Zobacz wątek - Sprzedaż darowanego motoroweru
NAS Analytics TAG

Sprzedaż darowanego motoroweru

Przepisy, prawo
_________

Sprzedaż darowanego motoroweru

Postprzez Losero » 3/3/2013, 20:23

Witam mam pewien problem, otóż ojciec podarował mi motorower pod koniec września 2012, spisaliśmy umowę darowizny i na początku października pojechaliśmy przenieść ubezpieczenie OC na mnie. Tam pani z okienka przyjęła umowę, podbiła jakąś pieczątkę i przeniesiono OC na mnie. Niedługo planuję sprzedać motorower ale wyczytałem coś o podatku 19% jeśli sprzedam go przed upływem 6 miesięcy od (i tu też pytanie do was) dnia umowy, czy też może od dnia zarejestrowania go na mnie? Dodam że od dnia spisania umowy nie byłem w wydziale komunikacji i motorower nadal jest zarejestrowany na ojca. Czyli w skrócie:

1. Od kiedy liczone jest w moim przypadku te 6 miesięcy? (od końca września, czy od października)
2. Czy sprzedając go po upływie tych 6 miesięcy muszę płacić jakiś podatek?
3. Muszę go uprzednio zarejestrować na mnie, czy mogę sprzedać dając nowemu właścicielowi moją umowę darowizny i umowę kupna sprzedaży między mną a nim?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Losero
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 25/3/2012, 20:49


Postprzez leff » 3/3/2013, 22:39

po jaka cholere przenosiles OC skoro nie przerejestrowales? jesli umowa nie byla zarejestrowana w US i motorower nie jest przerejestrowany do dalej nalezy do Twojego ojca
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez power_bit » 3/3/2013, 23:07

Jak wyżej, sprzedaj motorower jak jest, ojciec chyba machnie parafkę na umowie?
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez Losero » 4/3/2013, 00:25

po skończeniu 18stki ojciec "darował" mi motorower, a ja teraz planuje go sprzedać. Ojciec oczywiście parafkę machnie ale bardziej mi chodzi o kwestie tych umów, czy będę musiał dać umowę darowizny nowemu właścicielowi (bo w ubezpieczalni już ja widnieję jako właściciel) czy może się obejść bez tego. Inaczej będę musiał poczekać jeszcze miesiąc aż minie 6 mcy od spisania darowizny
Avatar użytkownika
Losero
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 25/3/2012, 20:49

Postprzez power_bit » 4/3/2013, 11:25

Wyrzuć tą umowę darowizny i sprzedaj motocykl jak jest, czyli Twój ojciec jest właścicielem i to on sprzedaje przedmiot, on wpisuje swoje dane na umowę itd.
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez Losero » 4/3/2013, 17:16

czyli to że widnieję w ubezpieczalni jako właściciel ich mało obchodzi? dla pewności ten miesiąc jeszcze wytrzymam ale chodzi mi o przyszłego właściciela (żeby bezproblemowo zarejestrował go na siebie)

za wszystkie odpowiedzi dziękuję i życzę wspaniałego, bezproblemowego nadchodzącego sezonu motocyklowego
Avatar użytkownika
Losero
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 25/3/2012, 20:49

Postprzez sonycbr77 » 4/3/2013, 20:28

w WK nie interesuje ich ubezpieczenie moze byc ubezpieczony nawet na twoja babcie nowy wlasciciel nie bedzie mial zadnych problemow
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez melvin » 6/3/2013, 11:49

podepnę się pod temat, czyli jeśli posiadamy pojazd który był dla nas darowizną dłużej niż 6miesięcy to nie podlega to żadnemu opodatkowaniu? mam podobny problem a w internecie więcej śmieci niż konkretów...
u mnie wygląda to tak, pojazd został darowany mojemu ojcu przez mojego dziadka ok 3 lat temu, teraz pojawił się pomysł sprzedaży pojazdu i tu pytanie czy będzie to w jakiś sposób opodatkowane a jeśli tak to jakimi stawkami, wartość pojazdu to około 24kpln wiek 23lata. pojazd zarejestrowany itp od 3 lat na mojego ojca.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Losero » 9/3/2013, 16:11

~
witam, z tego co ja śledziłem w necie to po 6 miesiącach (liczone od ostatniego dnia miesiąca w którym darowano pojazd) nie płaci się podatku, twój ojciec może sprzedać pojazd bez obaw
~

//edit//

po chwili namysłu jednak doszedłem do wniosku że 24k pln to trochę więcej niż 9 637 zł, z tego co pamiętam to taka kwota jest wolna od podatku, ale skoro auto jest zarejestrowane na twojego ojca (a zakładam że wartosć pojazdu była wyższa kilka lat temu) to w momencie rejestracji nie musiał powiadamiać US o tym? jeśli powiadomił to masz z głowy, ale co w przypadku kiedy tego nie zrobił?
Avatar użytkownika
Losero
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 25/3/2012, 20:49



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na gr