

Dlaczego z powodu opóźniń ze strony urzedników nie jest przedłużany bieg ważnosci egzaminów?? W na poczatku listopada zdałem A (na szczęscie) we wrześniu zdawałem teorie (A i B), urzednicy od listopada do grudnia wysyłali papiery po zdanym A do PWPW, po czym z powrotem papiery szły aż do połowy stycznia, 3 miesiące bez mozliwosci zapisania sie i odbycia egzaminu praktycznego na B.<br><hr>xvxv
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 14:57

eee tam nasza wina chyba cie poje... wina wordu na co na ostatnia chwile zapisawala na jazdy ?? zeby hapac pieniadze i to wszystko a teraz zdalem i mam problemy bo nie chca dac jakiegos osranego plastiku ktory jest potrzebny<br><hr>CZUBEEKK
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/3/2013, 15:35

Takie rzeczy tylko w Polsce ;)
Zdałem na kat. A bodajże 30-11-2011r, ale prawo jazdy nie było mi potrzebne bo nie miałem żadnego motocykla dlatego też przez tak długi okres nie wyrobiłem tego głupiego plastiku... Brat w poprzednim sezonie kupił motocykl więc 24 stycznia 2013r poszedłem do wydziału komunikacji opłacić i wyrobić prawo jazdy, ale jak się okazało w państwie, w którym jak widać PRAWO DZIAŁA WSTECZ okazało się to niemożliwe i muszę czekać 1,5 roku aby osiągnąć wiek 24 lat!
Teraz żałuję, że przez swoją głupotę nie wyrobiłem go wcześniej!! Ale kto mógł się spodziewać, że wejdzie nowa ustawa stworzona przez (UWAGA!) niekompetentne osoby!?<br><hr>adziu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/6/2013, 09:48

A jak się ma cała ta ustawa o kant d.... rozbić to przekroczonych punktów karnych???? nowa ustawa nowe zasady to dlaczego musze zdawać cały egzamin od nowa , skoro ustawa mówi że wysyłaja mnie tylko na badania psychologiczne i i kurs reedukacyjny>>>>>???? cos tu jest nie haloo - nabijanie kasy dla Państwa , a z biednych ludzi idiotów robić i konstruować pytania tak żeby nie zrozumieli a co?!!! <br><hr>Basia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr