Zobacz wÄ…tek - Drugi motocykl - sport, GSX-R750 ?
NAS Analytics TAG

Drugi motocykl - sport, GSX-R750 ?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Drugi motocykl - sport, GSX-R750 ?

Postprzez BlueLabel » 4/3/2013, 16:08

Witam, już raz rok temu pisałem, otrzymałem wiele pożytecznych rad i opinii. Kupiłem wtedy Suzuki SV-650 jako pierwszy motocykl. Aktualnie chcę nim nim jeszcze trochę pojeździć, aczkolwiek prędzej czy później przyjdzie czas na zmianę, jeżeli otrzymam dobrą ofertę, to pewnie nie będę się długo zastanawiał i sprzedam SV'ke, a jeżeli nie, to pewnie w okolicach lipca-sierpnia przyjdzie czas na nowe moto ;)

Tyle tytułem wstępu, jestem dość dużym człowiekiem, 196 cm wzrostu, ~100 kg wagi, co dość ogranicza mi możliwości wyboru, aczkolwiek na własnych doświadczeniach wiem, że nie jest to wielki problem, chyba że patrząc na względy wizualne, na koniec wrzucę fotkę jak na tym wyglądam ;)

Przez sezon zrobiłem jakies 5000-6000 km, i na tym moje doświadczenie się kończy, byłem i nadal jestem bardzo zadowolony z obecnego sprzętu, jednak zapragnąłem czegoś więcej, co przy okazji można wykorzystać do zabawy w kierunku stuntu amatorskiego, co nie jest najlepszym pomysłem na obecnym motocyklu.

Kolejną rzeczą której jestem pewny, to to, że powoli chcę dążyć do litra, i choćby na 1 dzień do wymarzonej w dzieciństwie hayabusy, ale na to nie jestem jeszcze gotowy, i przyjdzie czas za kilka lat.

Będąc szczerym, w 70% jestem zdecydowany na GSX-R 750, mimo że nie należy on do największych gabarytowo motocykli, z tego co wiem to jest wielkości 600, na której zbyt dobrze też nie wyglądam, ale co zrobić. Zdjęcie na gsxr 600 też będzie pod koniec postu.

Innymi "sportami" które w jakiś sposób zwróciły moją uwagę na siebie są: Honda CBR 929 kawa zx9r. Jak widać, nei ma tu żadnych 600, co może i jest błędem, i może ktoś mnie na takiego przekona, ale jak narazię nie zbyt podoba mi się charakterystyka pracy tych silników, piłowanie do 15 000 obrotów, i ciągła jazda na zbliżonych do maxa. Jak mówiłem, możliwe, że się mylę więc liczę na sprostowanie.

Ostateczną możliwością są bandity, fazery itp w wersjach litrowych, aczkolwiek bardziej jestem nastawiony na jakiegoś sporta.

Przeznaczenie: 40% miasto, 40% trasy ~do 200km, 20% tor + stunt, jakoś mniejwięcej tak bym to widział.

Kwota: zależy, nie wiem kiedy kupie, ile uda się odłożyć itp... Wstępnie szukam coś w przedziale 8 000 - 14 000 PLN

Jeśli coś pominąłem, to dopisze później ;)

A włąśnie, najbardziej mi pasuje coś gabarytów Hayabusy, której fotke też daję ;)

Streszczenie dla leniwszych:
Mam obecnie Suzuki SV 650, szukam coś sportowego, nie bardzo chcę 600. Głownie patrzę na GSX-R 750, aczkolwiek czekam na propozycje czegoś większego, na czym nie będę wyglądał tak jak na zamieszczonych zdjęciach, gdyż jestem dość wysoki(196 cm)

No i obiecane fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/u]
Ostatnio edytowano 4/3/2013, 20:19 przez BlueLabel, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
BlueLabel
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/4/2012, 09:03
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez Black-Ghost » 4/3/2013, 16:34

O stary na sporcie to wyglądasz jak Człowiek jeżdżący na kocie :lol: Popatrz za tą ZX-9R bo jest gabarytowo duża. 929 jest ciut mniejsza bardziej nastawiona na sport.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez Invi » 4/3/2013, 20:34

ZX9R to stara jak świat ciężka krowa.


Ale który GSXR? SRAD (1996-2000) był naprawdę duży na pewno większy od 929, K1-K3 też dość spory, a później coraz mniejsze. 600 i 750 były tej samej wielkości.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez BlueLabel » 4/3/2013, 20:53

To już było uzależnione od kwoty jaką uzbieram, chciałem k4, ewentualnie K1-K3 w przypadku mniejszych funduszy. Dobrze wiedzieć, dzięki, za jakiś czas pewnie coś poszukam i po przymierzam się, aczkolwiek chciałbym wiedzieć wszystko od strony teoretycznej do tego czasu ;)
BlueLabel
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/4/2012, 09:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kogut. » 4/3/2013, 21:39

Tu na forum kiedyś znalazłem stronke http://cycle-ergo.com/ mozesz sie wizualnie podasowac;p. Zbieraj na K4 fajny sprzet:) a co do gabarytow to juz musisz sam zobaczyć jak się będziesz na nim czuc
http://www.bikepics.com/members/tugok (otwórz link)
954rr & RSV1000R
Avatar użytkownika
kogut.
Bywalec
 
Posty: 561
Dołączył(a): 11/11/2006, 14:27
Lokalizacja: WLKP

Postprzez sailence » 5/3/2013, 08:30

Hej, sam mam 194cm wzrostu, więc pisz wrażenia z dosiadania się do konkretnych modeli jeśli możesz, proszę. Ponieważ sam przymierzam się do zmiany i mam dokładnie takie samo nastawienie jak ty: nie chcę 600 ze względu na mały moment i mus piłowania na każdym biegu i na większości z nich wyglądam jakbym chciał zadeptać dupą kota.
PS. Mnie też mocno interesuje gixxer 750 srad, więc jakby co to dziel się wrażeniami z dosiadek :)
sailence
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/6/2012, 15:06

Postprzez Black-Ghost » 5/3/2013, 14:10

Autorze tematu jeśli interesuję cie Hayabusa dla czego jej nie kupisz ew litra z zmiennymi mapami??? Od któregoś tam roku miały poszczególne modele zmienne tryby pracy silnika. Dajesz na najsłabszą i bez problemu ogarniesz a przy okazji nie będziesz śmiesznie wyglądać. Nigdzie też nie napisałeś budżetu albo ja nie doczytałem.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez jaroaro » 5/3/2013, 14:51

Gdzie napisał że interesuje go Haya? Jeżeli chodzi o zdjęcie to o ile się nie mylę jest to zdjęcie z wystawy motocykli, a wstawił może orientacyjnie, żeby pokazać jak wygląda na sporcie.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Re: Drugi motocykl - sport, GSX-R750 ?

Postprzez zdano133 » 5/3/2013, 14:58

BlueLabel napisał(a):Kolejną rzeczą której jestem pewny, to to, że powoli chcę dążyć do litra, i choćby na 1 dzień do wymarzonej w dzieciństwie hayabusy, ale na to nie jestem jeszcze gotowy, i przyjdzie czas za kilka lat.

Kawasaki ZX600 '04
zdano133
Świeżak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 22/7/2012, 20:14
Lokalizacja: Sochaczew, Teresin

Postprzez Invi » 5/3/2013, 15:33

Black-Ghost napisał(a):litra z zmiennymi mapami???


A jakie znaczenie ma mały gadżet którego nikt tak na serio nie używa? No i nowe litry są malutkie.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez BlueLabel » 5/3/2013, 15:34

Drodzy koledzy, dzięki wszystkim za rady. Hayabusa jest planem na przyszłość, poza tym jest to tylko marzenie, i prawdopodobnie będzie ona tylko drugim motocyklem równolegle z czymś innym.
Budżet podawałem, pisałem, że nie spieszy mi się z kupnem, i max to będzie 14 000 ale dopiero w okolicach lipca-sierpnia, a wcześniej kwota zaczyna się od 8 000. Chciałbym mimo wszystko najpierw trochę się podszkolić jeszcze na słabszych sprzętach, żeby wsiąść na litra z większą ilością doświadczeń.
BlueLabel
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/4/2012, 09:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Black-Ghost » 5/3/2013, 15:43

Invi. Ale chyba nie wierzysz w to że za 2-3 lata litry będą większe? Będzie musiał się z tym pogodzić chcąc jeździć na sportach. A co do zmiennych mam jest to jakaś alternatywa ale faktycznie budżet go nie puszcza. Kolego BlueLabel dam ci przykład profesjonalnego zawodnika WSBK "Chaz Dawis" Również jest bardzo wysokim facetem a jakoś goni po torze na S1000RR i nie sprawia mu to większego problemu. Do wszystkiego idzie się dobrze dopasować. Trzeba dużo chęci i samozaparcia.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez BlueLabel » 5/3/2013, 15:57

Black-Ghost napisał(a):..... Kolego BlueLabel dam ci przykład profesjonalnego zawodnika WSBK "Chaz Dawis" Również jest bardzo wysokim facetem a jakoś goni po torze na S1000RR i nie sprawia mu to większego problemu. Do wszystkiego idzie się dobrze dopasować. Trzeba dużo chęci i samozaparcia.


Ja nie mówię nie, szukam tylko jak na razie jakiś innych rozwiązań, jak nic sensownego się nie nasunie, to wyborem będzie gsx-r 750, a za rok, może 2 pewnie zmienię już na literka.
BlueLabel
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/4/2012, 09:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez wrider » 5/3/2013, 21:29

Przy tych gabarytach to raczej na każdym sporcie będziesz trochę śmiesznie wyglądał.Nie ma się co oszukiwać,ale ważne żeby było wygodnie, wygląd sprawa drugorzędna.

Black-Ghost napisał(a):Invi. Ale chyba nie wierzysz w to że za 2-3 lata litry będą większe? Będzie musiał się z tym pogodzić chcąc jeździć na sportach. A co do zmiennych mam jest to jakaś alternatywa ale faktycznie budżet go nie puszcza. Kolego BlueLabel dam ci przykład profesjonalnego zawodnika WSBK "Chaz Dawis" Również jest bardzo wysokim facetem a jakoś goni po torze na S1000RR i nie sprawia mu to większego problemu. Do wszystkiego idzie się dobrze dopasować. Trzeba dużo chęci i samozaparcia.


Bez przesady Daviez to ma max 185 cm, aż tak wysoki nie jest.Ale za to Saleta też coś się ścigał, co prawda nie w SBK,ale jednak. :D
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez saint » 5/3/2013, 23:23

hm jak na moje sprawdź sobie jak Ci będzie się widzieć na suzuki gsx-r 750 k1-k3.
sprzęty niezawodne no i nie są to jakoś śmiesznie małe zabaweczki.
kolega ma kawę 2004r i jest ona wyższa od mojego gixa, więc kolega co pisze o kawie 9 też mądrze gada:D
suzuki gsx-r 750 k1
strony interentowe: chętni pisać
Avatar użytkownika
saint
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/10/2007, 08:20
Lokalizacja: Chełminko (45km od Poznania)

Postprzez BlueLabel » 6/3/2013, 20:01

W sumie dobrze, że usłyszałem takie opinie, bardzo mi się podoba Gixx 750, więc będę szukał wymarzonego sprzętu. Mimo wszystko jak ktoś ma jakieś ciekawe pomysły i rady, to dalej czekam. Jak tylko coś już znajdę odwiedzę i przymierzę to opisze wrażenia :)
BlueLabel
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/4/2012, 09:03
Lokalizacja: Bydgoszcz



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê